Президент доручив перевірити всі мінно-вибухові загородження на дорогах і шляхах сполучення в зоні проведення ООС

 

Президент України Володимир Зеленський одразу після повернення з Об’єднаних Арабських Еміратів зустрівся в аеропорту з міністром оборони Андрієм Тараном, Головнокомандувачем ЗСУ Русланом Хомчаком, заступником керівника Офісу Президента Романом Машовцем та Героєм України, членом Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ігорем Герасименком. Главі Держави доповіли про деталі загибелі трьох українських військових у районі Новолуганського на Донбасі. 

Як стало відомо, капітан Олександр Войтенко, старший солдат Дмитро Мироненко та солдат В’ячеслав Олексієнко підірвалися на п’яти мінах ТМ-62, встановлених у шаховому порядку. Вранці 14 лютого вони переміщувалися для несення служби та рухалися вздовж дороги за маршрутом. Близько 9.30 пролунав вибух. «Швидка» прибула на місце, але врятувати їх не вдалося.

Розглядаються три ймовірні причини підриву: порушення правил поводження з боєприпасами і вибуховими пристроями; теракт незаконних збройних формувань, які здійснили дистанційний підрив міни; недбале ставлення до служби, що виразилося в неналежній організації служби та переміщенні військових під час виконання бойових завдань. «Питань і досі залишається багато. Хто встановлював міни? Чому про них не були попереджені наші хлопці, які несли службу на цій території? Чи були там вказівники, які попередили б про міни? Деякі дані просто неможливо встановити за добу. ДБР уже розпочало розслідування. Додатково я даю завдання керівництву ЗСУ провести заняття щодо дотримання заходів безпеки при поводженні з вибухонебезпечними предметами, дотримання правил безпеки під час пересування особового складу, озброєння та військової техніки на місцевості, висування на бойові позиції, спостережні пости та переміщення між опорними пунктами. До кінця місяця — перевірити всі мінно-вибухові загородження на дорогах та шляхах сполучення. Важлива їхня доцільність. Застарілі та недоцільні міни — зняти, вказавши це у відповідних документах. Продовжити розмінування ще активніше: мін не має бути там, де вже не існує загрози швидкої атаки, де живуть люди, де постійно пересуваються наші військові», — зауважив Володимир Зеленський.

Президент також наголосив на важливості гуманітарного розмінування на Донбасі. «Розмінування дитячих садків, шкіл, лікарень — одна з домовленостей лідерів Нормандської четвірки на зустрічі в Парижі у грудні 2019 року. Завдання нелегке й нешвидке. Міни в прямому сенсі стали синонімом втрати життя наших військових та жителів Донбасу. Без розмінування ми ніколи не повернемося до мирного життя», — зазначив Глава Держави.

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак також зауважив, що на переговорах усіх рівнів порушується питання необхідності проведення гуманітарного розмінування.

Володимир Зеленський дав 10 днів на встановлення винних у трагедії. «Іще раз моє щире співчуття рідним і близьким», — сказав Президент.

Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 10 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Bdxoek.

buy rocaltrol sale <a href="https://rocaltrtn.com/">rocaltrol 0.25 mg cheap</a> order calcitriol without prescription