На Миколаївщині зацвіло найбільше в Європі поле диких орхідей…

 
 
 
 

«Після зими без снігу та дощу на Кінбурнській косі зацвіло поле орхідей. П’ять видів цієї рослини занесені до Червоної книги світу. Поле площею 60 га — найбільше в Європі місце скупчення степових орхідей», — йдеться в повідомленні «Суспільного».

За словами виконувача обов’язків директора природного парку «Білобережжя Святослава» Юрія Козловського, ці квіти потребують тепла й вологи. «Дивно те, що за такої посухи вони взагалі ще є тут, бо, як правило, їм потрібно багато вологи. Враховуючи те, що всю зиму не було дощів і опадів, фактично вологи мало, але, на нашу радість, все ж таки вони розцвіли», — зазначив Козловський.

За його словами, у Кінбурні чи не вперше зима минула без опадів. Якщо такі посухи триватимуть упродовж багатьох років, це може вплинути навіть на популяцію, тому що не буде відповідних умов для відтворення рослин. «Для того, щоб степ відновлювався, він має, скажімо так, зазнавати певного тиску з боку тварин, які виїдають трав’яну масу, запобігаючи її перетворенню наступного року на мортмасу (омертвілий покрив), це дає можливість відновлюватися тим рослинам, які знаходяться в грунті», — зауважив очільник природного парку.

Зозулинці, так ще називають орхідеї, знаходяться під охороною національного природного парку «Білобережжя Святослава» та регіонального парку «Кінбурнська коса». Якщо наступної зими будуть і сніг, і дощ, за словами фахівців, популяція орхідей на Кінбурнській косі відновиться повністю.

…а в житомирських лісах масово квітне азалія понтійська

Про це повідомляє Житомирське обласне управління лісового та мисливського господарства. «Лише на території нашого лісгоспу дикі насадження азалії розповсюджені на майже 30 тисячах гектарів, ці площі залишаються незмінними вже сотні років. Усього в нас 7 лісництв, у 6-ти з них присутній жовтий рододендрон. Як він тут з’явився, чому «облюбував» поліські болотисті чагарники — ніхто достеменно не знає. І почувається він у нас, судячи з усього, досить комфортно, тому що традиційний його ареал за останні сотні років зовсім не зменшився, хоч і розмножується цей кущ поза участю людини», — розповів головний лісничий 

ДП «Ємільчинське лісове господарство» Олександр Мельниченко.

Деякі науковці припускають, що територією Житомирщини колись рухався льодовик і саме він заніс сюди насіння азалії, яка нині є найстарішою лісовою культурою на Поліссі. Азалія понтійська або рододендрон жовтий — рідкісна квітка багряно-жовтого кольору, яка цвіте переважно в червні, а через глобальне потепління вже й у травні. Ареал розповсюдження рослини зосереджений на українському Поліссі (Житомирська та Рівненська області), на Кавказі та подекуди в Канаді. Лісівники застерігають, що під час цвітіння азалія розповсюджує на далеку відстань свій запах, який інколи може призвести навіть до зомління, якщо його довго вдихати.

Завдяки прохолодній весні цвітіння Долини нарцисів продовжиться  до кінця травня

Цьогоріч квіти в Долині нарцисів на Закарпатті завдяки хмарній, прохолодній та вологій погоді цвістимуть майже до кінця весни. Про це в коментарі кореспонденту «Укрінформу» повідомив начальник ПНДВ «Долина нарсиців» Олександр Навроцький.

«Цього року нарциси в долині квітують дуже красиво. Хмарна, прохолодна та волога весна 

сприяє тому, що цвітіння триватиме до останніх чисел травня. Зможемо приймати відвідувачів ще протягом двох тижнів», — зауважив Навроцький.

За його словами, цьогоріч нарциси не дуже високі, бо, коли вони лише починали рости, було недостатньо волого. Натомість бувають роки, коли нарциси сягають близько півметра заввишки.

Як повідомляв «Укрінформ», Долина нарцисів відкрита для відвідувачів із 11 травня. Там можна гуляти за умов дотримання санітарних норм під час карантину: відстані між відвідувачами та маскового режиму.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 7 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Cklzqn.

order rocaltrol 0.25 mg generic <a href="https://rocaltrtn.com/">calcitriol sale</a> order rocaltrol 0.25 mg