Згідно з цим дослідженням, уже понад половина жителів провідних країн Європи — Німеччини, Франції, Італії та Польщі — готові зробити Україну частиною ЄС. Такої лояльності з боку європейців офіційний Київ ще ніколи не знав
Коли Верховна Рада в лютому 2019 року закріпила в тексті Конституції курс України на ЄС і НАТО, багато українців і європейців сприйняли це як мрію, яку складно реалізувати в найближчій перспективі. Офіційні представники Євросоюзу на питання про членство України у співдружності континентальних країн відповідали і відповідають, що ЄС відкритий до розширення. Але щоб до нього потрапити, офіційному Києву, мовляв, треба виконати безліч умов — від забезпечення верховенства права до макроекономічної стабільності. Але є такі європейці, для яких Україна вже готова до того, щоб стати частиною Європи. І їх з огляду на все мільйони. На це вказують дані опитування, проведеного наприкінці вересня цього року київським експертним центром «Нова Європа».
За даними цього дослідження, що охопило 4 тисячі респондентів, 55% жителів основних країн Євросоюзу — Німеччини, Франції, Італії та Польщі — позитивно ставляться до прийняття України до ЄС. Підтримка вступу Києва в НАТО трохи менша, але все одно досить суттєва — 38%. Водночас 10 років тому ідею зробити українців частиною континентальної сім'ї підтримували в півтора раза менше європейців, ніж зараз — 37%.
«Тренд останніх п’яти років показує, що Україну в Євросоюзі все більше сприймають як частину Європи. Але країни ЄС очікують критичних змін у країні для набуття нею членства», — каже директорка центру Альона Гетьманчук.
Сучасна Україна в очах європейців усе менше асоціюється з Росією й війною і все більше — з економікою. Вони знають про аграрний потенціал країни і навіть чули про її великі перспективи на газовій карті Європи. Німецька, італійська, французька, польська преса регулярно пише про Україну, знайомлячи читачів із реаліями її політики й історії. Популярні в ЄС ділові видання «The Economist» і «Financial Times» теж приділяють багато уваги українським реформам, часто закликаючи Київ брати приклад із країн Балтії.
«Більшість громадян ЄС завжди позитивно ставляться до інших європейських держав. Тим паче до України, адже європейці знають про Майдан, російську агресію, бажання українців жити в сучасній демократичній країні», — наголошує політичний аналітик із празького експертного центру «Європейські цінності» Давід Стулік, повідомляє «Новое время».
Додати новий коментар
Cmjssl
4.11 2022 - 18:07
Посилання
order calcitriol 0.25 mg <a