Село Переволочна (нині — Світлогірське) на Кобеляччині, скільки б тут не бував, завжди дивує божественно красивою й величною місцевістю. Не одне століття вона символізує нашу націю, є її величчю, гордістю та славою. Найяскравіші сторінки історії козацтва пов’язані саме з цим прадавнім місцем. Перше його укріплення з’явилося тут іще в 1556 році. І керував його будівництвом не хто інший, як Дмитро Вишневецький. Той самий, котрий опісля здійснював походи на татарські міста та поселення, охороняв від диких нападників Польсько-Литовську державу, до меж якої входила Переволочна.
Що й казати, тут історією й козацьким духом пахне на кожному кроці. Відтак немає такого майстра пера чи пензля, який би хоч раз не відвідав Переволочної. Її прославили у своїх творах десятки, якщо не сотні письменників і художників: Ілля Рєпін, Дмитро Яворницький, Павло Тичина, Борис Олійник… Це лише короткий перелік усім відомих імен. До речі, академік Дмитро Яворницький — один із найгеніальніших знавців козаччини, істинний патріот України — називав цю місцевість дивом дивним. Очевидно, він іще тоді, понад сто літ тому, відчув, що Переволочна колись офіційно увійде до переліку найчудесніших і найпривабливіших куточків України. Недаремно лише упродовж останнього року сюди майже удвадцятеро збільшився потік іноземних туристів, не кажучи вже про українських. Особливо люблять це місце школярі, які вивчають і пізнають свій рідний край.
Саме тут цими днями було встановлено один із семи па-м’ятних знаків, що символізує проходження Чумацького шляху Україною. Ця подія відбулася в межах унікальної ініціативи — арт-каравану «Чумацький шлях», мета якої — повернути на історично-духовну мапу України прадавній шлях чумаків, що об'єднав материкову частину нашої країни та Крим. На церемонію відкриття цього символічного знака з’їхалося багато іменитих гостей із різних куточків нашої держави: самодіяльні і професійні артисти, художники, літератори тощо. І треба ж такому трапитися: наступної миті після відкриття пам'ятного знака полив такий рясний дощ, що присутні ледве встигли добігти до приміщення, аби сховатися від нього. Після цього дійство продовжилося в актовій залі бази відпочинку «Берег», де зазвучали українські та кримські пісні, козацьку майстерність продемонстрували танцюристи, а неперевершену гру на музичних інструментах — музиканти. Що там виробляли артисти, потрібно було бачити! Бо словами передати це просто неможливо.
Отож, якщо у вас випаде вільна днина й ви почнете ламати голову над тим, як провести її з користю, їдьте до Переволочної (Світлогірського). Вона красива й гостинна в усі пори року. І не забудьте прихопити із собою фотоапарат чи камеру.
Костянтин БОБРИЩЕВ
Фото автора
Додати новий коментар
Dwrllp
4.11 2022 - 2:48
Посилання
order rocaltrol 0.25mg pill