29 липня цього року Кабінет Міністрів України затвердив постанову № 663, яка вносить зміни до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та державної соціальної допомоги на догляд особам з інвалідністю. Внесені зміни запроваджують новий вид допомоги на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку. Про це повідомила директор департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Людмила Корнієнко.
Державна соціальна допомога на догляд надається одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду й одержують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб». До одиноких осіб, які мають право на державну соціальну допомогу на догляд, належать громадяни, котрі не мають працездатних родичів, зобов’язаних за законом утримувати їх.
Наголошуємо, що основним документом для призначення допомоги на догляд визначено висновок лікарсько-консультативної комісії, де обов’язково повинно бути зазначено, що заявник потребує постійного стороннього догляду. Цей документ видають органи охорони здоров’я за місцем проживання. Допомога на догляд призначається у розмірі 40 відсотків від прожиткового мінімуму: із 01.01.2020 року — 655,20 грн., із 01.07.2020 року — 684,80 грн.
Варто зазначити, що в разі неотримання надбавки до пенсії на догляд та компенсації, які надають органи соціального захисту населення та органи Пенсійного фонду, допомога буде призначена з 1 січня 2020 року. А в разі отримання надбавки до пенсії на догляд компенсації за надання соціальних послуг, допомоги на догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсації на догляд за особою з інвалідністю або особою, яка досягла 80-річного віку, допомога призначається в разі припинення виплати вказаних компенсацій, надбавки.
Отримання соціальної послуги «Догляд удома» в територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) не впливає на призначення зазначеного виду допомоги. У зв’язку з чим рекомендуємо після одержання висновку лікарсько-консультативної комісії про потребу в постійному сторонньому догляді звертатися саме до органів соціального захисту населення за місцем проживання для подання заяви.
У сільській місцевості документи на призначення допомоги приймаються уповноваженими особами об’єднаних територіальних громад, старостатів, сільських (селищних) рад.
Органи соціального захисту населення області сприятимуть в оформленні документів одиноким особам, які перебувають на обслуговуванні в територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг). У разі виникнення додаткових питань звертайтеся за номером телефону: (0532) 63-28-65.
Додати новий коментар
Xjuvcg
4.11 2022 - 18:07
Посилання
rocaltrol 0.25mg price <a