У Полтавському СІЗО № 23 засуджений разом із двома спільниками організував підпільний «кол-центр». Псевдоріелтори здали в оренду неіснуючі квартири на понад 16 000 гривень. Одному зі зловмисників суд виніс два вироки, але фактично він не отримав покарання. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.
Згідно з матеріалами справи, Артем Кекало раніше був засуджений 5 разів. Останнього разу Комсомольський міськрайонний суд у лютому 2019 року призначив йому 5 років ув’язнення за крадіжку, поєднану з проникненням у житло чи інше приміщення, що завдало значної шкоди потерпілому.
Перебуваючи в Полтавському СІЗО № 23, Артем Кекало вирішив підзаробити і 5 грудня 2019 року ошукав потерпілого на 2 000 гривень. Потерпілий і шахрай домовилися по телефону про здачу в оренду неіснуючої квартири на вулиці Панаса Мирного. Потерпілий перерахував 2 000 гривень на абонентський номер телефону шахрая, але очікуваних послуг з оренди не отримав. Дії Кекала кваліфікували як шахрайство, вчинене повторно (ч. 2 ст. 190 КК України). У суді чоловік повністю визнав свою провину. Суд врахував обставини, що пом’якшують покарання (щире каяття), а обтяжувальних обставин не виявив. Тому 31 липня цього року суддя Октябрського райсуду Тетяна Січиокно призначила Артему Кекалу 1 рік позбавлення волі, а за сукупністю вироків — 5 років та 1 місяць позбавлення волі. Тож фактично після першого кримінального правопорушення строк ув’язнення збільшився на 1 місяць.
Другий суд відбувся вже за два місяці після першого — у жовтні нинішнього року. Слідство встановило, що із січня по квітень Артем Кекало разом із двома спільниками ошукав іще 17 осіб під таким же приводом — здавання в оренду житла. Таким чином, троє спільників заробили понад 16 000 гривень.
Варто зазначити, що оголошення про здавання в оренду житла розміщував організатор злочинного «кол-центру», стосовно якого відкрите окреме кримінальне провадження. В оголошеннях він вказував номери телефонів Артема Кекала та ще одного фігуранта. Потерпілі телефонували за номерами, вказаними в оголошеннях, а шахраї пропонували їм перерахувати за оренду неіснуючих квартир пе-редоплату або повну оплату на банківські картки зловмисників.
Дії Артема Кекала кваліфікували як шахрайство, вчинене організованою групою осіб (ч. 4 ст. 190 КК України). 10 вересня він уклав угоду з прокурором про визнання провини, а 22 жовтня суддівська колегія в складі головуючого судді Володимира Шияна і суддів-учасників Юрія Куліша та Ольги Логвінової затвердили вищевказану угоду.
Під час обрання покарання суд також врахував обставини, що пом’якшують покарання (щире каяття, активне сприяння розкриттю злочинів та відшкодування завданих матеріальних збитків). Тож суддівська колегія призначила Артему Кекалу 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. А за сукупністю вироків — 5 років та 6 місяців ув’язнення з конфіскацією майна. Фактично вирок засудженого збільшився лише на 6 місяців. А враховуючи те, що з 2012 року він засуджений усьоме, можна припустити: майна для конфіскації в нього небагато або й зовсім немає. Тому можна зробити висновок, що суттєвого покарання за шахрайство чоловік не отримав.
Нагадаємо, у листопаді 2017 року правоохоронці затримали організатора шахрайської схеми «Ваш син у поліції», від якої постраждали понад 40 осіб. Перебуваючи у в’язниці іншої області, він встановив зв’язок із в’язнем полтавського СІЗО, з котрим вони організували злочинну групу, члени якої телефонували громадянам із прихованого номера, представлялися працівниками поліції і за непритягнення родичів до кримінальної відповідальності вимагали перерахувати на банківські картки гроші.
Додати новий коментар
Akelbp
5.11 2022 - 1:29
Посилання
order calcitriol online cheap