Сад, город

У селі Конюхи, що на Тернопільщині, напередодні Великодня чоловік викопав гігантський хрін. Його довжина становить 1 метр 70 сантиметрів. Про це у «Фейсбуці» повідомив Остап Процик. «На Тернопільщині в селі Конюхи з хрінами все добре — вони завдовжки 1 метр 70 сантиметрів. Викопав Василь Чеплик. А що у вас?» — написав Остап Процик.

У...

13.05.2021 - 10:14 читати статтю

Настала весна... Мине небагато часу, сонце нагріє землю, зазеленіє трава, і лагідне тепло звеселить душу городника, а разом із тим і додасть турбот, щоб виростити добрий врожай. А допомогти в цьому можуть так звані грядки за методом Мітлайдера. Що ж то за грядки, і хто такий Мітлайдер?

Джекоб Мітлайдер — американський овочівник,...

29.04.2021 - 10:00 читати статтю

Фермер з Америки вина-йшов цікавий спосіб збільшення врожаю — особливі конуси для дерев, які захищають рослини від вітру та втрати вологи, прискорюють розвиток і підвищують ефективність підгодівлі. Про це пише «EPOCH TIMES».

Якщо у вас є сад або город, ви знаєте, як багато часу доводиться проводити на ділянці, щоб отримувати хороший...

17.09.2020 - 09:56 читати статтю

«Щороку частина ягід агрусу в моєму саду покривається білим пушком, потім вони гниють і осипаються. Що то за біда така? Прошу описати хвороби та шкідників агрусу».

Іван БОЙКО 

На жаль, в агрусу багато ворогів серед комах, та й хворіє він на різні хвороби. Однак, якщо ви дотримуєтеся всіх правил вирощування цієї культури, а також...

24.07.2020 - 10:21 читати статтю

Суниця радує садівників смачними ягодами впродовж усього літа, а тих, хто культивує її ремонтантні сорти, — майже до приморозків. Проте ласувати червоними й ароматними плодами люблять не тільки дорослі та діти, а й слимаки. Інколи ці безхребетні, наче напасть — вигризають майже усі найбільші ягоди. Слимаки з однаковим задоволенням смакують не...

24.07.2020 - 10:18 читати статтю

Посадивши в саду суницю чи полуницю, ми з нетерпінням очікуємо смачного врожаю. Але раптом виявляємо, що листочки суниці згорнулися, пошкоджені або затягнуті павутиною, а ягідки потемніли або ж покриті дивним нальотом. Що ж робити? Як урятувати врожай?

Шкідники суниці

Існує велика кількість комах, які нещадно...

11.06.2020 - 11:03 читати статтю

Нині в світі широкого розголосу набуває впровадження органічного землеробства, основним завданням якого є вирощування сільськогосподарської продукції без застосування пестицидів і внесення синтетичних мінеральних добрив. Лідерами в цьому є Данія та Швейцарія, де близько 10—15% посівних площ відведені під органічне землеробство.

Україна...

19.03.2020 - 10:16 читати статтю

Якщо не вносити у грунт рослинних залишків (листя, скошеної трави, подрібнених стебел, корінців, бур’янів тощо), виснажується його верхній родючий шар.  Грунт швидко бідніє, а отже, знижується й врожайність. Збіднілий грунт легко визначити  — він насилу перекопується через зростаюче ущільнення. Внесення в грунт рослинних залишків — основний...

16.01.2020 - 09:56 читати статтю

Ці земляні горішки, які на смак схожі на мигдаль, Станіслав Огир вирощує вже десятий рік. Називає їх джерелом вітамінів. Із одного куща він збирає близько 600 плодів — смачних, цілющих і поживних, а з відра насіння — мішок.
«Чекайте, ось зараз пригощу вас натуральним енергетичним напоєм, — усміхається газда, — а тоді й поговоримо». Він...

10.10.2019 - 12:23 читати статтю

Властивості мідного купоросу дають змогу з успіхом використовувати його для боротьби із хворобами та підвищувати врожайність садових і городніх рослин. Цей препарат відносно недорогий, ефективний і перевірений садівниками протягом багатьох років.

Обробка дерев мідним купоросом (а також інших рослин) дає можливість боротися з...

20.09.2019 - 11:30 читати статтю

Понад десять років Олена Гончарук із Харкова вирощує у своєму садочку екзотичну середземноморську культуру — інжир. До того ж має доволі непогані врожаї щороку, попри те, що Україна за кліматом, м’яко кажучи, далеко не Середземномор’я. «У мене з інжиром не виникає жодних клопотів, — щиро усміхається жінка. — Попри побоювання, ця східна культура...

20.09.2019 - 11:23 читати статтю

«Як приготувати бордоську рідину та як використати корисні властивості цієї речовини, щоб домогтися добрих результатів у садівництві та городництві?»

Федір МРОЧКО

Бордоська рідина утворюється зі змішування мідного купоросу й вапна. Цей препарат давно використовують для боротьби з різними хворобами рослин, гниллю, опіками тощо....

20.09.2019 - 11:19 читати статтю

Щоб одержати навесні гарне цвітіння тюльпанів, подбайте про них, вчасно підгодуйте мікроелементами. Це повинен бути комплекс мікроелементів. Необхідні мікро-елементи для тюльпанів:
— незамінним є залізо, що бере участь в утворенні хлорофілу, — якщо заліза не вистачає, листя блідне або жовтіє (проявляється хлороз), рослини слабшають;...

26.02.2016 - 15:16 читати статтю