12 травня в Апеляційному суді По-лтавської області розглядалася апеляція колишнього заступника начальника слідчого відділу фінансових розслідувань Кременчуцької державної податкової інспекції ГУ ДФС у По-лтавській області, полковника податкової міліції Володимира Бурлаченка. 23 лютого 2015 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що правоохоронці затримали Володимира Бурлаченка під час передачі хабара в розмірі 500 тисяч гривень. Після низки судових засідань 12 лютого 2016 року вироком Крюківського районного суду Кременчука Володимира Бурленка визнано винним та засуджено до 9 років позбавлення волі. Він почав відбувати покарання, але невдовзі подав апеляцію.
У ході судового засідання в Апеляційному суді вдалося виявити наступні подробиці. На початку грудня 2014 року директор ТОВ «Грін Арт», яке займається утилізацією побутових відходів, зустрівся з Володимиром Бурлаченком. Проти підприємства було порушене кримінальне провадження за фактом ухилення від сплати податків у загальній сумі 754 тисячі гривень. Посада полковника Бурлаченка дозволяла здійснювати досудове розслідування, керувати діяльністю слідчих, погоджувати проведення слідчих дій або ж просто прийняти рішення щодо закриття кримінального провадження. Як стало відомо зі справи, яку розглядав Крюківський районний суд, у ході першої зустрічі директора і Бурлаченка останній повідомив, що під час досудового розслідування проводитимуться слідчі дії, які перешкоджатимуть звичній роботі підприємства. Зокрема слідчий викликатиме на допит працівників, вживатиме заходів щодо розкриття банківської таємниці про рух коштів на рахунках підприємства тощо. Для уникнення цих негативних наслідків для підприємства Бурлаченко запропонував дати йому хабар у розмірі 1 мільйон 500 тисяч гривень, попередивши, що у противному разі податкових зобов’язань нарахують іще 5—6 мільйонів гривень. А оскільки директор повідомив, що не може вирішувати такі питання, Володимир Бурлаченко запропонував зустрітися із засновником підприємства Олександром Юрченком. Під час зустрічі Бурлаченко пообіцяв Юрченку закрити кримінальне провадження, коли отримає гроші. Але засновник записав розмову на диктофон і вирішив звернутися до правоохоронців.
23 січня Бурлаченко зустрівся з Юрченком у своєму робочому кабінеті. Податківець зменшив розмір хабара до 500 тисяч гривень, а засновник підприємства погодився передати гроші, які отримав від правоохоронців. Він поклав гроші у вказане місце, після чого до кабінету зайшли співробітники УБОЗу. У Крюківському районному суді Володимир Бурлаченко підтвердив факт отримання коштів від засновника, однак, як він заявив, не з метою власного збагачення, а щоб самому внести кошти на рахунки Держказначейства з метою часткового відшкодування збитків ТОВ «Грін Арт».
На засіданні Апеляційного суду адвокат Ірина Остапенко заявила, що доказова база того злочину, що інкримінується Бурлаченку, відсутня. Мовляв, у діях обвинувачуваного є склад злочину, передбачений статтею 369/2 КК України, а не частиною 4 статті 368. А також не можна враховувати аудіо-, відеозаписи, надані правоохоронцями як докази в суді, бо вони зроблені з порушенням прав підсудного. Прокурор Денис Бондарець у свою чергу направив клопотання до суддів, щоб вони дозволили розглядати в суді негласні слідчі дії, аудіо- і відеозапис зустрічей Бурлаченка із засновником підприємства. Незважаючи на те, що суд першої інстанції відхилив ці докази, рішення все одно було прийняте не на користь Бурлаченка. Наразі ж суд оголосив перерву, щоб обдумати клопотання прокурора, — повідомляє Інтернет-видання «Полтавщина».
Довідка. Згідно зі статтею 369/2 КК України, яку хоче отримати Володимир Бурлаченко, дії полковника мають інкримінуватися як «зловживання впливом». Такі дії караються штрафом або позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.
Додати новий коментар
Bsomce
4.11 2022 - 14:21
Посилання
calcitriol 0.25 mg canada <a