Останній на Полтавщині пам’ятник Карлу Марксу поїхав до музею тоталітаризму

 
 

У селі Радочини Омельницької територіальної громади Кременчуцького району демонтували пам’ятник Карлу Марксу і перевезли до філії Державного історико-культурного заповідника у місті Путивлі «Музей монументального мистецтва тоталітарної доби «Парк радянського періоду» в Спадщанському лісі.

Пам’ятник виготовлено з мармурової крихти, а заввишки він понад п’ять метрів. Бюрократична тяганина, пов’язана з виконанням декомунізаційного закону, тривала півтора року. У відповідях співробітникам Українського інституту національної пам’яті та активістам громадського проекту «Декомунізація. Україна» від тодішнього голови Омельницької територіальної громади Олександри Шереметьєвої йшлося про карантинні обмеження, пов’язані з поширенням коронавірусної інфекції, та брак коштів у бюджеті на демонтаж. У ЗМІ ж оприлюднювали таку позицію Шереметьєвої: «Пам’ятник абсолютно нікому не заважає. Він мені не холодить, не гріє. Стоїть — і хай стоїть».

«Вчення марксизму стало підгрунтям для утвердження комуністичних тоталітарних режимів на території України та інших країн Східної Європи. Активна меморіалізація одного із засновників комуністичної ідеології Карла Маркса (зокрема через масове перейменування вулиць та встановлення пам’ятників) була важливою складовою пропаганди ЦК КПРС комуністичного тоталітарного режиму. Тож цей пам’ятник підпадав під дію декомунізаційного закону», — розповів регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в По-лтавській області Олег Пустовгар.

За його словами, проблему почали розв’язувати вже після обрання Омельницьким сільським головою Андрія Пирога. Саме він подбав про кран та демонтажні роботи. Олег Пустовгар висловив йому, а також заступниці голови Полтавської облдержадміністрації Катерині Рижеченко подяку за всебічне виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Як повідомили в полтавському офісі Північно-східного міжрегіонального відділу УІНП, кошти на спецтранспорт і пальне виділив Путивльський державний історико-культурний заповідник (директор — Сергій Тупик).

Північно-східний відділ УІНП

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 2 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Nozqbh.

generic rocaltrol <a href="https://rocaltrtn.com/">calcitriol 0.25 mg canada</a> purchase rocaltrol without prescription
 

Uncaught exception thrown in shutdown function.

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1104 The SELECT would examine more than MAX_JOIN_SIZE rows; check your WHERE and use SET SQL_BIG_SELECTS=1 or SET MAX_JOIN_SIZE=# if the SELECT is okay: SELECT t.word AS realword, i.word FROM {search_total} t LEFT JOIN {search_index} i ON t.word = i.word WHERE i.word IS NULL; Array ( ) in search_update_totals() (line 388 of /home/vechirka/public_html/modules/search/search.module).