Житомирська компанія «Re-Leaf», яка виготовляє папір з опалого листя, почала виробляти свою продукцію в промислових масштабах. Як повідомили в компанії, продажі стартували 25 травня нинішнього року, розповідає coma.in.ua.
Нова партія складається з двох тонн паперу. У «Re-Leaf» відзначають, що вартість продукції дорівнює вартості звичайного крафт-паперу, що дасть змогу продавати її масово. Цей папір можна використовувати для упаковки, виробництва пакетів та інших потреб. Виробники кажуть, що не використовують шкідливих хімічних добавок, тому папір є максимально екологічним.
Технологію виробництва паперу з опалого листя компанії «Re-Leaf» розробив виходець із Закарпаття Валентин Фречка, ще будучи школярем, за що отримав золоту медаль на олімпіаді в Нью-Йорку. У 2019 році технологія успішно пройшла випробування на спеціалізованому обладнанні. Першу промислову партію паперу випустили восени 2020 року. У найближчому майбутньому компанія планує вийти на виробництво п’яти тонн паперу щомісяця.
Створили біоупаковку для продуктів харчування
Науковці Сумського національного аграрного університету розробили технологію біоупаковки для продуктів. Під час її виготовлення використовують харчові відходи та біополімери. Інновацію запровадили викладач Дмитро Бідюк і студентка 5-го курсу Тетяна Ярмош. Свій винахід вони назвали «FoodWastePack», повідомляє agro.24tv.ua. Нова упаковка на 50% складається з харчових відходів (подрібнених залишків овочів, фруктів, шкаралупи горіхів, яєць тощо), які використовуються як наповнювачі. Ще 50% — це зв’язуючі компоненти, а саме — біополімери, які можна отримувати з кісток тварин і риб.
Така упаковка одноразова і навіть може бути їстівною. Також вона водорозчинна, тому в ній можна зберігати каву з цукром, для приготування якої потрібно лише залити упаковку водою. Крім того, дослідники навіть провели експеримент із приготування супу, який завершився вдало.
Додати новий коментар
Dynpuu
4.11 2022 - 0:25
Посилання
rocaltrol 0.25mg generic <a