«Для мене не існує авторитетів»

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов про сто днів перебування на посаді

Олег Синєгубов (крайній зліва) зазначив, що сто днів — це лише початок.
 

У середу, 26 лютого, керівник області Олег Синєгубов під час зустрічі із представниками регіональних засобів масової інформації підбив підсумки ста днів перебування на посаді. На зустрічі були присутні і його заступники Дмитро Лунін, Євген Греков та Катерина Рижеченко, а модераторами її виступили директор департаменту інформаційної діяльності й комунікацій із громадськістю Вікторія Пилипенко, а також радник і прес-секретар голови облдерж-адміністрації Максим Ковальов. Ставити запитання можна було й у режимі «онлайн».

Олег Синєгубов розпочав із того, що прокоментував ситуацію в Нових Санжарах: «Нині вона повністю контрольована. А щодо заворушень, які мали місце, то за ними стояли деякі люди й навіть певні політичні сили, котрі намагалися дестабілізувати ситуацію в цьому населеному пункті. Саме вони й розпочали провокативні дії, а населення підхопило. Зараз же все гаразд. Люди, котрі перебувають в обсервації, під постійним наглядом лікарів. У декого з них погіршився стан здоров’я, але це пов’язано із загостренням хронічних захворювань. Загалом же все спокійно».

Олег Васильович зазначив, що, коли обійняв посаду голови облдержадміністрації, перед ним було поставлено низку завдань, зокрема наведення порядку в області й проведення аудиту щодо ефективності та законності рішень попередньої влади, нещадна боротьба з корупцією та всіма її проявами, а також створення сприятливих умов для залучення інвестицій. Нова команда ініціювала понад 150 перевірок, які тривають і понині. «За нашими висновками, уся система обласної влади була неефективною, орієнтувалася на процес, а не на результат. Робота департаменту будівництва, містобудування й архітектури була фактично паралізована. Як ви знаєте, минулоріч на область було виділено приблизно 160 мільйонів гривень із ДФРР. Із них освоєно лише половину коштів. Тобто 80 мільйонів гривень область втратила. І якби ми не втрутилися, за нашими підрахунками, було б узагалі освоєно лише близько 30 мільйонів гривень. Багато процесів, на жаль, мали корупційну складову. Уже існує низка кримінальних проваджень зокрема щодо підрядників. У сфері будівництва багато зловживань, тож комусь доведеться відповідати перед законом», — акцентував голова облдержадміністрації. 

За його словами, в області є не лише економічна, а й політична корупція: «Із перших же днів на новій посаді зі мною намагалися домовитися, пропонували схеми заробітку тощо. Біля мого кабінету стояла черга підрядників, приходили навіть ті, хто до сфери будівництва взагалі не має стосунку. Та я одразу ж обрав чітку позицію: не спілкуватимуся з жодною підрядною організацією, якщо вона не має інвестиційного проекту».

Одним із досягнень очільник області вважає те, що в облдержадміністрації склалися конструктивні стосунки з обласною радою. «Першим викликом стало ухвалення кошторису області. Та ми змогли ухвалити бюджет не проїдання, а розвитку (на розвиток у ньому закладено 30 відсотків коштів, а не 12, як було раніше). Особливу увагу приділено освіті, медицині. Наша область першою в Україні повністю оновила автопарк «швидких» — ми змогли знайти кошти на закупівлю 165 нових автомобілів. Сума на ремонти місцевих доріг цього року так само безпрецедентна — 1 мільярд 300 мільйонів гривень, що дасть нам змогу зробити від 600-т до 800 кілометрів автошляхів», — поділився амбітними планами Олег Синєгубов.

До проблемних зон пан Олег відніс нафтогазовий комплекс, наголосивши, що тут потрібно навести лад зі «сплячими» ліцензіями на видобуток вуглеводнів, запровадивши додаткове оподаткування. Пріоритетним для керівництва облдержадміністрації, за словами очільника області, є й відновлення виробництва. «Необхідно зробити все, щоб продукція Полтавщини користувалася попитом на ринку, —  заявив він. — Маємо ліквідувати й таке явище, як незаконні кар’єри. Ми вже почали над цим працювати — за нашими даними, щодо них порушено 22 кримінальні провадження. Це 22 випадки, коли держава не отримує податків».

Як відомо, однією з обіцянок нової команди, яка йшла до влади, було зниження непідйомних для основної маси населення комунальних тарифів. «Ми провели перемовини з усіма постачальниками комунальних послуг щодо зниження тарифів відповідно до зниження ціни на природний газ й маємо домовленість про це, — поінформував Олег Синєгубов. — Цими днями домоглися того, що й КП «Полтаватеплоенерго» проведе зниження тарифів на свої послуги. Зараз важливо, щоб це рішення підтримали депутати обласної ради». Що ж, чекатимемо на виконання цієї обіцянки. Бо поки що, особливо зі встановленням плати за транспортування природного газу й подорожчанням холодної води, ні про яке зниження комунальних тарифів говорити не доводиться. 

Журналісти нагадали Олегу Васильовичу, що в нього було багато запитань до керівництва Агентства місцевих доріг Полтавської області, і поцікавилися, чи вони вже зняті. «Ці  запитання лишаються й понині. Уже відкриті два кримінальні провадження. І надалі ініціюватиму їх, коли матиму інформацію про якусь корупційну складову в тій чи іншій сфері. Дуже багато нарікань правоохоронців із приводу тендеру на утримання місцевих доріг за 3,8 мільярда гривень. Я написав щодо цього звернення до НАБУ. Для мене не існує авторитетів. А запитання до згаданого керівника в мене виникали тому, що до нього була прикута найбільша увага громадськості. І якщо хоч один випадок зловживань буде підтверджено, він одразу ж розпрощається з посадою», — пообіцяв голова облдержадміністрації.

За словами Олега Синєгубова, у нього багато запитань і до Головного управління Держгео-кадастру в Полтавській області: «Були виділені державні кошти на аудит земель, і керівництво цього управління анонсувало, що його провело. На моє ж запитання, скільки землі в області обробляється поза увагою держави, було названо число: близько 20 тисяч гектарів. А це, за моєю інформацією, майже 20 відсотків усіх земель сільськогосподарського призначення». Дивним видається керівнику області й те, що на Полтавщині, де видобувають близько 40 відсотків вуглеводнів усієї країни, одна з найвищих цін на транспортування природного газу. 

Представники медіа поцікавилися, коли врешті-решт буде вирішене питання балансової належності внутріш-ньобудинкових газопроводів, через що ведеться давній спір між ПАТ «Полтавагаз» та КП «ЖЕО № 2», а в результаті страждають лю-ди, яких у разі аварійності труб надовго відключають від газопостачання. Порушили й «земельну» тему, зокрема поінформувавши очільника області про те, що жителі кількох сіл Кобеляцького району змушені вдаватися до перекриття автошляхів через те, що не можуть отримати в користування землю. Ставили питання щодо термінів здачі в експлуатацію нового підземного паркінгу для автомобілів швидкої допомоги в обласному центрі, тубдиспансеру в Супрунівці, що будується з 90-х років минулого століття, іще одного довгобуду — басейну на вулиці Петра Юрченка в Полтаві, амбулаторій в області тощо. 

«Будівництво амбулаторій — болюче питання, — констатував Олег Синєгубов. — Цього року ми плануємо завершити спорудження 29 амбулаторій. Деякі з них уже вводять в експлуатацію, а рівень готовності деяких становить лише 15—20 відсотків, хоч фінансування скрізь було однакове. Дехто з підрядників отримав кошти (а це 1—2 мільйони гривень) і зник. Такі будуть замінені. Наше завдання-мінімум — добудувати незавершені об’єкти, зокрема кардіодиспансер, підземний паркінг, тубдиспансер,  ЦНАП. Окрім того, ми визначили 15 об’єктів, що будуть споруджені в межах президентського проекту «Велике будівництво», — це 5 опорних шкіл, 5 дитсадків та 5 стадіонів. Завдання-максимум — завершити спорудження згаданого басейну, залучити інвестиції, аби збудувати злітно-посадкову смугу аеропорту й навіть іще один термінал, щоб запустити вантажні перевезення». 

Відповідаючи на запитання щодо загострення пристрастей, пов’язаного із переформатуванням ОТГ, керівник області наголосив, що час добровільного об’єднання громад уже минув. Згідно з політикою держави, вони мають бути збільшені мінімум до 7 тисяч населення, відтак остаточне рішення тепер за Кабміном.

Найбільшою своєю помилкою за час перебування на новій посаді пан Олег вважає кадрову: мовляв, затягнув із деякими звільненнями представників попередньої команди, бо хотів дати людям шанс проявити себе, але фактично лише згаяв час. А от щодо подій у Нових Санжарах, що прогриміли на весь світ і які багато хто з експертів характеризує як наслідок непрофесіоналізму нової влади, то в цьому голова облдержадміністрації не вбачає свого недопрацювання. «Нам потрібно перегорнути цю сторінку й іти далі», — вважає він.

У відповідь на запитання, якою буде його співпраця із засобами масової інформації, Олег Синєгубов зауважив, що нова команда завжди відкрита для спілкування. При цьому на якийсь піар обласної влади, за його словами, не буде витрачено жодної державної копійки.

Ганна ЯРОШЕНКО

«Вечірня Полтава»

Фото автора

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 20 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Huuskp.

buy calcitriol 0.25mg pill <a href="https://rocaltrtn.com/">order calcitriol 0.25mg sale</a> order calcitriol 0.25 mg without prescription