Субсидія-2021: кому призначається і як оформити

 

У січні понад 3,1 мільйона українців отримали субсидію на оплату житлово-комунальних послуг — у середньому по 1 633 гривні. Із нового року уряд дещо пом’якшив вимоги до отримувачів субсидій, тож тепер більше людей зможуть оформити допомогу. Що змінилося в правилах отримання субсидій, а що залишилося, детально розібралися в Центрі громадського моніторингу та контролю.

Оновлені вимоги до отримувачів 

Як і раніше, право на субсидію мають сім’ї, в яких плата за житлово-комунальні послуги перевищує визначений для них обов’язковий платіж. Останній залежить від доходів сім’ї. Щоб вирахувати обов’язковий відсоток платежу, необхідно середньомісячний сукупний дохід сім’ї поділити на кількість її членів, а потім середньомісячний дохід на одну особу поділити на прожитковий мінімум (нині він становить 2 189 гривень). Отриманий результат потрібно поділити на 2, а потім помножити на 15%. Це і буде відсоток обов’язкового платежу. 

Варто зауважити, що з 1 січня Кабмін пом’якшив деякі вимоги до отримувачів допомоги, розширивши коло потенційних субсидіантів. За інформацією Мінсоцполітики, тепер на субсидію можуть претендувати сім’ї, «у складі яких є особи, котрі  офіційно працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладено договорів про соціальне забезпечення, або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку». 

Також Кабмін дозволив звертатися по субсидію тим, хто впродовж року успадкував або отримав у подарунок житло чи транспорт вартістю понад 50 тисяч гривень. Крім того, уряд надав право на субсидію тим сім’ям, члени яких не мають доходів, котрі відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Раніше субсидію їм могла призначити лише спеціальна комісія.

Як зазначили в Мінсоцполітики, відтепер відомство інакше рахуватиме граничну величину площі помешкання для отримання субсидії. Раніше це була опалювальна площа, а тепер — загальна. Відповідно, за новими правилами загальна площа житлового приміщення не повинна перевищувати 130 м2 — для квартир і 230 м2 — для будинків. Як зазначили в міністерстві, «це дасть змогу автоматизувати процес отримання даних із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, оскільки в базах даних державних органів влади немає інформації про розміри опалюваної площі приміщень». 

«Карантинні» умови оформлення 

Як повідомляють у Мінсоцполітики, цьогоріч, доки триває карантин, субсидія перепризначається автоматично. У цьому опалювальному сезоні 2,7 мільйона домогосподарств отримали подовження субсидії без особистого звернення до органів соцзабезпечення. 

Як і торік, наразі діє спрощена процедура оформлення субсидії для українців, які втратили роботу і стали на облік у центрах зайнятості. При цьому субсидія розраховується на 50% більші соціальні норми споживання природного газу для приготування їжі та підігріву води, електроенергії та водопостачання.

Для тих, хто хоче оформити субсидію вперше, Мінсоцполітики пропонує подати заявку «онлайн» через сайт: subsidii.mlsp.gov.ua. Авторизуватися можна за допомогою «BankID», електронного цифрового підпису або електронної пошти. У перших двох випадках достатньо заповнити заяву і декларацію «онлайн» — і управління соціального захисту  населення розгляне заявку та призначить субсидію. У разі використання електронної пошти доведеться роздрукувати заповнені документи і занести їх особисто до ЦНАПу чи посадовця територіальної громади. Інший варіант — надіслати документи до органу соцзахисту населення поштою.

Призначення субсидії відбувається впродовж 10 днів, а якщо потрібно обстежити матеріально-побутові умови сім’ї — упродовж місяця. Варто зауважити, що з нового року «Ощадбанк» інформує одержувачів субсидій та пільг за допомогою «месенджерів».   

Додаткові компенсації від держави

Із січня уряд підвищив ціну на природний газ та електроенергію для населення, що викликало хвилю протестів у регіонах. Міністр соціальної політики Марина Лазебна заявила, що відомство проситиме про додаткові 10 мільярдів гривень для фінансування субсидій. Однак Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що наразі суми не збільшуватимуть, а в разі необхідності уряд звернеться з розрахунками до Верховної Ради. 

«На сьогодні в бюджеті передбачено 36,6 мільярда гривень для виплат субсидій. Ми готові виплачувати субсидії всім громадянам, домогосподарствам, які цього потребують», — зауважив Денис Шмигаль в ефірі телеканала «ICTV». 

Тим часом через подорожчання електроенергії Міністерство соціальної політики підготувало проект постанови про компенсації людям, які не отримують субсидій і користуються електроопаленням. Згідно з проектом, зі спецфонду держбюджету виділять 1,4 мільярда гривень. Компенсацію нараховуватимуть у січні, лютому і березні всім, хто проживає в багатоквартирних і негазифікованих будинках, в яких відсутнє централізоване опалення, а також багатодітним, прийомним сім’ям та дитячим будинкам сімейного типу. Виплати покриватимуть різницю між старим і новим тарифом на електро-енергію. У Кабміні запевняють, що в разі схвалення постанови нарахування компенсації відбуватиметься автоматично.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 10 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Bwqxav.

order calcitriol 0.25 mg generic <a href="https://rocaltrtn.com/">brand calcitriol</a> buy generic rocaltrol