У понеділок, 7 лютого, понад пів сотні представників малого й середнього бізнесу, попри лютневий дощ, зібралися біля будівлі Полтавської облдержадміністрації, аби, приєднавшись до підприємців з інших міст України, вкотре висловити незгоду з обов’язковим запровадженням реєстраторів розрахункових операцій. Вони нагадали, що боротьба проти тотальної фіскалізації триває вже понад 2,5 року.
На думку підприємця Анатолія Волинця, котрий бореться за спрощену систему оподаткування з перших же днів, відколи на неї посягнула нинішня «зелена» влада, фіскалізація — це така ж злочинна схема, як і так звані «скрутки» з ПДВ або зарплати в конвертах. «На кону стоїть пасивний дохід у розмірі близько 1,2 мільярда гривень на рік, який ляже до глибоких кишень невеликого кола людей, — підрахував він. — Оті програмні РРО, наскільки мені відомо, дуже погано працюють. Водночас є фірми-посередники, які за 149 гривень на місяць дають можливість користуватися якісним програмним забезпеченням. В Україні хочуть фіскалізувати 800 тисяч ФОПів — у такий спосіб і можна одержати оті приблизно 1,2 мільярда гривень пасивного доходу. От тільки не розумію, де ж тут турбота про лікарів, учителів. Повірте, запровадження тотальної фіскалізації жодної копійки в бюджет не додасть. Чому мене влаштовує спрощена система оподаткування? Бо, заплативши податки, маю можливість займатися власною справою. То навіщо мені додаткове навантаження? І отаких, як я багато, котрі запитують: навіщо? Нагорі аргументують, що в країнах Європи добилися повної фіскалізації дрібного бізнесу. Це неправда. Я власноруч знімав відео в малій крамниці іспанської Барселони, де купив продукти за «кеш», — там не було жодного касового апарата чи бодай платіжного термінала. Бо за кордоном розмежовують підхід до крупного і дрібного бізнесу. У Європі під час пандемії мікробізнес був звільнений від податків, отримав суттєву фінансову підтримку. Натомість нам влада ще й фіскалізацію нав’язує — знайшла «підходящий» час».
Інший полтавський підприємець — Вадим Пасмурцев — вважає, що спрощена система оподаткування насамперед дає змогу уникати контактів із корумпованими чиновниками. До речі, чоловік має досвід використання касових апаратів. «У мене в 90-х роках минулого століття їх було аж два, — пригадує він. — Вони час від часу ламалися, доводилося їх розпломбовувати, відносити в ремонт. До того ж я більше часу витрачав на те, щоб забивати якісь коди, назви, тобто замість основної роботи займався нікому не потрібними діяннями. Через якісь дрібні порушення періодично сплачував штрафи. Тож, коли була введена спрощена система оподаткування, ми зітхнули з полегшенням і з великим задоволенням розбили ті касові апарати. Нині ж, повертаючи їх, нагорі хочуть цілеспрямовано знищити малий бізнес, який становить конкуренцію великому, виштовхати ФОПів за кордон. От мені, скажімо, майже 60 років — і я вже подумую про те, щоб виїхати з України. Бо все це просто знущання. Потрібно підтримувати мікробізнес, а не убивати. Якщо він розвиватиметься, тоді й країна процвітатиме — це ж очевидні речі».
«Ми не припиняємо боротьби за збереження спрощеної системи оподаткування, — приєднується до розмови іще одна постійна учасниця акцій протесту проти тотальної фіскалізації — Ліна Кривоколіско. — Недавно я прилетіла з Туреччини, де в маленьких магазинчиках також не видають фіскальних чеків. Буде дуже кепсько, якщо в нас знищать спрощену систему оподаткування. Не кожен ФОП зможе витримати адміністративне навантаження — боюся, багато з них закриються, а деякі перейдуть у «тінь». Дуже хочеться, щоб влада до нас дослухалася. За ці 2,5 року ми напрацювали чимало законопроєктів, в яких зберігається спрощена система оподаткування й водночас робиться акцент на виявленні тіньового бізнесу. Тож треба звернути на них увагу й таки ухвалити, знявши напругу в суспільстві. Сьогодні представники малого бізнесу вкотре вийшли на акцію протесту, аби донести до нашого Президента та його команди, які, йдучи до влади, обіцяли не чіпати ФОПів, що ми виборюємо право жити і працювати у своїй країні».
Приватний підприємець із 1995 року Анатолій Леонтьєв нагадав, що буквально останнім часом в Україні припинили діяльність 400 тисяч ФОПів. «Ми боремося не стільки за свій бізнес, як за за країну в цілому, — наголосив він. — Бо знищення малого підприємництва призведе до того, що в нашому суспільстві лишаться дуже багаті й зовсім бідні, які на них працюватимуть. Головний ідеолог тотальної фіскалізації Данило Гетманцев нещодавно сказав таку фразу: ФОПи в Україні найбідніші в Європі. То де ж проголошений нинішньою владою кінець епохи бідності?».
Олександр Тітков, який із 2007 року займається продажем витратних матеріалів, запевняє, що встановити касовий апарат — не така проста річ, як переконує нас влада, це потягне за собою значні витрати коштів. «Ті, у кого є гроші, придбають стаціонарний касовий апарат. А от ті, у кого їх бракує, скористаються програмним РРО. І отут починається найцікавіше. Ти одразу ж маєш зробити вибір: встановити безкоштовну програму, яка працює з перебоями, чи придбати програмне забезпечення у приватного розробника. Далі мусиш купити ноутбук, сканер. А ще ж усіма цими нововведеннями хтось має займатися, відтак треба найняти мінімум двох працівників: програміста, бухгалтера. Таким чином, обіцяна владою безкоштовна фіскалізація виливається десь у 50—100 тисяч гривень. Більшість підприємців, які працюють самі на себе, таких витрат не зможуть собі дозволити», — констатує мій співрозмовник.
«Я не знаю, чому держава з нами так бореться, якщо ми в неї нічого не просимо, самі турбуємося про себе та своїх дітей, — щиро дивується підприємець Микола Бурбель. — Чому я проти запровадження реєстраторів розрахункових операцій? Бо зараз це не на часі. Треба дати можливість людям хоч трохи піднятися. Тож борімося за себе, не дамо відібрати у нас майбутнє».
Насамкінець присутні одностайно підтримали звернення до Президента Володимира Зеленського, голови Верховної Ради Руслана Стефанчука, секретаря Ради національної безпеки й оборони України Олексія Данілова, тимчасового виконувача обов’язків голови Полтавської облдержадміністрації Дмитра Луніна, у якому зокрема висунули вимоги прийняти до розгляду всі зареєстровані законопроєкти, що відміняють обов’язкове застосування РРО (ПРРО) для підприємців, які є платниками єдиного податку ІІ—ІV груп, а також знизити тарифи на комунальні послуги для представників малого та середнього бізнесу до оптимального рівня тощо.
Нагадаємо, що, згідно із законодавством, із 1 січня застосування РРО (ПРРО) є обов’язковим для суб’єктів господарювання — платників єдиного податку ІІ—ІV груп, які здійснюють розрахункові операції. У разі порушень закону передбачені санкції.
Ганна ЯРОШЕНКО
«Вечірня Полтава»
Фото автора
Додати новий коментар
Гість
9.07 2022 - 11:17
Посилання
This is absolutely not the
Гість
9.07 2022 - 11:18
Посилання
This is absolutely not the
Ereiwf
4.11 2022 - 11:39
Посилання
buy rocaltrol for sale <a
Lhzqzj
4.11 2022 - 17:06
Посилання
buy rocaltrol 0.25mg for sale
Lmywrv
5.11 2022 - 7:12
Посилання
calcitriol uk <a href="https: