Із 1 червня в Україні запустять систему фото- і відеофіксації дорожнього руху

 

У 2019 році на дорогах унаслідок ДТП загинули 3 454 людини. У боротьбі зі злісними порушниками МВС вводить фотовідеофіксацію дорожнього руху. В яких містах, де на дорогах вже є камери та хто платитиме штрафи за порушення ПДР:  власник чи водій автівки — про це йдеться у матеріалі «24 канала».

Порушив — плати

В Україні завершився період підготовки до введення автоматичної фотовідеофіксації порушень Правил дорожнього руху. Вже готові законодавчі та підзаконні акти. 12 березня в столиці запрацювали 20 камер, ще 30 — будуть встановлені в Київській області в тих місцях, де за статистикою загинуло найбільше людей.

— Протягом перших 45 днів камери працюватимуть у режимі інформування та попередження. Після адаптаційного періоду водіям, які полюбляють нехтувати ПДР, доведеться платити за всі порушення. Адже камери бачитимуть все, і домовитися з ними не вийде. Згодом кількість камер по всій країні збільшиться. Ви до цього готові? Сподіваюся, що так! Трохи дискомфортно після десятиріч «вольниці», але це єдиний шлях для скорочення кількості загиблих на дорогах. Система автоматичної фотовідеофіксації — це не просто камери, встановлені на стовпі над дорогою, а складна високотехнічна система, до складу якої входить таке обладнання: сертифіковані і стандартизовані комплекси фотовідеофіксації та робочі станції обробки даних. У цій програмі МВС є таким собі мозком системи. Ми забезпечуємо її роботу, збір та обробку даних, надаємо інформацію щодо зафіксованих порушень ПДР. Тоді як придбання, встановлення та обслуговування камер здійснюється так: у містах за це відповідає місцева влада, а на дорогах державного значення — Державне агентство автомобільних доріг України, — розповів Арсен Аваков.

Тонкощі роботи 

Якщо водій порушив ПДР, інформація про цей випадок потрапляє до системи електронної фіксації. Поліцейський перевіряє, чи було здійснене правопорушення та чи є повні дані про порушника, транспортний засіб, відповідність номерного знака марці й моделі автівки.

«Водночас завдяки цій системі полегшиться пошук викрадених автівок або тих, що знаходяться у розшуку, угоні чи в яких невідповідний номерний знак. Ця інформація передаватиметься та оброблятиметься іншими службами. Після перевірки на відповідність всіх даних та визначення, що тієї інформації достатньо, аби притягнути порушника до відповідальності, поліцейський формує постанову з електронним підписом. Потім постанова автоматично надсилається до установи, яка її друкує і відправляє адресату. Цю інформацію можна буде не лише отримати в паперовому вигляді, а й подивитися в електронному кабінеті водія», — зауважує перший заступник Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Хто заплатить штраф?

Кому насправді доведеться оплачувати штраф: власнику чи водієві автівки? Це питання наразі турбує багатьох. Специфіка штрафів полягає в тому, що вони надходитимуть на адресу власника транспортного засобу, а не водія. Якщо ж трапився інцидент на дорозі, а за кермом був не власник, а хтось інший, тоді перший зможе уникнути штрафу лише за умови, що сам водій зізнається у вчиненні порушення або якщо автівку викрали. 

Курсують нашими дорогами й автомобілі з іноземною реєстра-цією. За порушення ПДР цим транспортним засобом відповідатиме людина, яка завезла його на територію України. Тож як би не хотілося порушникам ПДР, але відповідати за свої вчинки доведеться. Якщо ж вони «забуватимуть» це робити, у них будуть неприємності. Приміром, під час перереєстрації автівки.

В Україні наразі працюють два сервіси для перевірки інформації щодо порушення Правил дорожнього руху. Електронний кабінет водія: e-driver.hsc.gov.ua та на сайті МВС: bdr.mvs.gov.ua. Найближчим часом ще почнуть працювати мобільні додатки, у форматі «push»-повідомлень вони інформуватимуть про те, чи існують дані про факт перевищення швидкості.

До слова, у європейських країнах багато років діє система автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху. Завдяки такій цілодобовій «увазі» камер вдалося суттєво знизити кількість смертельних випадків на дорогах.

 

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 3 | Коментарів: 0


Додати новий коментар