Виплати допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами: роз’яснення обласного управління Держпраці

 

Про виплати  допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами розповіла головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Тетяна Безотосна.  Відповідно до ст. 179 КЗпП України, ст. 17 Закону України «Про відпустки» на підставі медичного висновку жінкам надається оплачувана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю: 70 календарних днів — до пологів; 56 календарних днів — після пологів (70 календарних днів — у разі народження двох і більше дітей та в разі ускладнення пологів), починаючи з дня пологів. Тривалість відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами обчислюється сумарно і становить 126 календарних днів (140 календарних днів — у разі народження двох і більше дітей та в разі ускладнення пологів). Вона надається жінкам повністю —  незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів.

Згідно зі ст. 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 1105-XIV від 23.09.99 р. (далі — Закон № 1105-XIV) допомога у зв’язку з вагітністю та пологами надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Відповідно до ст. 26 Закону № 1105-XIV, допомога у зв’язку з  вагітністю та пологами надається застрахованій особі в розмірі 100 відсотків від середньої заробітної плати (доходу), обчисленої в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і не залежить від страхового стажу. Сума допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами в розрахунку на місяць не повинна перевищувати розмір максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до фонду, та не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

Згідно зі ст. 31 Закону № 1105-XIV, підставою для призначення допомоги з тимчасової  непрацездатності, у зв’язку з вагітністю та пологами є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, здійснення конт-ролю за правильністю їхньої  видачі встановлюються центральним органом виконавчої  влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, за погодженням із фондом.

Відповідно до ст. 32 Закону № 1105-XIV, документи для призначення допомоги з тимчасової  непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами розглядаються не пізніше десяти днів від дня їхнього надходження. Повідомлення про відмову в призначенні допомоги із зазначенням її причин та порядку оскарження видається або надсилається заявникові не пізніше п’яти днів після винесення відповідного рішення.

Допомога з тимчасової непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами  виплачується застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), інших підстав, передбачених законом, у найближчий після дня призначення допомоги строк, встановлений для виплати заробітної плати. Не одержане застрахованою особою своєчасно матеріальне забезпечення виплачується за минулий час у розмірі, встановленому на час настання страхового випадку. Згідно зі ст. 23 Закону України «Про відпустки», фінансування допомоги у зв’язку з вагітністю  та пологами, а також із догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку проводиться з коштів державного соціального страхування.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 7 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Kejvjs.

buy calcitriol 0.25mg generic <a href="https://rocaltrtn.com/">calcitriol 0.25mg ca</a> calcitriol 0.25 mg for sale