У США звинувачують жителів Чикаго й Полтави в нелегальному експорті зброї в Україну
Підприємцю з Чикаго та жителю Полтави висунули звинувачення в нелегальному експорті зброї зі США в Україну. В обвинувальному акті в окружному суді США в Чикаго йдеться, що з 2014-го по 2016 рік власник фірми, яка продає устаткування для горизонтального буріння, — 33-річний Глен Степул — змовився з 38-річним українцем Андрієм Якіним, жителем Полтави.
Ці особи вивезли або спробували вивезти зі США в Україну затвори та стволи пістолета з нержавіючої сталі без отримання на це необхідного дозволу Державного департаменту США, що є порушенням законів про контроль над експортом зброї. Також Глен Степул, Андрій Якін та ще один співучасник, змовившись, експортували або спробували експортувати приціли для гвинтівок та камери нічного бачення без дозволу міністерства торгівлі, що є порушенням закону про міжнародні надзвичайні економічні повноваження, йдеться в обвинуваченні.
За версією обвинувачення, Степул ховав частину заборонених для експорту товарів у коробках із бурового обладнання, які надсилалися в Україну. У митній декларації він неправдиво описував товар як «товари для дому», «косметика», «іграшки», «канцтовари» тощо. Вантаж перехопили на митниці Львова у вересні 2014 року. Також вказано, що Степул проживає в місті Маямі-Біч штату Флорида, але має бізнес у штаті Іллінойс.
Під час слухання в Окружному суді Чикаго, де оголосили обвинувачення, Степул визнав себе невин-ним за всіма статтями — від незаконного експорту до неправдивого заповнення декларацій. Наступне слухання щодо його статусу суддя призначив на 16 грудня цього року.
США видали ордер на арешт Якіна, який, як вважає слідство, проживає в Полтаві. Однак обвинувальний акт не є доказом вини, повідомляє «Голос Америки».
Розсекречена історія України
29 вересня 2003 року росіяни почали будівництво дамби від берега Таманського півострова до української коси Тузла. Таким чином розпочався так званий Тузлинський конфлікт. Працюючи у три зміни, російські будівельники споруджували по 150 метрів греблі на день. У результаті перемовин будівництво зупинилося в 100 метрах від українського берега.
На думку аналітиків, метою конфлікту став тиск Росії на Україну щодо делімітації кордону в Керченській протоці та Азовському морі. Ця акція обернулася ескалацією напруженості у відносинах між двома країнами — аж до військових погроз. Зараз аналітики називають її своєрідною «репетицією» вторгнення в Україну у 2014 році.
Дмитро ЧЕКАЛКІН
Михайло Добкін: «В Україні ми політики, а в Росії — «лайно»
Колишній глава Харківської обл-держадміністрації і член «Партії регіонів», чинний кандидат у мери Харкова Михайло Добкін заявив, що не збирався після Революції гідності переїжджати в Росію. Про це він розповів в інтерв’ю LB.ua, повідомляє «Цензор.НЕТ». «Яка Росія? Що мені там робити?! Я вже пройшов своє коло пекла. В Україні ми політики, а там — «лайно», колаборанти», — зазначив Михайло Добкін.
При цьому він розповів, що після харківського з’їзду (де збиралися депутати всіх рівнів південно-східних областей і Криму. — Ред.) 22 лютого 2014 року він їздив до Бєлгорода, але лише для того, щоб побачитися із сім’єю, яку вивіз туди трохи раніше. «Свого часу я дружив із мером Бєлгорода Василем Потрясаєвим, тож перше, що зробив, — попросив його тимчасово прихистити мою сім’ю. Я переночував із нею і домовився з Геннадієм Кернесом зустрітися на кордоні. Півночі говорив із дружиною і зрозумів, що якщо зараз не повернуся (в Україну. — Ред.), то вже ніколи цього не зроблю. Так, я не «суперпатріот», але не розумів, як жити без України, — занадто багато з нею пов’язувало. Та й не хотілося тікати, як Віктор Федорович», — зізнався політик.
Додати новий коментар
Ytbmgg
5.11 2022 - 6:51
Посилання
rocaltrol 0.25 mg usa <a href