Виявляється, у світі тільки чотири основні кольори паспортів. І в кожної країни свої причини вибору кольору обкладинки цього документа. Ми вирішили дізнатися, від чого це залежить. І тепер, якщо довга черга в аеропорту змусить вас нудьгувати, просто згадайте про цю публікацію.
Червоний
Найпоширеніший колір. Паспорти з червоною обкладинкою обирають країни з комуністичним минулим або теперішнім. Громадяни Словенії, Китаю, Сербії, Росії, Латвії, Румунії, Польщі, Грузії мають червоношкірі книжечки. Члени Євросоюзу, крім Хорватії, також використовують паспорти бордового й інших відтінків червоного. Країни, зацікавлені у вступі в ЄС, наприклад, Туреччина, Македонія та Албанія, змінили колір паспортів на червоний кілька років тому. В Андського співтовариства націй — Болівія, Колумбія, Еквадор і Перу — також бордові паспорти.
Синій
Наступний за поширеністю колір. Синя обкладинка символізує «новий світ». У 15 Карибських країн сині паспорти. У блоку південно-американських країн синій колір паспорта означає зв'язок із Меркосур — торговим союзом (Бразилія, Аргентина, Парагвай). Венесуела теж належить до цього союзу, але паспорти її громадян червоні. Паспорт громадянина США став синім тільки в 1976 році.
Зелений
Паспорт більшості мусульманських країн зелений. Наприклад, у Марокко, Саудівській Аравії, Пакистані. Зелений вважається улюбленим кольором пророка Мухаммеда і є символом природи й життя. Документи різних відтінків зеленого є і у громадян Західної Африки, наприклад, Буркіна Фасо, Нігерії, Нігеру, Берега Слонової Кістки та Сенегалу. У них колір паспорта свідчить про належність до ЕКОВАС (Економічного співтовариства країн Західної
Африки).
Чорний
Найрідкісніші паспорти — з чорною обкладинкою. Такі є у громадян деяких африканських країн — Ботсвани, Замбії, Бурунді, Габону, Анголи, Чаду, Конго, Малаві та інших. Також чорні паспорти у новозеландців, тому що чорний — національний колір Нової Зеландії.
Додати новий коментар
Yujkgt
4.11 2022 - 23:42
Посилання
rocaltrol order online <a