Нове відомство мало б замінити наявну військову службу правопорядку, але в іншому статусі і з більшими повноваженнями, повідомляє «ICTV». За словами міністра оборони України Андрія Тарана, створення військової поліції зокрема допоможе прискорити розслідування багатьох правопорушень у зоні проведення Операції об’єднаних сил на Донбасі. Та все ж давайте розберемося. Що це за нова структура? Чим конкретно вона займатиметься? І головне — чи потрібна вона Україні взагалі?
Військова поліція і цивільні
Перше, що варто розуміти, — військова поліція може займатися правопорушеннями чи злочинами винятково у військовій сфері. До цивільних справ вона не має жодного стосунку.
«Усе, що стосується Міноборони та військовослужбовців, — це і є компетенція військової поліції», — пояснює військовий експерт Олег Жданов. За його словами, особливістю органу є те, що військова поліція повинна бути не лише в складі ЗСУ, а й у складі Міністерства оборони і мати пряме підпорядкування міністру.
Хто займається правоохоронними функціями в ЗСУ зараз?
В Україні з 2002 року існує спеціальне формування — військова служба правопорядку (ВСП). Однак у питаннях розслідуваннь відомство безсиле. Якщо ВСП виявила, наприклад, кримінальне правопорушення, то вона може провести лише службове розслідування. Тобто опитати свідків чи оформити протоколи. Та навіть направити ці матеріали до поліції чи іншого правоохоронного органу.
В Міноборони зазначають, що саме тому дуже важливо, аби у військових був свій слідчий орган. Адже інколи втрачається дуже багато часу на те, щоб взагалі почалося розслідування. А бувають випадки, коли розслідування взагалі суперечать закону, кажуть експерти. Із появою військової поліції таких ситуацій можна буде уникнути.
Але чи справді новий правоохоронний орган настільки потрібен Україні?
Олег Жданов переконаний, що структура сьогодні є вкрай необхідною для нашої держави. Це звичайна світова практика. Цим наша амрія наближається до армій цивілізованих країн, вважає експерт.
І справді, нині військова поліція існує майже у всіх європейських країнах, а також у США та Канаді. Наприклад, у Штатах вона підтримує дисципліну серед військовослужбовців, веде розслідування військових злочинів, а також бере участь у проведенні антитерористичних заходів. У Німеччині — охороняє військові об’єкти та органи управління. А от у Британії військова поліція називається поліцією мін-оборони, вона також гарантує безпеку військовослужбовців, охороняє озброєння, військову техніку і майно на військових об’єктах.
Додати новий коментар
Zyybfh
4.11 2022 - 5:29
Посилання
rocaltrol pills <a href=