16 червня на площі перед будівлею Полтавської облдержадміністрації відбулася велелюдна акція протесту проти продажу української сільськогосподарської землі. Представники різних громад Полтавщини зібралися на народне віче під національними стягами, а також прапорами ВО «Батьківщина», партії «Республіка», ВО «Свобода», тримаючи в руках транспаранти з лозунгами: «Руки геть від народної землі», «Державі — право викупу землі», «Полтавщина проти розпродажу української землі» тощо. Подібні гасла були й на пригнаній фермерській техніці.
«Іще 2 квітня на оцьому місці ми розпочали збір підписів проти відкриття ринку землі, — зазначив у своєму виступі очільник Асоціації фермерів та приватних земле-власників Полтавської області Василь Бурлака. — Чому ми хвилювалися? Бо ухвалені закони на користь не фермерам, а олігархам. Адже у фермерів, особливо дрібних, бракує коштів на те, щоб купити техніку, якісний посівний матеріал, я вже не кажу про землю. Ви бачите, як зросли ціни на природний газ, електроенергію. Усе тому, що є люди, які їх перепродують. Так буде й із землею, а в підсумку не знатимемо, хто її господар. Тож виступаємо за те, щоб землю купувала тільки держава. І за всенародний референдум, який ми вже розпочали».
«Нам потрібно багато чого зробити, щоб захистити нашу землю. Але в тих, хто прийшов до влади, одна мета — продати її, лишити нас ні з чим. Продаж землі увесь час відкладався з різних причин. Нині найповажніша причина — війна, — наголосив голова СФГ «Ярошенко» із семенівського краю Володимир Ярошенко. — Жодна країна не торгує своєю землею під час війни. Це просто злочин».
В акції протесту взяла участь і столична гостя — народний депутат України, лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Вона пройшла поміж людським потоком, вітаючись із присутніми рукостисканням, а в довгій промові з імпровізованої сцени зокрема заявила: «На телеекранах ви бачите картинку, яка не відповідає тому, що робиться у владних коридорах, за лаштунками парламенту, в кулуарах. На жаль, усі телеканали розділені поміж людьми, які сприймають Україну як свою вотчину, бачать у ній наживу. Найбільша загроза, що нині постала перед Україною, — відкриття ринку землі. Ви пам’ятаєте, нам казали, що ніколи не продадуть землю іноземним компаніям та банкам? Це обман. Бо закон, який набирає чинності 1 липня, прямо передбачає, що від цього часу іноземні банки можуть володіти українською сільськогосподарською землею. Як? Дуже просто. Ви знаєте, що існують споживчі кредити, беручи які, можна закласти будь-що. Якщо гроші не повертаються, власність переходить до банку. Саме така схема розробляється зараз іноземними банківськими установами. І такий механізм, по суті, закладений у цьому законі. Цей закон скасовує і право на постійне користування земельною ділянкою. Далі — в ньому заклали право безконтрольно знімати верхній шар чорноземів. Ми не можемо цього допустити».
Юлія Тимошенко додала: «Ті казки, які нам розказують, нібито це звичайний цивілізований ринок землі, є абсолютною неправдою. Я не знаю жодної країни у світі, яка б так розбазарювала свої національні багатства. Як захистити українську землю? Наша команда звернулася до Конституційного Суду України, бо, ухваливши закон про обіг сільськогосподарських земель уночі під час локдауну, «слуги народу» порушили 22 статті Конституції. До того ж ініціюємо всеукраїнський референдум, оголосивши збір підписів».
За словами лідера ВО «Батьківщина», її команда спільно з Асоціацією фермерів та приватних землевласників України створила антирейдерський штаб і з допомогою кваліфікованих юристів готова захищати кожного, проти кого буде задіяний механізм позбавлення землі. Окрім того, Юлія Тимошенко звернулася з проханням до українців не продавати своїх земельних паїв, як колись продали ваучери, виграти час, поки ця влада піде й буде відновлена справедливість.
Лідер «республіканців» По-лтавщини Олег Слизько зачитав звернення учасників народного зібрання до Президента України Володимира Зеленського, голови Полтавської облдержадміністрації Олега Синєгубова та голови обласної ради Олександра Біленького, у якому викладені такі вимоги: організувати широке відкрите громадське обговорення пропозицій щодо поводження із сільськогосподарською землею, після чого це питання обов’язково винести на всеукраїнський референдум, ухвалити рішення про скасування чинних законодавчих актів про обіг сільськогосподарських земель та ввести мораторій на прийняття подібного законодавства до рішення референдуму.
Оскільки ніхто з представників обласної влади до протестувальників так і не вийшов, Юлія Тимошенко пообіцяла один екземпляр підтриманого учасниками народного віча звернення передати очільнику Полтавської облдержадміністрації, а другий — Главі Держави через канцелярію Офісу Президента. Насамкінець вона анонсувала, що її політсила стане ініціатором таких народних зібрань по всій країні, аби негайно зупинити нав’язування Україні шкідливої моделі ринку землі та провести всенародний референдум із цього приводу.
Ганна ЯРОШЕНКО
«Вечірня Полтава»
Фото автора
Додати новий коментар
Xcfend
4.11 2022 - 20:02
Посилання
order rocaltrol 0.25 mg for