Монети номіналом 25 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні та будуть вилучені з обігу з 1 жовтня цього року. Тобто ними не можна буде розраховуватися за товари чи послуги, повідомляє Національний банк України.
Нині 25 копійок не розмінюються через вилучення з обігу монет номіналами 1, 2 та 5 копійок, що відбулося торік. Завдяки їхньому вилученню з обігу ця проблема розв’яжеться. Але це не привід для хвилювання. Громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти ці монети на монети й банкноти інших номіналів, кратних 10 копійкам, упродовж наступних трьох років:
— упродовж першого року з дати вилучення їх з обігу — до 30 вересня 2021 року включно — в усіх відділеннях українських банків;
— упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу — до 30 вересня 2023 року включно — у Національному банку та уповноважених банках («Ощадбанк», «ПриватБанк», «Райффайзенбанк Аваль», «ПУМБ»).
30 вересня 2023 року включно — у Національному банку та уповноважених банках («Ощадбанк», «ПриватБанк», «Райффайзенбанк Аваль», «ПУМБ»).
Про вилучення з обігу застарілих банкнот
Банкноти гривні старих зразків, уведені в обіг до 2003 року, перестануть бути платіжним засобом в Україні та будуть вилучені з обігу з 1 жовтня цього року. Надто велика різноманітність банкнот і монет призводить до плутанини в гаманцях та зайвого часу під час здійснення розрахунків. Громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти ці банкноти на монети та банкноти інших номіналів та зразків упродовж наступних трьох років.
Про активніше виведення з обігу паперових 1-, 2-гривневих банкнот
1 жовтня нинішнього року Національний банк також активніше вилучатиме з обігу паперові банкноти номіналом 1 і 2 гривні та монет 1 гривня 1996 року золотистого кольору. На відміну від 25 копійок та старих банкнот, уведених в обіг до 2003 року, вони поки що залишаться в готівковому обігу. Їх не потрібно спеціально обмінювати, ними мо-
жна продовжувати розраховуватися. Але ті банкноти і монети, що потраплятимуть у банки, не повертатимуться в обіг. Відтак поступово їх ставатиме все менше, натомість вони замінюватимуться відповідними номіналами обігових монет зразка 2018 року сріблястого кольору.
Вилучені з обігу монети та банкноти будуть утилізовані Національним банком. Для чого НБУ це робить? У перспективі банкнотно-монетний ряд гривні скоротиться від 17-ти до 12 номіналів. Так він наблизиться до найпоширенішої світової практики — усього залишиться 6 номіналів монет та 6 номіналів банкнот. Це зробить готівкові розрахунки зручними, простими й комфортними.
Додати новий коментар
Vqwczo
4.11 2022 - 16:10
Посилання
calcitriol 0.25mg drug <a