«Назустріч вітру» — таку красномовну назву має видання, на сторінках якого вперше і в усіх деталях розкривається шлях професійного становлення лідера команди «Рідне місто»
Книга спочатку задумувалася як розповідь від першої особи, але згодом «обросла» доповнюючими коментарями й матеріалами з публікацій ЗМІ різних років. Таким чином, маємо стереоскопічний погляд на події останніх десятиріч ХХ — перших десятиріч ХХІ століття, найактивнішим учасником і вольовим рушієм яких був Олександр Удовіченко.
Але все ж таки основний акцент у книзі — не на загальновідомих здобутках Олександра Удовіченка як творця й першого керівника регіонального управління «ПриватБанку», двічі голови Полтавської облдержадміністрації, очільника Полтавської обласної ради. Вона відповідає на особливо важливе питання: чому саме Олександр Удовіченко й ніхто інший зміг їх досягнути, причому в надзвичайно складних політичних і соціально-економічних обставинах?
Щоб отримати відповідь, у виданні простежено послідовну історію становлення особистості. Передусім особистості з власним світоглядом, успадкованими від дідів і батьків моральними цінностями, небагатослівним і твердим характером. Численні випробування лише загартовували Олександра Удовіченка, збагачуючи професійним і людським досвідом, умінням згуртовувати навколо себе однодумців, посилюючи вроджені лідерські якості. Вони й сформували три принципи успіху від Удовіченка, яких нині дотримується очолювана ним команда «Рідне місто»: господарський підхід, націленість на конструктив, наближеність до людей.
— Це різноплановий життєвий і господарський досвід, пропущений через себе, — говорить ветеран органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, колишній заступник голови облвиконкому, обласної ради Борис Чичкало. — Нині, за часів загальної профанації, у ньому існує величезна потреба. Олександр Васильович із тих особистостей, які водночас мають право ділитися вже набутим досвідом і демонструвати професійний клас як чинний практик-господарник.
Згадуючи пройдений шлях, Олександр Удовіченко ніде не вдається ні до ідеалізації минулого, ні до його розвінчування. Це зважений і зрілий погляд людини, яка усвідомлює всю складність історії й людських доль у ній. Він із теплотою згадує своїх учителів і команду однодумців, з якою виводив Полтавщину до трійки найкращих областей України за темпами економічного зростання та відстоював інтереси громади.
Тому не дивно, що презентація книги зібрала багатьох із тих, хто працював із лідером «Рідного міста» в попередні роки. Вони згадували Олександра Удовіченка як банкіра, який у важкі 1990-ті підтримував кредитами малий і середній бізнес (В’ячеслав Павлій), як управлінця високого класу, котрий завжди стояв на захисті інтересів Полтавщини (Віталій Григор’єв), як людину, готову прийти на допомогу всім, хто до нього звертається (Микола Ляпаненко, Наталія Іванченко).
Цілісна характеристика Удовіченка-господарника, Удовіченка-управлінця, Удовіченка-друга була б неповною без висвітлення його особистого життя, про яке мало хто знає. У книзі він чи не вперше розповідає про свою родину, про дружину Людмилу Павлівну, з якою виховав двох синів.
Звертаючись до присутніх на презентації, лідер «Рідного міста» зазначив:
— На минуле варто озиратися лише для того, щоб узяти з нього найкраще і йти вперед. Справді, пройдено дуже важливу для мене, але лише частину шляху. Нині переді мною й моєю командою стоять нові завдання. І найголовніше з них — відродити По-лтаву із занепаду, відновити ефективну систему управління містом та зробити життя полтавців комфортнішим.
Денис КОМПАНІЄЦЬ
Додати новий коментар
Mrmgcf
4.11 2022 - 1:59
Посилання
order rocaltrol 0.25 mg