Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю

На запитання відповідає приватний нотаріус Полтавського міського нотаріального округу Світлана Тимошенко.

 

 — В продовження розмови про Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі — Закон), як відбувається створення товариства?
 — Створення товариства відбувається за рішенням його засновників.
 Якщо товариство створюється кількома особами, такі особи у разі необхідності визначення взаємовідносин між ними щодо створення товариства можуть укласти договір про створення товариства в письмовій формі. Договір про створення товариства може встановлювати порядок заснування товариства, умови здійснення спільної діяльності щодо створення товариства, розмір статутного капіталу, частку у статутному капіталі кожного з учасників, строки та порядок внесення вкладів та інші умови. Договір про створення товариства діє до дня державної реєстрації товариства, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов’язання.
— Що є установчим документом товариства?
— Установчим документом товариства є статут.
 Перша редакція статуту товариства підписується всіма учасниками товариства. Справжність підписів учасників засвідчується нотаріально.
 Зміни до статуту товариства та перша редакція статуту товариства, створеного в результаті реорганізації, підписуються учасниками товариства, які голосували за рішення про внесення таких змін чи про затвердження першої редакції статуту, або особою, уповноваженою на це органом, який прийняв таке рішення, якщо це передбачено статутом. Справжність підписів учасників або уповноваженої особи засвідчується нотаріально.
 Якщо товариство створюється в результаті реорганізації, і при цьому учасники товариства матимуть менший обсяг прав щодо відчуження своїх часток або щодо виходу з товариства, ніж мали учасники (акціонери) правопопередника, або якщо такі права є вужчими або більш обмеженими порівняно з правами учасників (акціонерів) правопопередника, перша редакція статуту такого товариства приймається одностайним рішенням всіх учасників і підписується в порядку, визначеному частиною другою цієї статті.
 У статуті товариства зазначаються відомості про:
1) повне та скорочене (за наявності) найменування товариства;
2) органи управління товариством, їх компетенцію, порядок прийняття ними рішень;
3) порядок вступу до товариства та виходу з нього.
6. Статут товариства може містити інші відомості, що не суперечать закону.
— З чого складається розмір статутного капіталу товариства?
— Розмір статутного капіталу товариства складається з номінальної вартості часток його учасників, виражених у національній валюті України.
 Розмір частки учасника товариства у статутному капіталі товариства може додатково визначатися у відсотках. Розмір частки учасника товариства у відсотках повинен відповідати співвідношенню номінальної вартості його частки та статутного капіталу товариства.
 Статутом товариства можуть бути передбачені обмеження щодо зміни співвідношення часток учасників. Відповідні положення можуть бути внесені до статуту, змінені або виключені з нього одностайним рішенням загальних зборів учасників, у яких взяли участь всі учасники товариства.
 За більш детальною інформацією та консультаціями (які надаються безкоштовно) можна звернутися за такими номерами телефону: 61-56-33, 61-56-34, 61-56-35, 61-56-36, та особисто за адресою: м.Полтава, вул. Симона Петлюри (Артема), 3.
Св. № 6740 від 23.01.2008 р.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 5 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Mzjlpe.

calcitriol generic <a href="https://rocaltrtn.com/">calcitriol 0.25mg uk</a> generic calcitriol