26 жовтня апеляційний суд Амстердама визнав скіфське золото українською власністю та постановив передати його Україні
Відповідно до рішення суду, експонати виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі», відомої також як скіфське золото, мають привезти на територію суверенної держави Україна. Однак чотири музеї окупованого Криму мають право подати апеляцію, тож це ще не кінець історії.
Нагадаємо, виставка «Крим. Золотий острів у Чорному морі» (понад 500 музейних предметів вартістю близько 10 мільйонів євро) 19 січня 2014 року відбулася в Німеччині. Пізніше вона відкрилася в археологічному музеї Алларда Пірсона в Амстердамі. Виставка тривала з 7 лютого по 31 серпня 2014 року і не повернулася до Криму, бо його вже окупували росіяни.
Водночас було внесено поправки до українського закону, щоб на час анексії або окупації предмети, що знаходяться поза межами країни, поверталися в Україну. Це надало можливість розголосу і привід для серйозних аргументів у Нідерландах. І 14 грудня 2016 року суд Нідерландів постановив, що скіфське золото, відповідно до конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою витвори мистецтва повертають суверенній державі, яка надала ці витвори в тимчасову експозицію, має бути повернуто на контрольовану українською владою територію, а не в окупований Крим.
Але з Криму подали на апеляцію (досі незрозуміло, чому її взагалі прийняли від неіснуючого регіону Росії) з вимогами, щоб скіфське золото повернулося до Сімферополя, звідки воно виїжджало до Амстердаму. Враховуючи те, що Окружний суд міста Амстердам не визнав частини рішення, згідно з якою Музей Алларда Пірсона був зобов'язаний передати колекцію Україні, колекція скіфського золота залишилася в Нідерландах до завершення апеляційного провадження. При цьому ніяких прогнозів щодо цієї справи в Мін’юсті офіційно не робили взагалі.
У листопаді 2020 року у справі щодо скіфського золота в Амстердамі призначили нового суддю. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав рішення Апеляційного суду Амстердама щодо відводу судді важливою перемогою, а 22 квітня цього року в Нідерландах відновили слухання у справі щодо належності скіфського золота.
Як повідомляли в Міністерстві культури в 2019 році, кримська колекція в Нідерландах більше не експонувалася і її зберігали в сховищі Музею Алларда Пірсона. До речі, не безкоштовно — тільки станом на липень 2017-го набігло вже 111 689,08 євро, а значить, станом на сьогодні це близько 224 тисяч євро, які Україні доведеться виплатити.
Де скіфське золото виставлять після повернення в Україну, в Мінкульті ще не вирішили, не виключають, що в Національному музеї історії України, а от після деокупації колекція повернеться на батьківщину, в Крим, повідомляє depo.ua.
Нагадаємо, що вартість самої колекції становить 10 мільйонів євро — це її страхова цінність станом на 27 листопада 2014 року. На території Королівства Нідерланди наразі знаходиться понад 500 музейних предметів колекції «Крим. Золотий острів у Чорному морі».
Додати новий коментар
Lckgot
4.11 2022 - 19:52
Посилання
buy rocaltrol 0.25mg pills <a