Граф Грегор Розумовський: «Українці й росіяни не є однією нацією»

Граф Грегор Розумовський.
 

Прямий нащадок останнього гетьмана України Кирила Розумовського — граф Грегор Розумовський — постійно переконується в тому, що Москва дуже ефективно «бомбардує» пропагандою людей на Заході. Про це пан Грегор зазначив у інтерв’ю «Ukrainian Time» у Відні, де постійно проживає. За його словами, він щодня підтримує Україну дуже простим способом: розповідаючи про неї людям у своєму розширеному середовищі, а також під час публічних дискусій.

 «Багато людей на Заході досі мало знають про Україну. Я вже не дивуюся, але виникають запитання на кшталт: українська мова — це російський діалект? Або: президент Путін сказав, що українці та росіяни —  це одна нація. Чому ж вони всі засмучені Донбасом?  У таких випадках час зробити глибокий вдих і порахувати до двадцяти... Люди на Заході не можуть у цьому розібратися. Московська сторона дуже ефективно піддавала їх «бомбардуванню» пропагандою протягом багатьох років», — розповів граф Розумовський.

У своєму салоні у Відні пан Грегор часто влаштовує українські культурні заходи. За його словами, у нього є відчуття, що він завдячує Україні. «Ця країна зробила мою сім'ю великою, і, звичайно, колективна ідентичність нашої сім'ї — українська. Принаймні для тих, хто вважає себе українцем, а не росіянином, на жаль, ця друга тенденція також була і є. Крім того, в Україні так багато чудових талановитих митців! Як можна не хотіти їм допомогти?» — дивується нащадок гетьмана.

Він також розповів про співпрацю з музеєм у Батурині, який нині розміщений у будівлі, що історично належала родині Розумовських: «Музеєм керує надзвичайно віддана своїй справі директорка Наталія  Реброва. Я завжди щасливий, коли маю змогу знову поїхати туди, тому що там завжди є щось нове, що можна побачити». Він додав, що нещодавно подарував музею Батурина свою фамільну зброю: «Це палаш  із  лезом з вуглецевої сталі. Походить від володіння гетьмана Кирила. Також я привіз до музею оригінал універсалу Кирила та указ цариці Єлизавети, бо вважаю, що вони повинні бути в Україні».

Граф Розумовський також повідомив, що ніколи не мав наміру повернути будівлю музею як сімейне майно. «Це навіть трішки божевільно: мій прадід Кирило Розумовський приїхав в Україну незадовго до Першої світової війни і придбав на той час фактично руїни, потім приватно профінансував перші реставраційні роботи. Якби він не закріпив стін і не зробив нового даху, то знову відкрити будинок у 2007 році не вдалося б. Але вже тоді мій прадід хотів подарувати  палац людям як музей. І для мене зараз це здійснення його бажання через сто років. Ні, я б не хотів повертати цей будинок, навпаки, хочу, щоб він залишався музеєм та був корисним для людей. Вважаю, що в Україні наступні сто років музеї ставатимуть  іще важливішими для культурної пам’яті країни», — зазначив Грегор Розумовський.

За його словами, єдине, чого він бажає дуже давно, так це отримати українське громадянство. Втім, це досить проблематично через те, що Австрія дуже неохоче допускає подвійне громадянство. «Якщо громадянин Австрії подає заявку й отримує громадянство іншої країни, він ризикує  втратити не лише австрійський паспорт, а й посвідку на проживання, а також роки виплаченого йому пенсійного та медичного страхування… Втім, я дуже добре уявляю, як би жив в Україні. Або незабаром, або в похилому віці», — підсумував нащадок гетьмана.

Довідково. Грегору Розумовському 3 березня 2020 року виповнилося 55 років. Він постійно проживає у Відні, займається політичним консультуванням. Мати Грегора Доротея — уроджена принцеса Солмс-Хоєнсолмс-Ліх. Батько, граф Андрій Розумовський, протягом тривалого часу працював політичним оглядачем німецької газети «Frankfurter Allgemeine Zeitung». Через його роботу сім’я Грегора часто змінювала місце проживання, тож дитячі роки хлопчик провів переважно у Празі та Франкфурті, але також пожив у Гаазі, Парижі й навіть у південно-африканському Йоханнесбурзі.

За фахом Грегор Розумовський історик. Тривалий час він працював у відділі Європейської комісії, займався питаннями розширення ЄС. Далі заснував власну консалтингову компанію. Нашу країну вперше відвідав у 1991 році й відтоді регулярно приїздить до Київа та Батурина, вважаючи Україну своєю Батьківщиною.

Раніше в ексклюзивному інтер-в’ю «УМ» граф Розумовський наголосив, що одного дня Україна стане частиною Євросоюзу.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 19 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Pkewyl.

brand calcitriol <a href="https://rocaltrtn.com/">purchase calcitriol generic</a> buy calcitriol 0.25mg pill