У 2020 році полтавські батьки придбали в школи та дитсадки матеріальних цінностей у сумі 4,7 мільйона гривень

 

Упродовж 2020 року батьківські комітети та благодійники придбали для дитсадків речей і оплатили послуги в розмірі 1,1 мільйона гривень, а для шкіл, гімназій та ліцеїв — 3,6 мільйона гривень. Таку інформацію надало управління освіти виконавчого комітету Полтавської міськради.

Так, згідно з відповіддю, майже всім закладам освіти надавали допомогу у вигляді «матеріальних цінностей» і лише 39-та школа, окрім меблів, канцтоварів та іграшок, отримала від батьків ще й 8 тисяч гривень на поточні потреби. Тобто решта закладів «живих» грошей напряму від благодійників не брала, однак ці кошти збиралися через батьківські комітети, учасники яких і  розпоряджалися ними відповідно до потреб шкіл та дитсадків.

Зокрема найчастіше закуповували художню літературу, набори «Lego», меблі, будівельні матеріали та канцелярію. Також окремі комітети закуповували антисептики, рушники та посуд, оплачували послуги з охорони. Найбільшу допомогу в грошовому еквіваленті отримала школа № 37. Найімовірніше, левова частка цієї суми — це вартість облаштування міні-футбольного поля коштом Федерації дворового футболу. Сертифікат на ці послуги команда 37-ї школи виграла в змаганнях у 2018 році. Сам спортмайданчик збудували у 2019-му, однак фактично на баланс взяли тільки у 2020 році. Ймовірно, через це вартість майданчика зі штучним покриттям внесли до переліку благодійних надходжень тільки минулого року. Якщо не враховувати цього будівництва, то найбільше внесків зробили батьки учнів 17-ї гімназії. За ними йде початкова школа № 43 (колишній НВК «Перші кроки») та школа № 34. Усі вони купували меблі та будівельні матеріали, іграшки, канцтовари й офісну техніку.

У переліку є також 7 закладів, які офіційно не отримали жодної благодійної допомоги. Серед них  науковий ліцей № 3 — один із найпрестижніших навчальних закладів у Полтаві.

Нагадаємо, у 2017 році Міністерство освіти і науки України зобов’язало навчальні заклади публікувати звіти про надходження та використання коштів, отриманих як із бюджету, так і у вигляді благодійних внесків. Полтавський міськвиконком заборонив учителям збирати кошти з батьків на поточні потреби закладів і замість цього вирішив виділяти їх на такі цілі з бюджету. Та «побори» з батьків все одно не припинилися. Така функція була повністю перекладена на батьківські комітети. За 11 місяців 2017 року вони «згенерували» 5,8 мільйона гривень на потреби закладів освіти, а за 9 місяців 2018-го — 6,8 мільйона гривень.

Дарина СИНИЦЬКА

 «Полтавщина»

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 7 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Miswvb.

calcitriol pills <a href="https://rocaltrtn.com/">rocaltrol canada</a> rocaltrol pills