Російський боєць ММА зробив татуювання із зображенням Тараса Бульби й хоче прийняти українське громадянство

Олексій Кісер має українське коріння.
 
 
 

У 2014 році боєць змішаних єдиноборств з Оренбурга Олексій Кісер, аби підтримати українців, зробив на своєму плечі величезне татуювання із зображенням Тараса Бульби. Зокрема героя з екранізації однойменного фільму за романом Миколи Гоголя, якого зіграв у цій стрічці легендарний український актор Богдан Ступка. У 2016 році Олексій, який має українське коріння, поїхав із Росії і зараз проживає в Білорусі. У планах Кісера — змінити російське громадянство на українське. І, незважаючи на те, що липнева поїздка в Україну вийшла невдалою, Олексій не збирається відмовлятися від своїх планів. Про це і дивовижну історію любові до України, яка виникла в росіянина на тлі подій у нашій країні 2014 року, Кісер розповідає відверто.

«Моя самосвідомість почала прокидатися тоді, коли політичне керівництво Росії почало демонструвати свою агресивну політику щодо України, — зізнається Олексій. — Розв’язання війни на Сході України, коли російські найманці і солдати вбивали українців, захоплювали їхні території, викликало у мене не тільки гидливість до керівництва Росії. У душі почало прокидатися моє українське коріння. Останнього разу раз був в Україні в 2006 році і до 2014-го не відчував душевної співпричетності до цієї країни. На той час у мене ще залишалися фантазії щодо майбутнього Росії. Вірив, що зміниться влада і, відповідно, життя на краще. Мою свідомість перевернув Майдан. Вважаю, що в цей момент відбулося нове народження української нації. У мені прокинулася самосвідомість українця, який живе у вигнанні. Мій прапрадід Тарас Лашко — чистокровний українець. Жив під Запоріжжям, мав величезну родину — 10 дітей. Сім’я була заможною. Але настав 1917 рік. Маєток прапрадіда націоналізували, а він, щоб врятувати своє життя, з більшою частиною родини емігрував у Канаду. А ось мій прадід Петро Лашко залишився в Україні, був пізніше розкуркулений радянською владою і відправлений на заслання до Уральська (Казахстан). В Уральську прадід зумів зробити кар’єру, але знову був звинувачений комуністами в усіх смертних гріхах. Пройшовши табори, повернувся до Уральська, де і з’явився на світ мій дід Анатолій Лашко. Після школи він вирушив підкорювати цілину в Бугуруслан Оренбурзької області. Там і осів. У Бугуруслані народилася моя мати. Мій батько Сергій Кісер — теж чистокровний українець, народився в селі Райки Калинівського району Вінницької області. Там досі живе моя бабуся. Так що я маю всі підстави для отримання українського громадянства і сподіваюся ними скористатися. Знаю, що в Україні немає інституту подвійного громадянства. Відтак готовий відмовитися від російського заради українського».

Із Росії Кісер поїхав у Таїланд наприкінці 2016 року. Перший час раз на рік приїздив додому побачити батьків.

«Я не приховував своєї про-української позиції, критикував російську владу і з кожним наступним приїздом мав все більше шансів потрапити під апарат каральних органів Росії, — стверджує Олексій. — Нещодавно прийняв рішення більше не при-їжджати туди. Не хочу себе асоціювати з цією країною. Узурпація влади, незмінюваність режиму, відсутність громадянських свобод, постійні репресії незгодних із режимом, поліцейська держава, абсурдна зовнішня політика, горезвісний «руській мір» — все це відштовхує мене від Росії. Проживав і тренувався в Таїланді. Полетів до Абу-Дабі на турнір «UFC». За два дні до відльоту Таїланд закрив свій повітряний простір. Зараз ширяться чутки, що відкриє кордони тільки в 2021 році. 18 липня спробував прилетіти в Україну, адже хотів побачити двоюрідних братів і сестер, але мені відмовили у в’їзді. У липні 2015 року проводив командні збори в Судаку в Криму, на які приплив на поромі з боку Росії. Однак незадовго до цього в Україні вийшов закон, який забороняв відвідування Криму з російської території, через що отримав «бан» на три роки. Не-

знання закону не звільняє від відповідальності. Я порушив правила, але покарання мені здається занадто суворим. Можливо, спробую його оскаржити з допомогою юристів. Готовий виходити на бої під прапором України і хочу допомагати цій країні. Поки ж залишився в Мінську. Тут у мене друзі. Пробуду в столиці Білорусі, поки не відкриють кордонів із Таїландом. Можливо, виступлю тут на одному з турнірів з ММА. Нині перебуваю в епіцентрі подій в Мінську, за якими стежать у всьому світі. Разом із друзями кричав: «Живе, Беларусь». Сподіваюся, тоталітарний режим передостаннього диктатора Європи скоро повалять. А потім настане черга і останнього диктатора Європи — Володимира Путіна. Принаймні мені дуже хочеться в це вірити».

Олексію Кісеру 28 років. У ММА він виступає у важкій ваговій категорії. Провів 14 боїв, здобув 10 перемог, чотири рази суддя піднімав руку його суперника. Його зріст — 186 сантиметрів, вага — 104 кілограми.

Максим РОЗЕНКО

«Чемпіон»

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 21 | Коментарів: 0


Додати новий коментар