Дизайнерка Валдіс Стейнарсдоттір випустила лінійку напівпрозорих безшовних желейних топів. Коли вони зношуються або набридають, їх можна перетопити. Про це пише британський веб-журнал про архітектуру, інтер’єр і дизайн «Dezeen».
Зазначається, що такий метод виробництва безвідходний. Желейний одяг роблять, змішуючи желатин або агар-агар із водою, натуральними барвниками та цукровим спиртом. Він допомагає досягнути потрібного рівня пластичності. Цей матеріал заливають у форму одягу, на якій також можна надрукувати візерунок, що зрештою залишиться. Суміш застигає орієнтовно добу.
Дизайнерка переконує, що такий одяг слугуватиме довго. Але навіть якщо він зноситься, його можна розтопити й знову залити у форму. «Цей метод виготовлення одягу, безумовно, змушує нас зупинитися й переосмислити наші поточні методи виробництва. Він пропонує техніку, яка виключає надлишки обрізків і синтетичних матеріалів», — розповідає Валдіс «Dezeen».
Як зазначає видання, індустрія моди щорічно виробляє понад 60 мільярдів квадратних метрів текстильних відходів, тому що викрійки вирізають із великих рулонів тканини. Раніше, наприклад, дизайнерка та випускниця Королівського коледжу мистецтв Даніель Ельзенер спробувала розв’язати цю проблему, створивши альтернативний підхід до викрійки. Він максимально збільшує кількість елементів, які можна вирізати зі шматка тканини.
Запит на екологічний одяг зараз є у всьому світі, зокрема і в Україні. Так, у 2020 році українська дизайнерка Світлана Бевза на Нью-Йоркському тижні моди представила одяг із перероблених пляшок.
Додати новий коментар
Mmoyqa
5.11 2022 - 5:33
Посилання
rocaltrol 0.25mg canada <a