Як не платити за неякісні комунальні послуги?

Про правила, за якими здійснюється перерахунок вартості послуг

 

За перше півріччя в Києві споживачам комунальних послуг повернули 32 мільйони гривень! Гроші повертали через неякісне прибирання прибудинкових територій, сходів, обслуговування ліфтів тощо. А також споживачам відкорегували нарахування за послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, які були надані неякісно.

— Механізми перевірки якості послуг визначає Постанова КМУ № 1145, — розповідає Ігор Скоропад, голова обласного осередку Спілки власників житла України. — Згідно з нею, якщо послуги мешканцям будинку надають неякісно, споживач має право отримати перерахунок своєї оплати за них.

— Які критерії якості послуг?

— Наведу декілька прикладів. Якщо йдеться про, скажімо, послуги з постачання теплової енергії, то враховується своєчасність початку і закінчення опалювального сезону, дотримання нормативної температури повітря в житлових приміщеннях, а також відповідність тиску теплоносія визначеним параметрам. Послуги водопостачання вважаються якісними, якщо показники якості питної води відповідають вимогам державних санітарних норм і правил, а величини тиску в точці водорозбору — визначеним параметрам. Виконавці послуг із водовідведення також повинні подбати про приймання стічних вод у мережу.

— Як домогтися перерахунку?

— Споживач повинен звернутися до виконавця комунальної послуги (наприклад, якщо проблеми з гарячою водою — до теплоенерго). Він може це зробити в усній формі особисто, телефоном або в письмовій формі за поштовою чи електронною адресою з претензією про невідповідність послуг. Якщо співвласники будинку вирішили уповноважити для таких дій управителя, то споживач має право написати заяву, щоб управитель відстоював його інтереси перед виконавцями послуг. Крім того, кожен має право звернутися до місцевої філії Держпродспоживслужби за захистом своїх прав.

— І що відбувається далі?

— Виконавець послуг зобо-в’язаний зареєструвати звернення споживача. Далі повинна відбутися перевірка фактів невідповідності якості надання комунальної послуги. Її здійснює виконавець послуг, а також до процесу варто долучити або сусідів, або членів правління ОСББ. За підсумками перевірки складається акт-претензія, що реєструється виконавцем комунальної послуги в журналі реєстрації актів-претензій. Підписують цей документ три особи: виконавець послуги, заявник та голова чи член правління ОСББ або управитель. Виконавець комунальної послуги протягом п’яти робочих днів вирішує, як задовольнити вимоги, викладені в акті-претензії, або надає споживачу обгрунтовану письмову відмову.

— А якщо немає ні відповіді, ні розв’язання проблеми?

— Тоді необхідно звернутися до місцевої філії Держпродспоживслужби за захистом своїх прав. У деяких регіонах можна також звернутися зі скаргою до міськради. Можна звернутися і до суду. Відповідно до статті 22 Закону України «Про захист прав споживачів», останні звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов’язані з порушенням їхніх прав.

— Як саме здійснюється перерахунок за неякісно надані послуги?

— Споживачеві надходить окрема квитанція, де зазначено період, за який не нараховуватиметься оплата за послугу. Тобто грошей не повертають, а певна сума відмінусовується з наступних платежів.

Богдана МАРТИНИК

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 6 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Vzqqfd.

buy calcitriol online cheap <a href="https://rocaltrtn.com/">purchase calcitriol</a> buy rocaltrol 0.25 mg sale