Викинуті на вітер гроші: лікарі назвали топ-10 непотрібних аналізів

 

Аналізи в Україні в наш час можна здати практично в будь-який час доби та зручному для пацієнта районі. На ринку представлено багато лабораторій, деякі з них виїжджають і додому. При цьому навіть самі медики вважають, що в деяких випадках аналізи абсолютно непотрібні.

Лікар-інфекціоніст Дар’я Панієва назвала топ-10 найбільш непотрібних аналізів, на які не варто витрачати ані часу, ані грошей, наражаючи себе деколи на болючу процедуру, повідомляє 24tv.ua.

1. Дослідження калу на дисбактеріоз, яке дуже часто прописують маленьким дітям. У західній медицині такого діагнозу взагалі немає. Це еквівалентно гаданню на кавовій гущі, впевнена медик.

2. Герпес 1-го, 2-го і 3 типів, краснуха, кір, паротит. Будь-які аналізи на ці захворювання марні за наявності їхніх проявів. У таких випадках діагноз ставлять за клінічною картиною, а не за результатами лабораторних досліджень.

3. Герпес 6-го і 7 типів. Будь-які аналізи марні, оскільки рекомендації щодо лікування ще не розроблені, а препарати поки що на етапі клінічних випробувань.

4. Повторна проба на антитіла класу IgG щодо всіх герпесів і токсоплазм, якщо раніше результат був позитивним. Антитіла залишаються в організмі на все життя, а коливання їхніх титрів не мають до діагностики жодного стосунку.

5. Виявлення вірусу Епштейна — Барра у слині методом полімеразної ланцюгової реакції. Одноразове виявлення не підтверджує інфікування. Але, навіть якщо вірус виявлений багаторазово, це ніяк не впливає на тактику лікування.

6. Аналіз на антитіла IgG щодо будь-яких інфекцій у дітей до року. У цей період відрізнити дитячі антитіла від материнських в організмі дитини неможливо.

7. Будь-які аналізи перед щепленням у здорових дітей. Абсолютна більшість патологій, за яких протипоказана вакцинація, не виявляється з допомогою загальноклінічних аналізів і має клінічні прояви.

8. Загальний аналіз IgE для з’ясування причини алергії.

9. Імунограма дитині, тому що вона почала частіше хворіти «через дитсадок». Медик упевнена, що норма ГРВІ для дитини дитсадкового віку — 10—12 разів на рік.

10. КТ/МРТ головного мозку в разі підозри щодо захворювання на менінгіт. Цей діагноз можна підтвердити лише з допомогою дослідження спинномозкової рідини.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 25 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Kkwlkq.

calcitriol 0.25mg over the counter <a href="https://rocaltrtn.com/">buy rocaltrol online</a> oral rocaltrol 0.25mg