У п’ятницю, 4 березня, на прес-конференції прокурор Полтавської області Сергій Попов та його заступники підвели основні підсумки роботи органів прокуратури По-лтавщини за минулий рік. Сергій Попов розпочав із питання реформування, яке проводиться в органах прокуратури. Зокрема він зазначив, що замість 31-ї прокуратури утворені та укомплектовані 5 місцевих прокуратур: Кобеляцька, Кременчуцька, Лубенська, Миргородська та Полтавська, в яких наразі працює 226 прокурорсько-слідчих працівників. У зв’язку з оптимізацією структури протягом минулого року було скорочено 187 штатних одиниць, із них 115 — прокурорсько-слідчих.
На жаль, на тлі складної економічної, соціальної, політичної ситуації в державі відбулося зростання злочинності в області: насамперед кількість тяжких злочинів зросла на 42,4 відсотка, особливо тяжких — на 55 відсотків, грабежів — на 20,5 відсотка, розбійних нападів — на 26,7 відсотка, умисних убивств — на 11,5 відсотка.
— Актуальною лишається тема боротьби з корупцією, — наголосив Сергій Попов. — Слідчі підрозділи області спрямували до суду 59 обвинувальних актів щодо
63-х осіб, підозрюваних у корупції. А у провадженнях про корупційні злочини загалом було відшкодовано 99 відсотків завданих збитків. Скажімо, доведені до суду кримінальні провадження стосовно заступника начальника слідчого відділу фінансових розслідувань Кременчуцької державної податкової інспекції ГУ ДФС України, щодо екс-начальника Державтоінспекції Полтавщини. Прокуратура заявила клопотання про повернення майже 10-ти мільйонів гривень застави, внесеної за колишнього головного
ДАІшника Полтавщини, в дохід держави у зв'язку з тим, що він переховується від суду.
Правоохоронні органи області склали і направили до суду й 57 адміністративних протоколів про вчинення корупційних та пов’язаних із корупцією правопорушень, 82 відсотки з них склали працівники органів прокуратури. У результаті до адміністративної відповідальності притягнено 43 корупціонери.
На захист інтересів громадян та держави прокурори пред’явили позовів на 295 мільйонів гривень, суди задовольнили позови на 253 мільйони. Найактивніше застосовувалися представницькі повноваження у сфері державної, комунальної власності та сфері земельних правовідносин. Зокрема за реагуванням прокуратури області суд скасував рішення Полтавської обласної ради, яким погоджено одержані без проведення аукціону спеціальні дозволи на користування нафтогазоносними надрами одному з товариств. На захист прав дітей працівники органів прокуратури області заявили 149 позовів у загальній сумі майже 8 мільйонів гривень. Наприклад, Господарський суд задовольнив позовні вимоги прокуратури про визнання права власності держави на будівлю Полтавської дитячо-юнацької спортивної школи «Авангард» імені І. Шемякіна.
Посилено прокурорський нагляд за додержанням законів правоохоронними органами. Апарат прокуратури області виявив та облікував кожен 10-й розбійний напад, укритий за менш тяжкою статтею Кримінального кодексу. Загалом прокурори поставили на облік майже 200 укритих працівниками поліції злочинів, із яких кожен 5-й спрямовано до суду. Скасовано понад тисяча незаконних постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень. За порушення вимог закону до дисциплінарної відповідальності за документами прокурорського реагування притягнено понад 300 працівників поліції, 19 податківців та 7 співробітників СБУ.
Прокурори забезпечували й належне апеляційне реагування на судові рішення, які не відповідали вимогам чинного законодавства. Упродовж минулого року за ініціативи прокурорів переглянуто 83 відсотки незаконних вироків місцевих судів стосовно 147-ми засуджених. За принципової позиції державних обвинувачів щодо 50-ти осіб апеляційний суд області ухвалив нові вироки із призначенням більш суворого покарання, поміж них і в провадженнях про тяжкі злочини.
Додати новий коментар