Ганебне ставлення до профілактичної медицини продовжується

 

Ми неодноразово повідомляли про те, хто є хто у Полтавській міській раді. Йшлося про шахрайські дії попередніх керівників Полтавського міськвиконкому, які не виконали розпорядження Кабінету Міністрів України № 520-р «Про передачу цілісних майнових комплексів санітарно-епідеміологічних станцій зі спільної власності територіальних громад областей та комунальної власності м. Севастополя в державну власність» від 28.08.2004 р. та відповідного рішення 18-ї сесії Полтавської облради від 23.03.2005 р. Внаслідок цих злочинних дій три із чотирьох приміщень Полтавської міської санепідстанції заради наживи перетворили на торговельні об’єкти, натомість неправомірно передали нам у користування приміщення непра-цюючого дитячого садочка по вулиці Івана Мазепи, 57, у вигляді оренди. Багато ж інших дитячих садочків минула влада пороздавала чи продала правоохоронним органам та іншим власникам не за призначенням. Однак у своїх численних відписках попередні та нинішні представники влади про це чомусь замовчують. Мабуть, бояться, бо заплутані в корупційних схемах. Під час пандемії коронавірусної інфекції попереднє керівництво міської влади, яке очолював Олександр Шамота, сприяло тому, щоб відключити газо-, водопостачання, електроенергію і тепло за адресою: вулиця Івана Мазепи, 57, де працював Полтавський міськ-районний відокремлений підрозділ лабораторних досліджень ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України». Фактично відбувся напад на систему охорони здоров'я. Тож цей заклад припинив свою роботу. Від колишніх працівників міської влади ми постійно отримували лише системно відпрацьовані стандартні бюрократичні відписки та повну байдужість у їхньому ставленні до галузі охорони здоров'я. Мабуть, їх також цікавили лише переповнені гаманці.

Влада Полтави уже давненько змінилася, і ми очікували, що вона подбає про майбутнє та здоров'я людей. Про складну санітарно-епідемічну ситуацію ми неодноразово їй повідомляли, як і про те, що Полтава була й залишається лідером на Полтавщині щодо кількості хворих та, на жаль, померлих від коронавірусної інфекції. Ми довго чекали від чиновників рішучих кроків. Але навіть після зустрічі 23 червня першого заступника міського голови Валерія Пархоменка та начальника управління майном комунальної власності м. Полтави Наталії Курнакової з керівництвом ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», його фахівцями, комісією з питань охорони здоров'я громадської ради при Полтавській облдержадміністрації, обласним науковим товариством лікарів-гігієністів та епідеміологів ми знову на звернення міського колективу отримали стандартну бюрократичну відписку № 01-05/01.1-10/130-398 від 25.06.2021 р. за підписом Наталії Курнакової. У ній, як і раніше, жодного слова про те, чому не виконали розпорядження Кабінету Міністрів України № 520-р від 28.08.2004 р. та рішення 18-ї сесії Полтавської облради від 23.03.2005 р., тобто бюрократія, демагогія, окозамилювання продовжуються. Зокрема Наталія Курнакова наголошує: «Разом із тим, розуміючи важливість реалізації заходів із поновлення діяльності державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» в місті Полтава для забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення міста, зок-рема проведення лабораторних та інструментальних досліджень і випробовувань у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, але водночас беручи до уваги необхідність вирішення інших питань, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності міста у різних сферах, зазначена у вашому зверненні проблема потребує комплексного вивчення структурними підрозділами міської ради».

Між іншим, 10 лютого листом № 01/180 державна установа «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» довела до відома міського голови Олександра Мамая інформацію про те, що приміщення за адресою: вулиця Івана Мазепи, 57, мало б бути передане зі спільної власності територіальних громад у державну. Але до цього часу не виконані ні розпорядження КМУ № 520-р від 28.07.2004 р., ні рішення 18-ї сесії Полтавської облради від 23.03.2005 р. Нині цілісний майновий комплекс, що розташований за адресою: вулиця Івана Мазепи, 57, згідно з декларацією № ПТ 14312090746 від 05.06.2012 р. про готовність об’єкта до експлуатації та на підставі рішень виконавчого комітету Полтавської міської ради № 149 від 09.06.1999 р. і № 188 від 14.06.2000 р., введений в експлуатацію як приміщення сані-тарно-епідеміологічної станції та відповідає всім критеріям біобезпеки. Крім того, обласний лабораторний центр планував розмістити в приміщенні за вказаною адресою вірусологічну лабораторію, що проводитиме прийом фізичних осіб, відбір і дослідження біологічного матеріалу для вірусологічних ПЛР-досліджень на наявність коронавірусу та інші медико-біологічні дослідження, що є вкрай необхідними для життя і здоров'я людей. Тобто йдеться про те, що ми маємо працювати на упередження, як це передбачено в системі профілактичної медицини, а не очікувати різних негараздів, і готувати державну систему профілактичної галузі охорони здоров'я заради санітарно-епідемічного благополуччя населення. Це зрозумів увесь світ, потрапивши в полон коронавірусної інфекції.

Департамент охорони здо-ров'я Полтавської міської ради своїм також бюрократичним некомпетентним листом № 01-08-013-06/1344-06 від 11.05.2021 р. за підписом заступника директора Лариси Ухналь повідомив колективу: «Зважаючи на складну епідемічну ситуацію, що склалася в країні у зв'язку з поширенням гострого респіраторного захворювання COVID-19, По-лтавська міська рада розглядає питання надання в оренду Полтавському міськрайонному відокремленому підрозділу лабораторних досліджень ДУ «По-лтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» 1/2 приміщень, розташованих за адресою: вулиця Івана Мазепи, 57, для проведення його діяльності». Але конкретних кроків з їхнього боку так і не було. Приміщення, майно й обладнання продовжують псуватися. Їхнє так зване «комплексне вивчення» десь заблукало і, можливо, потрапило в корупційну пастку, як і в попередників. Ось так поводяться нова міська влада і її різні структури. То скільки ж можна терпіти знущання над галуззю охорони здоров'я, над її працівниками, яких критично не вистачає? Скільки їм іще часу потрібно для вивчення та прийняття виваженого рішення на користь життя і здоров'я людей? Чому не покарані ті, хто довів до руйнації приміщення і псування меблів та обладнання? Чи не занадто довго це тягнеться? Покажіть населенню міста та всій Полтавщині, що ви дбаєте про майбутнє людей. І не забувайте, що коронавірусна інфекція нікуди не зникла. Що ж чекає на нас завтра? Об’єднавшись, ми маємо бути готовими до всього цього. Варто також звернути увагу на те, що нинішня міська влада несе відповідальність не лише за Полтаву, а й за інші прилеглі райони, як це передбачено адміністративно-територіальною реформою.

Наш земляк Григорій Сковорода писав: «Коли не зможу нічим любій вітчизні прислужитись, в усякому разі з усієї сили намагатимусь ніколи ні в чому не шкодити». Тож знову звертаємося до міської влади Полтави: робіть добро людям, дбайте про безпеку їхнього життя і здоров'я та виправляйте помилки попередників, які нашкодили профілактичній галузі охорони здоров'я. Готуймося до можливої нової хвилі захворювання на коронавірусну інфекцію. Вакцинуймося. Будьте здорові.

Петро МАЦІЙЧУК,

голова комісії з питань охорони здоров'я громадської ради при Полтавській облдержадміністрації, заслужений лікар України 

Валентин ШАПОВАЛ,

секретар обласного наукового товариства лікарів-гігієністів та епідеміологів, заслужений лікар України, кандидат медичних наук

Володимир ОВЧАРЕНКО,

завідувач відділення епіднагляду Полтавського відокремленого підрозділу 

ДУ «Полтавський обласний центр контролю 

та профілактики хвороб 

МОЗ України»

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 5 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Xaausl.

calcitriol generic <a href="https://rocaltrtn.com/">order calcitriol 0.25 mg online</a> buy calcitriol generic