Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю

На запитання відповідає приватний нотаріус Полтавського міського нотаріального округу Олександр КОЛОТІЛОВ.

 

— В продовження розмови про Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі — Закон), яким може бути вклад учасника товариства?
 — Вкладом учасника товариства можуть бути гроші, цінні папери, інше майно, якщо інше не встановлено законом.
 Товариство не може надавати позику для оплати вкладу учасника або поруку за позиками, кредитами, наданими третьою особою для оплати його вкладу.
 Вклад у негрошовій формі повинен мати грошову оцінку, що затверджується одностайним рішенням загальних зборів учасників, у яких взяли участь всі учасники товариства. При створенні товариства така оцінка визначається рішенням засновників про створення товариства.
— Як відбувається внесення вкладу у зв’язку із створенням товариства?
— Кожен учасник товариства повинен повністю внести свій вклад протягом шести місяців з дати державної реєстрації товариства, якщо інше не передбачено статутом. Відповідні положення можуть бути внесені до статуту, змінені або виключені з нього одностайним рішенням загальних зборів учасників, у яких взяли участь всі учасники товариства.
 Вартість вкладу кожного учасника товариства повинна бути не менше номінальної вартості його частки.
— Які наслідки прострочення внесення вкладу?
— Якщо учасник прострочив внесення вкладу чи його частини, виконавчий орган товариства має надіслати йому письмове попередження про прострочення. Попередження має містити інформацію про невнесений своєчасно вклад чи його частину та додатковий строк, наданий для погашення заборгованості. Додатковий строк, наданий для погашення заборгованості, встановлюється виконавчим органом товариства чи статутом товариства, але не може перевищувати 30 днів.
 Якщо учасник товариства не вніс вклад для погашення заборгованості протягом наданого додаткового строку, виконавчий орган товариства має скликати загальні збори учасників, які можуть прийняти одне з таких рішень:
1) про виключення учасника товариства, який має заборгованість із внесення вкладу;
2) про зменшення статутного капіталу товариства на розмір неоплаченої частини частки учасника товариства;
3) про перерозподіл неоплаченої частки (частини частки) між іншими учасниками товариства без зміни розміру статутного капіталу товариства та сплату такої заборгованості відповідними учасниками;
4) про ліквідацію товариства.
 Голоси, що припадають на частку учасника, який має заборгованість перед товариством, не враховуються при визначенні результатів голосування для прийняття рішення відповідно до частини другої цієї статті.
— Чи допускаєтьсч збільшення статутного капіталу товариства?
— Збільшення статутного капіталу товариства допускається лише після внесення всіма учасниками товариства своїх вкладів у повному обсязі.
 Збільшення статутного капіталу товариства, яке володіє часткою у власному статутному капіталі, не допускається.
 При збільшенні статутного капіталу за рахунок додаткових вкладів номінальна вартість частки учасника товариства може бути збільшена на суму, що дорівнює або менша за вартість додаткового вкладу такого учасника.
 За більш детальною інформацією та консультаціями (які надаються безкоштовно) можна звернутися за такими номерами телефону: 61-56-33, 61-56-34, 61-56-35, 61-56-36, та особисто за адресою: м.Полтава, вул. Симона Петлюри (Артема), 3.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 2 | Коментарів: 2


Додати новий коментар

Зображення користувача Bbiugg.

buy generic calcitriol 0.25mg <a href="https://rocaltrtn.com/">order calcitriol generic</a> cost rocaltrol 0.25mg
Зображення користувача Bbiugg.

buy generic calcitriol 0.25mg <a href="https://rocaltrtn.com/">order calcitriol generic</a> cost rocaltrol 0.25mg