США підтримували та підтримуватимуть вступ України до НАТО, а також можуть розглянути укладення між Києвом і Вашингтоном двостороннього договору про статус союзника. Хоча Україні варто прагнути до обох варіантів, вважає Вільям Тейлор, колишній посол США в нашій країні. Таку позицію він озвучив в інтерв’ю журналу «Новое время».
Він нагадав, що США дійсно мають союзників, які при цьому не є учасниками НАТО (серед них Тайвань та Ізраїль). Статус основного союзника поза НАТО дає США і країні, з якою Вашингтон уклав союз, можливість здійснювати низку дій, зокрема забезпечувати військову допомогу або координувати свої військові дії.
«США потенційно може укласти такий союз з Україною, зробивши її своїм основним союзником, без необхідності будь-якого схвалення з боку інших країн. Але такий союз не є адекватною заміною отримання Правил щодо членства в НАТО і самого членства в НАТО, відтак Україні варто й далі домагатися отримання ПДЧ, водночас ідея набуття статусу основного союзника США мені здається непоганою і привабливою», — зазначив Вільям Тейлор.
За його інформацією, «уряд України й уряд США розмірковують над цією ідеєю». «Але є одне серйозне побоювання: якщо США оголосять про те, що готові бачити Україну своїм основним союзником поза Північноатлантичним альянсом, то наші європейські союзники можуть сприйняти це як знак того, що Україні не потрібно в НАТО», — застерігає екс-посол.
Такий варіант розвитку подій він називає можливим, хоча й вважає його «неправильним». «Бо статус основного союзника США не гарантує Україні безпеки, він не означає, що якщо Україну атакують, то США негайно перекине свої військові сили на її підтримку», — пояснює колишній дипломат. Хоча й переваги бути союзником США теж є, констатує Вільям Тейлор, наприклад, забезпечення необхідним обладнанням, навчання і наставництво.
Додати новий коментар
Nysifm
5.11 2022 - 2:33
Посилання
calcitriol pills <a href=