Це має знати кожен

 

Якщо не вносити у грунт рослинних залишків (листя, скошеної трави, подрібнених стебел, корінців, бур’янів тощо), виснажується його верхній родючий шар.  Грунт швидко бідніє, а отже, знижується й врожайність. Збіднілий грунт легко визначити  — він насилу перекопується через зростаюче ущільнення. Внесення в грунт рослинних залишків — основний спосіб його порятунку. Після звільнення ділянок від врожаїв розкладайте на них будь-які рослинні залишки шаром 5—8 см. Коли грунт злегка прихопить морозом, починайте перекопувати. Копати необхідно на глибину лопати або вил за повного обороту грунту і без розбивання вивернутих грудок. Так грунт краще промерзне, знищиться більше шкідників, які мешкають у ньому, а насіння бур’янів, опинившись на такій глибині, не проросте. Також більше затримуватиметься снігу, глибше проникнуть дощі, що дасть великий запас вологи, швидше відбуватимуться процеси розкладання рослинних залишків, як тільки почнеться прогрівання грунту навесні. Розпушувати грунт треба навесні на глибину близько 10 см і бажано безпосередньо перед роботою на ньому. Річ у тому, що під дією сонця й вітру розпушений грунт висихає за 5—6 годин і верхній родючий шар відразу стає легкою здобиччю вітрів. Обов’язково потрібно мульчувати засаджені грядки або лунки (місце харчування й розростання коренів). Для цього підійдуть усі види сидератів, бур’янів, що ростуть,  минулорічне листя, солома, трава тощо. Якщо таку мульчу присипати зверху 1—2-сантиметровим шаром грунту, надалі вона стане додатковим харчуванням для рослин. 

Увага! 5 кг рослинних залишків містять 10 г азоту, 7 г чистого фосфору, 20 г чистого калію. Внесення в грунт  30 кг рослинних залишків рівнозначне внесенню 100 кг гною на 1 сотку (норма гною на сотку — 200 кг), але на відміну від гною рослинні залишки не викликають накопичення нітратів у рослинах. Вчені встановили: шар мульчі 5—8 см гальмує ріст бур’янів, не допускає перегрівання коренів у грунті, підтримує його рихлість і вологість. Річ у тому, що такий шар мульчі через різницю температур під ним і над ним за ніч конденсує близько 2  літрів води на 1 м2 — це приблизно 20 відер води на сотку (без поливу). Якщо є проблема з поливом, обов’язково мульчуйте грядки, лунки, ряди. Будь-яку мульчу треба класти на розпушений грунт, бажано вологий. 

Пам’ятайте: мульчований  грунт, в який внесли рослинні залишки, зберігає родючість для наступних врожаїв. Не спалюйте, не викидайте таких «золотих» рослинних залишків, віддайте їх грунту — так ви повернете те корисне, що рослини ввібрали з нього під час росту.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 52 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Yjtwjz.

buy rocaltrol 0.25mg online <a href="https://rocaltrtn.com/">buy rocaltrol 0.25mg online</a> calcitriol drug