11—12 листопада на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбудеться Міжнародна науково-практична конференція «ХІ Короленківські читання. Молодіжні Короленківські читання». У Полтаві такі читання проводять вже півстоліття, за ці роки неодноразово змінювалася географія учасників форуму, тематика та проблематика виступів. Проте у зв’язку із карантинними обмеженнями нинішня конференція вперше відбудеться «онлайн». Участь у ній візьмуть провідні науковці, педагоги, студенти, магістранти й аспіранти з України та Японії. Пленарні засідання відбудуться «онлайн» у форматі вебінару на платформі «e-Tutorium», а засідання секцій і методологічний семінар для аспірантів — на платформі «Google Meet».
Перше пленарне засідання «Художня література Х1Х—ХХ століть у фокусі сучасних літературознавчих досліджень» розпочнеться з привітання доктора філологічних наук, професора, ректора Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, голови оргкомітету Міжнародного наукового форуму Миколи Степаненка. Також на ньому прозвучать доповіді науковців Полтавського літературно-меморіального музею Володимира Короленка,
зокрема Людмили Ольховської, Олесі Головко, Світлани Ємець. Так, Людмила Василівна розповість про Льва Клейнборта — професійного літератора, журналіста з 50-річним стажем, редактора. Його надзвичайно цінні спогади про Володимира Короленка датовані 1941 роком. Спілкування Льва Клейнборта і Володимира Короленка було тривалим, почалося в Петербурзі, продовжилося в Хатках і знову у Петербурзі. Зокрема Людмила Ольховська зупиниться на особливостях полеміки письменника: «Характерним було не стільки що, а те, як він говорив. Він був удома і в світі абстракцій. Але навіть у суто теоретичному протистоянні обирав здоровий глузд, віддаючи перевагу живій безпосередності людини. Він прислухався до голосу почуттів…».
На другій пленарній сесії «Теорія і історія літератури» виступить доктор філологічних наук, доцент «Slavic-Eurasian Research Center», «Hokkaido University Japan» Адаті Дайсуке, а на третій — «Молодіжні наукові дослідження» — аспірант «Hokkaido University Japan» Уемура Масаюки. Він представить українським науковцям доповідь під назвою «Образ козацтва у художній літературі на прикладі творів Івана Котляревського та Миколи Гоголя». Так, завдяки Короленківським читанням українці і японці краще зрозуміють одне одного.
Оксана КРАВЧЕНКО
Додати новий коментар
Avuzqx
5.11 2022 - 6:14
Посилання
calcitriol 0.25mg canada <a