Пошкодили авто через яму? Звертайтеся до суду

Детальні поради, що допоможуть водіям відшкодувати збитки

 

Цими днями знайомий, повертаючись автівкою з відпочинку, на одному з автошляхів Херсонщини потрапив колесом у чималу вибоїну. Як наслідок, пошкодив бампер, пробив одразу два колеса, а також погнув диск. Тож довелося витратити кругленьку суму на ремонт. На жаль, такі випадки на наших дорогах — непоодинокі. Що ж робити водієві, аби не відновлювати авто з власної кишені?

— Якщо водій потрапив у ДТП, скажімо, в’їхавши у вибоїну, і внаслідок цього пошкодив авто, він має викликати патрульну поліцію, щоб та зафіксувала пригоду, — каже керівник судового підрозділу врегулювання справ компанії «Автопоміч» Дмитро Лозинський.

— І обов’язково необхідно зазначити винуватцем ДТП те комунальне підприємство, на балансі якого знаходиться проблемна ділянка дороги, — додає юрист Олександр Закриничний.

— Що ще має бути зафіксовано в протоколі?

— Подробиці обставин ДТП. Правоохоронець повинен скласти протокол, у якому мають бути зафіксовані всі пошкодження автомобіля, — зауважив Дмитро Лозинський.

— Що більше доказів буде у водія (фото-, відеофіксація), то легше буде в майбутньому довести причетність балансоутримувача дороги до пошкодження транспортного засобу, — наголосив Олександр Закриничний.

— Які подальші кроки водія?

— Далі протокол направляється до суду. Стаття 140 Кодексу України про адмінпорушення передбачає відповідальність посадових осіб за порушення правил, норм та стандартів, що стосуються забезпечення норм дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг та вулиць. І якщо суд встановить, що саме з вини цієї посадової особи сталася ДТП, її буде притягнуто до адмінвідповідальності. А витрати за пошкоджені автомобілі через незадовільний стан дорожнього покриття зобов’язані компенсувати дорожні служби. Тож далі з постановою про адмінвідповідальність треба звертатися до суду з позовом на юридичну особу про відшкодування вартості ремонту транспортного засобу. Якщо водій вже почав ремонт авто власними коштами, то його варто робити на офіційних СТО й мати документальні підтвердження усіх витрат, щоб потім надати їх суду, — зазначив Дмитро Лозинський:

— Для аргументованої позиції в суді необхідно буде за своїм клопотанням призначити судову транспортно-трасологічну експертизу (механізм зіткнення автотранспортного засобу з іншим об’єктом ДТП), а також рекомендовано перед поданням позову замовити судову автотехнічну експертизу (встановлення вартості матеріального збитку, завданого вашому транспортному засобу). Вартість експертизи становить від 3 500 гривень, але в судовому порядку можна стягнути вказані витрати з винуватця ДТП, — додав Олександр Закриничний.

— Виходячи з досвіду вашої судової практики, наскільки тривалі та складні такі справи?

— Вони нескладні. Якщо діяти правильно, розгляд справи залежно від завантаження суду може тривати максимум півроку, — уточнює Дмитро Лозинський.

— Приблизно 70% судових історій про стягнення з дорожніх служб компенсації за ДТП через погані дороги завершуються перемогою водіїв, — зауважив Олександр Закриничний. 

— А з яких причин рішення суду може бути не на їхню користь?

— Через неналежним чином складений протокол, технічно несправний транспортний засіб потерпілого ще до ДТП, порушення Правил дорожнього руху, зокрема перевищення допустимої швидкості.

Богдан КУФРИК

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 5 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Fxsylp.

order calcitriol <a href="https://rocaltrtn.com/">rocaltrol without prescription</a> rocaltrol 0.25 mg ca