Властивості мідного купоросу дають змогу з успіхом використовувати його для боротьби із хворобами та підвищувати врожайність садових і городніх рослин. Цей препарат відносно недорогий, ефективний і перевірений садівниками протягом багатьох років.
Обробка дерев мідним купоросом (а також інших рослин) дає можливість боротися з бактеріальними та грибковими хворобами, а мідь важлива для їхнього нормального росту і плодоношення. Цей мікроелемент сприяє підвищенню рівня цукру у плодах рослин і крохмалю в картоплі. Оброблені рослини мають кращий імунітет. Тим, хто цікавиться шкідливістю купоросу для людини, відповімо, що речовина досить небезпечна. Тому під час роботи з нею потрібно вдягати захисні засоби, берегти від доступу до них дітей і домашніх тварин. Під час нагрівання можливе утворення шкідливих випарів. Тому майте це на увазі.
Застосування в садівництві
Властивості мідного купоросу дають змогу використовувати його як самостійно, так і у складі інших речовин. Наприклад, бордоська рідина утворюється під час змішування розчину мідного купоросу і вапняного молочка. Перед тим, як зробити розчин мідного купоросу, потрібно визначити, яка концентрація вам потрібна. Адже для кожної цілі потрібна своя. Наприклад:
із метою підживлення рослин міддю використовується слабка концентрація — не більше 0,3%
(3 грами на відро води). Її використовують для профілактики хвороб і за ознак браку міді (скручення пагонів, хлороз на листках);
із лікувальною метою готують 0,5—1-відсотковий розчин мідного купоросу (50—100 грамів порошку на відро води). Таким розчином добре обробляти «рани» на корі дерев і боротися з різноманітними хворобами рослин (парша, кучерявість, кокомікоз, плямистості, моніліоз, філостиктоз, різне гнилля тощо);
для випалювання осередків хвороб чи боротьби із грибками готують 3- або 5-відсотковий розчин. Але він використовується для обробки приміщень і підвалів, в яких завівся грибок. Також іноді обробляють ділянку землі від хвороб. Але такий захід здійснюють рідко (раз на 4 роки), крім того, після нього один рік ділянка повинна відпочити, тому на ній нічого не садять. Якщо ж вносити мідний купорос як добриво, то перед цим потрібно дізнатися склад грунту і чи потребує він великої кількості міді.
Тепер про те, як використовувати мідний купорос під час обробки кущів і дерев весною (ще до розпускання бруньок). Для цього у відрі води розчиніть 100 грамів порошку. Розчин необхідно приготувати в день його використання. Саме тоді він має найбільшу ефективність. На одне дерево (залежно від його розмірів) потрібно від 2-х до 4 літрів мідного купоросу. Така обробка підходить для вишні, яблуні, груші, абрикоса, смородини, агрусу та інших рослин, якщо вони захворіли на антракноз, кокомікоз, різноманітні плямистості, паршу, септоріоз.
Також розчин мідного купоросу використовують як профілактичний засіб під час садіння дерев. Для цього в 1-відсотковий розчин (10 грамів на відро води) на одну хвилину опускають коріння саджанців. Потім прополіскують коріння у проточній воді. Частина городників обприскує бульби картоплі перед посадкою. Але для цього потрібно використати слабший розчин — 0,2-відсотковий. Це певною мірою дасть змогу захиститися від фітофторозу.
Як зробити розчин мідного купоросу в домашніх умовах
Тепер коротко про те, як приготувати розчин мідного купоросу самостійно. Для цього найкраще підходить скляна посудина, яка не пошкоджується мідним купоросом. Тільки позначте її, щоб помилково не використати для приготування їжі. Сам порошок продається у більшості садово-городніх магазинів. Найкраще спочатку розвести порошок у невеликій кількості теплої (не гарячої) води, а тоді вже долити необхідну кількість холодної. Якщо розчин тримати у пластиковій чи скляній ємності закритим, то він не втрачає своїх властивостей тривалий час (декілька місяців). Тільки перед застосуванням необхідно добре розмішати.
Заходи безпеки
Використовуйте захисні засоби (рукавиці, окуляри, респіратор і захисний одяг);
готуйте розчин на відкритому повітрі;
під час потрапляння речовини всередину організму необхідно негайно доправити людину до медичного закладу. Ця речовина токсична й небезпечна для здоров’я людини. Не виливайте невикористаного розчину поруч зі струмками, криницями й іншими джерелами водопостачання.
Вадим ГАМАЛІЙ,
агроном
Додати новий коментар
Zdsasn
5.11 2022 - 0:19
Посилання
order rocaltrol 0.25mg