Приватизація: прозоро, за новими правилами аукціонів

 

У Полтаві відбулося спілкування представників засобів масової інформації Полтавщини з керівництвом регіонального відділення Фонду державного майна України в По-лтавській та Сумській областях. Прес-сніданок з обговоренням актуальних питань, що стосуються приватизації об’єктів держмайна як способу наповнення державного бюджету, відбувся на відкритому майданчику готелю «Аристократ».

Журналістам повідомили, що приватизація значно прискорена новою командою ефективних менеджерів, які зараз працюють у Фонді державного майна України. Для порівняння: за минулі 15 років до фонду на приватизацію було передано 93 підприємства, а за останні місяці цього року — близько 700 об’єктів. Покращено законодавство, яке регулює приватизаційний процес, юридичні механізми, спрощено передачу об’єктів на приватизацію.

Кількість збиткових підприємств і занедбаних державних активів ще велика. Сьогодні понад 1 200 підприємств на межі ліквідації — їхня вартість уже менша за боргові й інші зобов’язання. Близько тисячі підприємств треба приватизувати негайно. Близько 5 тисяч недобудов потребують господарів. План із приватизації на цей рік Фондом державного майна виконаний ще в червні. Усі нові власники приватизованих цього року активів — українці. 

Представникам ЗМІ з Полтави і Кременчука пояснили, що на приватизацію виставляються винятково ті активи, які не є стратегічними та природними монополіями, не належать до сфери безпеки держави, не виконують соціальних функцій. Приватизація зараз здійснюється абсолютно відкрито і прозоро, адже діють нові правила проведення аукціонів. Фонд створив спеціальний сайт: privatization.gov.uа, який працює за принципом зручного Інтернет-магазину, містить вичерпну інформацію для потенційних інвесторів.

Одне із завдань регіонального відділення фонду — приватизація непродуктивних активів, які розташовані в Полтавській та Сумській областях. Регіональне відділення фонду активно взаємодіє з облдержадміністрацією і постійно веде діалог із потенційними інвесторами. 

Непрофільні для держави активи отримують нове життя, коли їх передають у руки нових господарів. Ті вкладають кошти в модернізацію, створюють нові робочі місця, сплачують податки до державного бюджету. На запитання, які об’єкти будуть запропоновані до продажу на Полтавщині найближчим часом, журналісти отримали вичерпну відповідь. У жовтні—листопаді будуть «виставлені» на аукціони газобалонний склад у селі Клепачі Хорольського району, продуктовий склад у селі Діброва та складське приміщення в селі Дячкове Диканського району, нежитлова будівля в селі Лівобережна Сокілка Кобеляцького району, адмінбудинок площею 

215,6 кв. м у Диканьці, нежитлова будівля в селі Солона Балка Карлівського району, погріб у Полтаві та нежитлова будівля в селі Лозуватка Чутівського району. Подробиці щодо умов продажу розміщені на сайті фонду.

Наталія ЖОВНІР

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 3 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Xglypp.

order generic rocaltrol 0.25 mg <a href="https://rocaltrtn.com/">order rocaltrol 0.25mg generic</a> buy generic rocaltrol