Сто років виповнюється навчальному закладу, 50 — лікувальному факультету і 70 — кращому терапевту його першого випуску Марині Невойт.
Відтак 2021 рік щедрий на славетні медичні ювілеї. Сто літ тому, у 1921-му, із заснування одонтологічного факультету при Харківській медичній академії розпочалася історія нашої альма-матер. Вона стала першим академічним спеціалізованим навчальним закладом в Україні для підготовки лікарів-стоматологів.
12 травня 1967 року Рада Міністрів УРСР прийняла постанову про переведення Харківського медичного стоматологічного інституту до Полтави. Процес відбувався в два етапи. У липні—серпні того ж року до нашого міста переїхали кафедри медико-біологічного профілю, які облаштувалися в чотириповерховому приміщенні по вулиці Шевченка, 23. А через рік були переведені кафедри клінічного профілю, зокрема і стоматологічного. До початку нового навчального року їхні бази були повністю підготовлені до прийому студентів. У 1971 році був відкритий лікувальний факультет. Таким чином 50 років тому перші студенти — майбутні лікарі з фаху «Внутрішні хвороби» — розпочали своє навчання на лікувальному факультеті Полтавського медичного стоматологічного інституту.
Із першого випуску лікувального факультету вийшло на диво багато талановитих і професійних лікарів-спеціалістів, які увійшли в історію медицини Полтавщини. Одна з них — кращий терапевт того випуску Марина Невойт. 19 березня вона відначатиме свій 70-річний ювілей. Нині Марина Миколаївна — заслужений лікар України, завідувачка терапевтичного відділення КП «2-га міська клінічна лікарня Полтавської міської ради».
Шлях до медицини у Марини Невойт не був легким. До медичного інституту вона вступала чотири роки поспіль. Але то, мабуть, була її доля — стати саме терапевтом. Річ у тому, що перші три рази Марина Невойт вступала на стоматологічний факультет, бо лікувального на той час у нашому виші ще не існувало.
Марина Невойт була дуже старанною студенткою, мала чудові успіхи в навчанні, завдяки чому стала однією з улюблених учениць фундатора по-лтавської терапевтичної школи — професора Максима Дудченка (1919—2020 рр.). На час закінчення Полтавського медичного стоматологічного інституту у 1977 році мала найвищий середній бал успішності навчання серед однокурсників. Отримані нею фундаментальні знання стали серйозним підгрунтям у її подальшому формуванні як лікаря-спеціаліста.
Марина Миколаївна розпочала трудовий шлях лікарем-гематологом, а згодом стала кардіореаніматологом кардіологічного відділення Полтавської обласної клінічної лікарні імені М. В. Скліфосовського. У 1985 році перейшла на роботу до тільки-но створеного Полтавського обласного клінічного кардіодиспансеру й за дев’ять років пройшла шлях від лікаря-кардіолога до завідувачки дистанційного кардіологічного центру.
У 1993 році Марині Невойт запропонували очолити терапевтичне відділення 2-ї міської клінічної лікарні, а згодом — стати позаштатним міським терапевтом. 26 років самовідданої праці вона присвятила міській терапевтичній службі Полтавського міського відділу охорони здоров’я, виконуючи обов’язки головного терапевта міста. І дуже символічно, що зараз особистий ювілей Марини Миколаївни збігається з ювілейними датами її альма-матер.
Колектив кафедри внутрішніх хвороб та медицини невідкладних станів ННІПО УМСА тісно й успішно співпрацює з терапевтичним відділенням КП «2-га міська клінічна лікарня ПМР» як із клінічною базою, очолюваною Мариною Невойт, і буде радий щиро привітати її з ювілейними датами й побажати довгих років життя, щастя, подальших успіхів у роботі зі збереження здоров’я полтавців, здійснення всіх надій і планів, поваги та вдячності від пацієнтів та учнів!
Максим ПОТЯЖЕНКО,
професор, доктор медичних наук, завідувач кафедри внутрішніх хвороб та медицини невідкладних станів ННІПО Української медичної стоматологічної академії
Додати новий коментар
Lpivgt
4.11 2022 - 1:03
Посилання
order calcitriol 0.25mg for