1 квітня стартувала перша в Україні Програма медичних гарантій — перелік медичних послуг, які гарантує пацієнту держава. Договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) про надання медичних послуг за цією програмою станом на 2 квітня підписали 1 640 закладів спеціалізованої медичної допомоги. Ще 22 заклади очікують на підписання, серед них 6 комунальних і 16 приватних. Отже, практично всі комунальні медичні заклади (районні, міські, обласні лікарні) країни, згідно з реформою, отримуватимуть кошти за договором із НСЗУ. Відтепер гроші «йтимуть» за пацієнтом у поліклініки та спеціалізовані заклади, повідомляє прес-служба НСЗУ.
У Полтавській області 64 медичних заклади спеціалізованої (вторинної та третинної) допомоги отримали пропозиції від НСЗУ про укладання договору. За Програмою медичних гарантій лікарні області отримають 1,63 млрд. грн. протягом року. Загалом у Полтавській області підписано договори на 49 пакетів пріоритетних послуг.
12 лікарень регіону уклали договори на медичну допомогу під час пологів, 5 лікарень надаватимуть допомогу в складних неонатальних випадках (допомога новонародженим). Якісну медичну допомогу у разі гострих інсультів за договорами із НСЗУ надаватимуть 4 лікарні, а в разі гострих інфарктів — три. У 25 лікарнях Полтавщини проводитимуть безоплатні дослідження на раннє виявлення раку.
Відтепер лікарні отримуватимуть гроші за медичні послуги, надані конкретному пацієнту. Ефективні лікарні, які обиратимуть пацієнти, зможуть збільшити своє фінансування за новою системою. Бюджет медзакладів порівняно з минулорічним державним і місцевим фінансуванням збільшився приблизно на 40%. У 67% закладів бюджет за Програмою медичних гарантій більший, ніж за фінансування через медичну субвенцію.
Полтавська область — серед регіонів, в яких велика кількість закладів отримає значно більше фінансування. Наприклад, Лубенська лікарня інтенсивного лікування отримає більше на 205%: бюджет на 3 квартали 2019-го — 20,6 млн. грн., бюджет за ПМГ — 64 млн. грн. Решетилівська центральна районна лікарня — більше на 200%: бюджет на 3 квартали 2019-го — 4,7 млн. грн., бюджет за ПМГ — 14,2 млн. грн.
Такі результати Полтавська область показала тому, що в регіоні оптимізували мережу, місцева влада подбала про оснащення лікарень і наявність у них кваліфікованого персоналу. Отже, заклади змогли подати заявку на більшу кількість пакетів, серед них — на пріоритетні послуги, які НСЗУ оплатить за підвищеним тарифом.
— Національна служба здо-ров’я має договір із практично усіма комунальними медичними закладами, які надають увесь спектр медичної допомоги. Пацієнт із 1 квітня отримує перелік гарантованих медичних послуг і вільний вибір лікаря не лише на «первинці», а й для спеціалізованої допомоги. Відтепер місце реєстрації жодним чином не впливатиме на те, де людина зможе лікуватися. Критерієм вибору місця надання послуги буде наявність медичного обладнання, якість і комфорт. НСЗУ заплатить тому медичному закладу, який обере пацієнт. Наше головне завдання — зменшити смертність українців від серцево-судинних та онкологічних захворювань, а також покращити допомогу під час пологів і неонатального періоду. На 2020 рік це пріоритетні послуги в Програмі медичних гарантій. Їм ми приділятимемо особливу увагу, — зазначила під час «онлайн»-брифінгу, який відбувся 1 квітня, очільниця Національної служби здоров’я України Оксана Мовчан.
Програма медичних гарантій — це перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту без-оплатно. Скористатися ними може кожен громадянин України, а також особи, прийняті до громадянства. Аби отримати доступ до безоплатних послуг, пацієнт повинен мати направлення від лікаря «первинки» (для цього спочатку потрібно укласти декларацію із сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром) чи лікаря-куратора. Направлення не потрібне до гінеколога, психіатра, стоматолога та нарколога. Екстрена медична допомога надається безоплатно кожному незалежно від наявності декларації.
Додати новий коментар
Vkotdv
4.11 2022 - 20:33
Посилання
calcitriol 0.25mg cheap <a