Від початку окупації Росією Криму зафіксовано 204 кримінальні провадження щодо відмови громадян України служити в російській армії, із них у квітні цього року — три такі справи. Про це повідомила представник уповноваженого з дотримання прав жителів АРК та міста Севастополя Ірина Верігіна під час робочої зустрічі з представником Президента України в АРК, головою Меджлісу кримськотатарського народу і послами Данії, Норвегії та Швеції, інформує офіс омбудсмена, зазначає інформаційне агентство «Укрінформ».
Вона нагадала, що з 1 квітня по 15 червня нинішнього року на території тимчасово окупованого Криму розпочалася призовна кампанія до лав окупаційної російської армії, і деякі українці відмовляються служити в армії окупанта. «Тільки за квітень були зафіксовані 3 кримінальні провадження щодо відмови служити в армії окупанта. При цьому були винесені 7 нових вироків жителям Криму за відмову служити в російській армії. Загалом із початку окупації зафіксовано 204 такі кримінальні провадження, які вже передані в суди окупованого Криму. За 193-ма винесено обвинувальні вироки, 11 із них — ще знаходяться на розгляді», — поінформувала представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини.
Ірина Верігіна зазначила, що своїми діями російський окупант свідомо порушує міжнародне право, зокрема ст. 51 IV-ї Женевської конвенції, у якій зазначено, що окупаційна держава не має права примушувати осіб, котрі перебувають під захистом, служити в збройних чи допоміжних силах. Під час зустрічі сторони також обговорили питання утисків прав і свобод жителів АРК окупаційною владою, обмеження у праві пересування територією України, насильницької паспортизації населення, мілітаризації тимчасово окупованого півострова, утисків журналістів тощо.
Додати новий коментар
Jilhwo
4.11 2022 - 13:20
Посилання
calcitriol 0.25 mg pills <a