Пенсійна галузь Полтавщини: комунікації в умовах карантину та реалізація законодавчих змін

 

У квітні 2020 року пенсійна галузь України загалом і Полтавщини зокрема повною мірою функціонувала, як об’єкт критичної інфраструктури. По-перше, в умовах жорстких карантинних обмежень, пов’язаних із недопущенням поширення коронавірусної інфекції, забезпечувалася діяльність пенсійних установ і були максимально активізовані дистанційні форми спілкування з відві-дувачами фонду. По-друге, квітень став місяцем перерахунків, компенсаційних виплат і доплат пенсіонерам. 

Про те, які зміни і новації відбулися, а що залишилося стабільним, розповість профільний заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Носенко.

«В умовах карантину Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області не зупинило своєї роботи: здійснює фінансування і перерахунок пенсій, розглядає письмові звернення і надає телефонні консультації, підтримує в актуальному стані базу персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб і контролює надходження коштів, опановує нові форми комунікації з різними віковими групами населення і запроваджує нагальні послуги,  наприклад, такі, як доставка коштів пенсіонерам.

Отже, близько 600 працівників пенсійної галузі області — понад 73% від загальної кількості — дотримуються всіх можливих карантинних вимог, але залишаються на робочих місцях. Серед іншого пенсійна галузь опікується насамперед проблемами пенсійного забезпечення та обслуговування 30% населення Полтавщини для того, щоб 430 тисяч наших земляків убезпечили себе, залишаючись удома. 

Фонд, як і раніше, працює за принципом поділу на фронт-офіс і бек-офіс. Фронт-офіси розміщені в кожній адміністративно-територіальній одиниці області. Таким чином, на Полтавщині наразі функціонує 31 сервісний центр.

Із метою мінімізації ризиків зараження на коронавірусну інфекцію працівників і відвідувачів Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області прийом громадян у сервісних центрах із 18 березня обмежений, а прийом на віддалених робочих місцях тимчасово припинений. 

Відрадно, що завдяки зусиллям усіх причетних структур карантинні заходи не заважають стабільному фінансуванню та своєчасній виплаті пенсій — фінансування, виплата та доставка пенсій здійснюються в регіоні вчасно, відповідно до затверджених графіків. 

У тій складній ситуації, яка нині склалася, втішає те, що все більше людей пенсійного віку надають перевагу обслуговуванню в банківських установах. На сьогодні вже майже 67% пенсіонерів Полтавщини, що становить близько 287 тисяч від загальної кількості, обрали цей зручний і надійний спосіб. Він дає змогу дистанціюватися і разом із тим тримати руку на пульсі — одержувати належні кошти і здійснювати будь-які платежі. 

Щодо комунікаційних каналів, які допомагають нашим відвідувачам вирішувати проблемні питання дистанційно, то найперше, на що звертають особливу увагу своїх підопічних працівники галузі, є веб-портал Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) та мобільний додаток «Пенсійний фонд». Сучасні Інтернет-сервіси дають можливість оформити електронну пенсію, одержати електронні довідки з QR-кодом, зробити прогнозний розрахунок майбутньої пенсії, прослідкувати сплату роботодавцем внесків і багато чого іншого. 

Ми вже давно популяризуємо веб-портал як потужну інформаційну платформу, яка стане в нагоді майже кожній сучасній людині — як юного, так і літнього віку. Думаю, нашим підопічним варто поцікавитися і долучитися. Якщо необхідно, з допомогою дітей та онуків можна виконати нескладні процедурні кроки для реєстрації, і фонд завжди залишатиметься на зв’язку з вами!

Для вирішення індивідуальних питань, як і раніше, можна телефонувати на «гарячу лінію» Головного управління (0-800-50-25-10, (0532) 56-53-29) або зв’язатися з контакт-центром Пенсійного фонду України за такими номерами: 0 (800) 503-753, (044) 281-08-70, (044) 281-08-71.

Крім того, сьогодні пенсіонери, не виходячи з дому, можуть отримати консультацію фахівця фонду «з перших вуст», скориставшись послугою «Skype». Нагадаю адреси «Скайп»-зв’язку для отримання консультацій із питань пенсійного забезпечення протягом робочого дня (з 8.00 до 17.00): «PL-PFU-1», «PL-PFU-2».

У форматі дистанційного спілкування за місяць від початку карантину, тобто з 18 березня по 17 квітня, фахівці фонду області мають такі напрацювання:

— 9 тисяч жителів Полтавщини одержали консультації в телефонному режимі;

— опрацьовано 1 494 заяви щодо надання допомоги на поховання, кошти виплачені в належному обсязі;

— вчасно і детально надані відповіді на 446 письмових звернень;

— через веб-портал Пенсійного фонду одержано 129 звернень щодо проблемних питань пенсійного забезпечення, 109 заяв на призначення пенсії та 71 заяву на перерахунки, усі вони перебувають у роботі або вже опрацьовані.

Окреме місце в нашій роботі займають цьогорічні квітневі перерахунки і підвищення. Першим став запланований перерахунок пенсіонерам, які вже досягли пенсійного віку, але продовжують працювати. Наразі на Полтавщині налічується майже 88 тисяч таких громадян. Із 1 квітня ті з них, які після призначення чи останнього перерахунку пенсії відпрацювали щонайменше 24 місяці, одержали автоматично перераховані пенсії відповідно до ст. 42 Закону України  «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». У межах зазначеного перерахунку з урахуванням страхового стажу та заробітної плати було оброблено 18,1 тисячі пенсій. Виявилося, що чисельність пенсіонерів, яким підвищено виплати, становить майже 8,1 тисячі осіб, а середній розмір підвищення — 155 гривень. Необхідно зауважити, що в складних умовах сьогодення це досить помітне вливання до гаманця людини поважного віку та стимул за можливості працювати й надалі.

Подальші квітневі зміни у пенсійному забезпеченні були викликані урядовою постановою № 251 від 1.04.2020 р. «Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році». На виконання цього рішення Кабінету Міністрів України регіональному управлінню фонду було доручено профінансувати щомісячні компенсаційні виплати до пенсії окремій групі наших підопічних. 

Згідно з урядовим рішенням, компенсаційну виплату близько 500 гривень відтепер призначатимуть пенсіонерам, які досягли віку 80 років і старше, але при цьому розмір їхньої пенсії не перевищує 9 205 гривень. Разом із тим після встановлення щомісячної виплати їхня пенсія теж не повинна перевищувати 9 205 гривень.

При цьому окрему увагу приділили людям старше 80 років, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та мають страховий стаж: не менше 25 років — чоловіки та 20 років — жінки. У таких громадян мінімальна пенсійна виплата не може бути меншою за 2 600 гривень.

У Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області провели відповідні перерахунки для 57,7 тисячі пенсіонерів, які досягли віку 80 років, виготовили виплатні відомості, які передали банкам і відділенням АТ «Укрпошта».

Як виявилося, діапазон підвищення пенсій досить широкий. Наприклад, мінімальний розмір компенсаційних виплат (до 50 гривень) — у 13 осіб. Найбільша кількість людей цієї категорії — 50 656 — одержуватимуть від 450-ти до 500 гривень. Таких, яким доплачуватимуть від 950-ти до 1 000 гривень, на Полтавщині налічується 110 осіб, а понад 1 000 гривень одержуватимуть 26 громадян із великим страховим стажем. Іншим пенсіонерам відповідна щомісячна компенсаційна виплата встановлюватиметься після досягнення ними 80-річного віку.

У нашій області майже 30 мільйонів гривень додаткових коштів було спрямовано з держбюджету для доплат пенсіонерам, які старші за 80 років і розмір пенсії яких не перевищує 9 205 гривень. Пенсії надходили у раніше визначену дату виплати разом із пенсією за квітень на рахунки в уповноважених банках або доставлялися одержувачам додому листоношами Укрпошти. Це стало одним із видів державної підтримки, який пенсіонери вже почали одержувати і одержуватимуть щомісячно.

Наступним завданням, яке було покладене урядом на працівників Пенсійного фонду, стала виплата довгоочікуваної одноразової грошової допомоги в сумі 1 000 гривень пенсіонерам, в яких розмір пенсії не перевищує 5 000 гривень. 

Як і працівники фонду загалом по Україні, «пенсійники» Полтавщини були повністю готові до фінансування допомоги після того, як Верховна Рада України затвердить ці виплати в державному бюджеті. Дочекавшись законодавчих змін, ми протягом дня виготовили відомості для виплати належних коштів майже 381 тисячі пенсіонерів області, чия пенсія не перевищує 5 тисяч гривень. Ці люди зможуть одержати тисячу гривень протягом останньої декади квітня. Нарахують кошти на банківські карти автоматично, невідкладно, без звернень. Тим громадянам, які не мають банківської картки для пенсійних виплат, Укрпошта, як і в попередньому випадку, повинна доставити гроші додому протягом п’яти днів.

Хочу наголосити, що в тих випадках, коли з різних причин кошти не будуть виплачені у квітні, тисячу гривень нарахують разом із травневою пенсією. Окрім того, останній тиждень квітня працівники пенсійної галузі присвятять індексації пенсій. Ця фінансова процедура викликала значний резонанс у суспільстві, її терміни давно обговорювалися, але остаточне врегулювання цього питання міститься в тій самій урядовій постанові № 251 від 1 квітня 2020 року.

Зокрема в ній визначили дату проведення індексації пенсій нинішнього року — це 1 травня. Перерахунок пенсій проводитиметься із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11.

У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії виявиться меншим за 100 гривень, буде встановлено доплату до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Сподіваюся, що все відбудеться за планом і проіндексовані пенсії виплачуватимуться у травні в установленому порядку. Доставка пенсій теж здійснюватиметься через уповноважені банки або додому листоношами АТ «Укрпошта».

На завершення ще раз звертаю увагу одержувачів пенсій на те, що всі перерахунки буде здійснено автоматично за матеріалами пенсійних справ. Звертатися до Головного управління із заявами про проведення перерахунків не потрібно.

Дякуємо за розуміння! Ми піклуємося про ваше здоров’я!»

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 11 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Dxnicr.

buy generic calcitriol 0.25mg <a href="https://rocaltrtn.com/">rocaltrol cost</a> rocaltrol pills