28 листопада в День пам'яті жертв Голодомору-геноциду о 16-й годині полтавці долучилися до всеукраїнської акції «Запали свічку пам'яті». На заклик патріотичних сил жителі обласного центру цьогоріч уперше зібралися біля пам’ятного знака жертвам Голодомору-геноциду. Нове місце пам’яті про невинно убієнних створено нещодавно в сквері на розі вулиць Панаса Мирного, Європейської та Кагамлика.
«Для нас це не просто масове вбивство українців тоталітарним режимом СРСР, а штучне знищення господарського, інтелігентного та панського менталітету нації, який ми розвивали в генах тисячу років. Усі, хто мав особисту точку зору, свою власність, свою позицію, своє мислення, були убиті, щоб лишити керованих рабів, яких мали загнати в колгоспи та комуністичні концтабори! Потрібно порушувати це питання на дипломатичному рівні й вимагати репарацій від правонаступниці СРСР — Росії, яка й зараз хоче загарбати Україну. Ніколи не пробачимо вбивцям цього страшного злочину, наслідки якого ми бачимо і в наші дні — це, приміром, відсутність середнього класу», — звернувся до учасників меморіальної акції один з ініціаторів спорудження пам’ятного знака — депутат міськради Юліан Матвійчук. Він додав, що ініціюватиме всеукраїнський конкурс на проект меморіального комплексу в Полтаві, присвяченого пам’яті жертв голодоморів ХХ століття.
Також перед присутніми виступив регіональний представник Українського інституту національної пам'яті (УІНП) у Полтавській області Олег Пустовгар. Він говорив про те, що штучно влаштований голод був справжнім геноцидом українського народу з боку радянської влади. Згадав і занесення цілих сіл на «чорні дошки», і розстріли, й терміни за три колоски. «Історичні факти доводять, що голод був спланованою операцією
комуністичної партії Радянського Союзу, наслідком якої стало знищення мільйонів українців, які не підкорялися радянській системі», — зауважив Олег Пустовгар. Також він наголосив на важливому уроці історії: «Шляхом окупації з боку більшовицької Росії була знищена Українська Народна Республіка, проголошена в 1917 році. Голодомор — прямий наслідок втрати державності. У Москві вдалися до вбивства голодом, аби знищити українців як націю, яка могла поставити питання про відновлення незалежної держави».
Полтавці поставили біля пам’ятного знака свічки та поклали квіти, а також вшанували жертв голодоморів хвилиною мовчання. З ініціативи Північно-східного міжрегіонального відділу УІНП на по-лтавських телеканалах «ІРТ», «Місто+» і «Центральний» у суботу, 28 листопада, продемонстрували документальний короткометражний фільм «Повстання проти голоду», створений у межах просвітницької кампанії до 87-х роковин Голодомору. У ньому розповідається про спротив українського селянства під час колективізації 1930-х років, що став передумовою здійснення геноциду щодо українців сталінським комуністичним режимом. У 1930 році в Україні було понад 4 000 масових виступів, в яких взяли участь 1 мільйон 200 тисяч осіб.
Північно-східний відділ УІНП
Додати новий коментар
Dbmxex
5.11 2022 - 7:35
Посилання
order calcitriol generic <a