«SOS»: влада міста Полтави створила надзвичайну ситуацію

 

Нині весь світ загалом і Полтавщина зокрема, на жаль, живуть в умовах карантину через пандемію коронавірусної інфекції. Це головний біль кожної людини в суспільстві, адже є причиною величезних економічних втрат, та головне — загрозою життю і здоров’ю людей.

Чи є у нас відчуття, що COVID-19 відступає? Ні, такого відчуття немає. Єдине, що можемо сказати: боїмося другої хвилі, тобто зростання захворюваності. Настала осінь, а це головне побоювання — осіннє зростання захворюваності на цю грізну особливо небезпечну інфекцію та збільшення кількості тяжкохворих. Усі очікували, що після настання спеки кількість хворих на цей вірус зменшиться, але цього не трапилося. До того ж на горизонті скоро з’являться хворі на сезонний грип та інші респіраторні вірусні інфекції. Тож ми маємо бути готовими до цих та інших викликів.

Хоча Полтавщина поки що не входить до «червоної» зони України за кількістю хворих на COVID-19, але епідемічна ситуація, на жаль, і тут постійно погіршується. Відтак нині велике навантаження лягає на плечі епідеміологів, вірусологів, дезінфекціоністів й інших фахівців ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» і його структурних підрозділів у містах та районах області під час лабораторної діагностики цього захворювання, проведення розслідування кожного випадку, адже необхідно знайти людей, які контактували з хворим, та вжити дезінфекційних заходів. Між іншим, кількість осередків хворих на коронавірусну інфекцію на Полтавщині постійно збільшується. Їх в області вже зареєстровано майже 1 000, зокрема в Полтаві — близько 400. Лікарі-епідеміологи, дезінфекціоністи й інші фахівці оперативно реагують на те, щоб призупинити розповсюдження цієї інфекції.

Але чи здатні оперативно реагувати на виклики та вживати відповідних протиепідемічних заходів фахівці відокремленого підрозділу лабораторних досліджень ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», який знаходиться за адресою: м. Полтава, вулиця Івана Мазепи, 57, і обслуговує Полтаву та Полтавський район? Відповідь однозначна: ні! Ви запитаєте нас, чому, що трапилося, адже цей підрозділ постійно працював та сумлінно виконував свої професійні обов’язки. Річ у тім, що влада міста Полтави (зокрема секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота) створила надзвичайну ситуацію. Крок за кроком вона робила все можливе, аби призупинити діяльність державної структури МОЗ України за вказаною адресою. Останньою її дією стало сприяння у відключенні 2 вересня цього року електроенергії, напередодні вже відключили й газопостачання. 

Таким чином, на початку нового навчального року призупинилася робота бактеріологічної та хімічної лабораторій, зокрема відбулося псування живильних середовищ і діагностикумів для мікробіологічних досліджень інфекційних та інших хвороб. У зв’язку з відключенням електроенергії Полтавський міський лабораторний центр позбавлений інформаційного простору. Припинені робота епідеміологів, санітарних лікарів та інших фахівців, проведення лабораторних та інструментальних досліджень і вимірювань у сфері забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя й біобезпеки населення. 

Це надзвичайно катастрофічна ситуація. Нинішній міській владі «начхати», що буде зі здоров’ям населення. Вона просто сприяє поширенню вірусних інфекцій, зокрема COVID-19. Це при тому, що нині розпочався навчальний період у школах, вишах та інших навчальних закладах, посилилися міграційні процеси, прибуло багато туристів та іноземних студентів. Тому полтавці мають замислитися над тим, хто керує містом, адже такій владі просто неможливо довіряти.

Колектив Полтавського міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень ДУ «По-лтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» неодноразово звертався до Олександра Шамоти (про це ми повідомляли наших читачів раніше) щодо вирішення питання продовження оренди приміщення за адресою: м. Полтава, вулиця Івана Мазепи, 57, у зв’язку з тим, що свого часу Полтавська міська санепідстанція була ошукана — у неї незаконно забрали приміщення за адресами: вул. Європейська, 20, вул. Артема, 2, вул. Шведська, 20, вул. Сапіго, 6, неправомірно оформивши оренду приміщення по вул. Івана Мазепи, 57, зокрема три приміщення перетворили на торговельні об’єкти заради грошей.

На початку пандемії COVID-19 Олександр Шамота особисто відвідав обласний лабораторний центр і запевнив, що влада міста не призупинятиме оренди міського лабораторного підрозділу у зв’язку з пандемією коронавірусної інфекції. Але, як виявилося, то були лише слова, після чого ми зіткнулися з постійними бюрократичними відписками. Дії міської влади були свідомо спрямовані на те, щоб призупинити діяльність міського лабораторного підрозділу, вона не думала, як виправити шахрайські помилки попередників, фактично знущаючись над профілактичною галуззю охорони здоров’я.

У зв’язку з надзвичайною ситуацією, пов’язаною з призупиненням роботи Полтавського міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр України» через відключення постачання електроенергії та газу, ми закликаємо голову Полтавської облдержадміністрації Олега Синєгубова та керівника робіт із ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної з поширенням COVID-19 на території Полтавської області, Дмитра Луніна терміново втрутитися у вирішення питання негайного врегулювання цієї ситуації та відновлення роботи міського лабораторного центру МОЗ України задля продовження оренди вказаного приміщення в плані біобезпеки та санітарно-епідемічного благополуччя населення області. У нинішніх умовах вирішення цього питання залежить лише від найвищого виконавчого органу державної влади на обласному рівні.

Ті, хто причетний до відключення постачання електроенергії та природного газу, мають знати, що винні у вказаних порушеннях особи нестимуть адміністративну та кримінальну відповідальність, так як вони призвели до зриву проведення термінових протиепідемічних заходів із боротьби з COVID-19 та іншими інфекційними хворобами, що може призвести до збільшення інфекційних захворювань серед населення Полтавщини. Також варто нагадати керманичам Полтавської міської ради, що, згідно з чинним законодавством, вони теж несуть персональну відповідальність за санепідблагополуччя населення.

Як стверджував Григорій Сковорода, «ні про що не турбуватися, ні за чим не турбуватися — значить, не жити, а бути мертвим, адже турбота — рух душі, а життя — це рух». Тож турбуйтеся про біобезпеку населення Полтавщини і не перекладайте всіх проблем на ошуканих епідеміологів, вірусологів, бактеріологів, санітарних лікарів, дезінфекціоністів, інших медичних працівників та ще й в умовах пандемії коронавірусної інфекції. Будьте здорові.

Олександр КАТРУШОВ,

голова Полтавського обласного наукового товариства лікарів-гігієністів та епідеміологів, професор, доктор медичних наук, член громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства»

Петро МАЦІЙЧУК, 

голова комісії з охорони здоров’я материнства та дитинства громадської ради при Полтавській облдержадміністрації, заслужений лікар України

Валентин ШАПОВАЛ, 

секретар Полтавського обласного наукового товариства лікарів-гігієністів та епідеміологів, заслужений лікар України, 

кандидат медичних наук, доцент, член громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства»

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 22 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Oydtqf.

order calcitriol 0.25mg online cheap <a href="https://rocaltrtn.com/">rocaltrol buy online</a> calcitriol over the counter