Захисники фігурантів справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета Юлії Кузьменко, Андрія Антоненка та Яни Дугарь вважають неприпустимими коментарі міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, які він давав під час інтерв’ю в програмі «ТСН VIP». Заяву адвокатів опублікувала спільнота «Free Dr Kuzmenko» у «Facebook».
«Заява від захисників Юлії Кузьменко, Андрія Антоненка, Яни Дугарь. 1 березня 2021 року в програмі «ТСН VIP» міністр внутрішніх справ — пан Аваков — дав інтерв’ю ведучій Наталії Мосейчук. У ході інтерв’ю міністр озвучив неправдиву інформацію стосовно так званих «аргументів» слідства та «18 контраргументів», які він назвав «міфами», — йдеться в заяві.
Зокрема сторона захисту впевнена, що подібні коментарі з боку міністра є неприпустимими, і вважає за необхідне надати своє спростування. «По-перше, стороні захисту приписуються аргументи, яких вона ніколи не висловлювала і до яких одразу ліпиться ярлик «міфів». Одним з основних аргументів захисту є той факт, що у 2016 році двома кваліфікованими експертами зріст ймовірного злочинця (у взутті і головному уборі) був незалежно визначений на рівні 170-ти та 172 сантиметрів із максимальною похибкою 3%, що аж ніяк не відповідає зросту пана Антоненка — 180 сантиметрів (без взуття і головного убору). «Зріст не той» не тому, що «експертиз немає», а саме тому, що вони є, причому аж 2. Із цього приводу в обвинувачення розумних пояснень нема. На спростування цього аргументу захисту слідство спромоглося лише знайти експерта 5-го (найнижчого) кваліфікаційного класу, який заявив, що він не в змозі виміряти зріст зловмисників на відео. Тож жодної експертизи, яка визначає, що «зріст — той», не існує. Є дві експертизи «зріст не той» і одна — «не знаю». Пан міністр публічно збрехав», — зазначається в дописі.
Сторона захисту попросила «ТСН» надати ефір для виступу в порядку, передбаченому законом «права на відповідь». Додамо, що будь-яке інтерв’ю згідно зі ст. 13 закону про авторське право та суміжні права є об’єктом спільних авторських прав. Тобто журналіст та інтерв’юйований є співавторами інтерв’ю.
Нагадаємо, Арсен Аваков в ефірі телеканала «1+1» заявив, що реальних розбіжностей у «справі Шеремета» немає. Міністр додав, що рішення в цій справі повинен винести суд присяжних, а не «вулиця».
Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Його смерть кваліфікована прокуратурою Києва за статтею «Умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб». 12 грудня 2019 року Нацполіція затримала і за згодою ГПУ оголосила про підозру трьом фігурантам справи стосовно вбивства Павла Шеремета: лікарці й волонтерці Юлії Кузьменко, музиканту та ветерану АТО Андрію Антоненку, військовій медсестрі Яні Дугарь.
За результатами проведених експертиз відеозапису з камер спостереження та відстеження телефонів слідство припустило, що вибухівку закладала Юлія Кузьменко, разом із нею був Андрій Антоненко, а Яна Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поряд із місцем злочину незадовго до вбивства Павла Шеремета. Усі затримані заперечують свою причетність до злочину та вважають переслідування політичним.
22 травня 2020 року слідство у справі ймовірних виконавців вбивства було завершене. Розслідування щодо замовників ви-окремлене в іншу справу і наразі триває. 4 січня цього року видання «Білоруський народний трибунал», «Euobserver» та «Українська правда» опублікували записи розмов від 11 квітня 2012 року, голоси на яких нагадують голос тодішнього голови КДБ Білорусі Вадима Зайцева та голоси працівників контртерористичного підрозділу КДБ «Альфа», з якими проводили інструктаж. Вони обговорювали можливість підірвати вибухівкою журналіста Павла Шеремета.
У Міністерстві внутрішніх справ України кажуть, що ці записи відповідають нинішній версії слідства. Речник МВС Артем Шевченко додав, що на справі Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь ці записи не позначаться. Адвокат Юлії Кузьменко Тарас Безпалий висловив думку, що обвинувачених намагатимуться прив’язати до «білоруських плівок», але цього зробити не вдасться.
2 лютого Шевченківський районний суд Києва продовжив запобіжні заходи Андрію Антоненку, Яні Дугарь та Юлії Кузьменко. Останню залишили під цілодобовим домашнім арештом.
15 лютого Юлія Кузьменко була висунута партією «Європейська Солідарність» на довиборах до Ради в окрузі № 50 на Донеччині. 1 березня Центральна виборча комісія зареєструвала її кандидаткою в народні депутати. На проміжних виборах до Верховної Ради у виборчому окрузі № 50 в Донецькій області також балотуються генеральний продюсер «112 Україна» Артем Марчевський і Валентин Рибін, адвокат проросійського блогера Анатолія Шарія та бразильця Рафаеля Лусваргі, який воював на боці бойовиків на Донбасі. Довибори відбудуться 28 березня, повідомляє «Детектор медіа».
Додати новий коментар
Ldpxvv
4.11 2022 - 2:40
Посилання
buy calcitriol 0.25mg without