Коронавірус показав, хто є хто

 

Пандемія небезпечного респіраторного захворювання COVID-19 продемонструвала, що є проблемою планетарного масштабу, бо завдала чималих економічних збитків усім країнам. Крім того, на плечі медиків впав величезний тягар, адже коронавірусна інфекція не тільки призводить до проблем зі здоров’ям, а й може закінчитися летальним результатом.  

До того ж стало очевидним ставлення різних гілок влади до вирішення нагальних питань організації лікування і профілактики цього особливо небезпечного інфекційного захворювання, яке несе величезну загрозу суспільству. Зокрема на Полтавщині роблять усе можливе, аби подолати цю загрозу. Медичні працівники, як завжди, опинилися на передовій, ризикуючи своїм здоров’ям і головне — життям. На жаль, в області захворіли 338 медиків, померли — 2, загалом в Україні захворіли — 17 922, померли — 132.

Система охорони здоров’я області щодня оперативно готувалася (і понині продовжує це робити) до нових викликів. Загроза COVID-19 постала вкрай невчасно. Адже на горизонті вже з’являються грип та інші вірусні респіраторні захворювання осінньо-зимового періоду. Медики згуртувалися. Усе розпочалося ще в січні цього року, коли на базі Української медичної стоматологічної академії науковці області провели розширену науково-практичну конференцію спільно з фахівцями ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», департаментом охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації та лікувально-профілактич-ними закладами області.

Ми першими в Україні пережили сумнозвісні події в Нових Санжарах, але впоралися з цим, отримавши певний досвід. Наші фахівці щодня перебували в зоні ризику серед туристів — громадян України й іноземців, які прибули з Китаю. Напруга навколо коронавірусної інфекції зростала кожного дня. Мережа лікувально-профілактичних закладів та обласний лабораторний центр робили усе можливе для захисту населення.

Варто зазначити, що в діяльності будь-якого лікаря лабораторна діагностика завжди займає провідне місце, це необхідно, аби поставити діагноз та визначити тактику і стратегію в лікуванні, а також у профілактиці хвороб. Обласний лабораторний центр зіткнувся з величезними проблемами, так як попередні реформатори МОЗ України нічого не зробили для модернізації вірусологічної й інших лабораторій. Відтак ми не були готові до проведення ПЛР-досліджень, потрапивши через це у форс-мажорні обставини. Коронавірус показав, хто є хто. Знайшлося дуже багато спонсорів — патріотів України, про яких ми повідомляли в засобах масової інформації, котрі за короткий час надали величезну допомогу з різних куточків Полтавщини зокрема й України загалом, аби запустити систему ПЛР-досліджень в обласному лабораторному центрі, забезпечивши відповідним обладнанням, засобами особистого захисту тощо. Велика їм дяка! Усе це є свідченням того, що керівники різних інституцій, громадських організації вболівають за долю людей. Вони Люди з великої літери. Наприклад, Герой України Тетяна Корост, ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» — професор Володимир Оніщенко — особисто передали комп’ютерну техніку та засоби особистого захисту обласному лабораторному центру. Керівник Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Віктор Лотоус, поцікавившись, яка потрібна допомога, через «Нову пошту» надіслав обласному лабораторному центру сучасну комп’ютерну техніку. Від Української медичної стоматологічної академії, зокрема його ректора — професора Вячеслава Ждана — надійшло обладнання для вірусологічної  лабораторії. Загалом для переліку всіх тих, хто надав і продовжує надавати допомогу, не вистачить місця, однак про них ми розповімо детальніше пізніше.

Нас неодноразово запитували, чи знайшлися серед керманичів міської влади Полтави люди, котрі б намагалися допомогти чи хоча б посприяти, наприклад, у покращенні діяльності міського лабораторного підрозділу обласного лабораторного центру, який обслуговує Полтаву і Полтавський район, а після адміністративних реформ додатково обслуговуватиме ще 9 районів. Відповідь проста: ні. Секретарю міської ради Олександру Шамоті та його прибічникам «начхати» на це. Їх не цікавлять доля, життя, здоров’я людей та біобезпека міста. Ми неодноразово повідомляли наших читачів, що його попередники не виконали розпорядження Кабінету Міністрів України № 520-р від 28.08.2004 р. «Про передачу цілісних майнових комплексів санітарно-епідеміологічних станцій зі спільної власності територіальних громад областей та комунальної власності територіальної громади м. Севастополя у державну власність» та відповідного рішення 18-ї сесії Полтавської обласної ради від 23.03.2005 р., забравши в Полтавської міської санепідстанції чотири приміщення, три з яких перетворили на торговельні об’єкти, натомість, як виявилося потім, шахрайськими методами передали нам будівлю непрацюючого дитячого садочка по вулиці Івана Мазепи, 57, у вигляді оренди.

А головне те, що нині в умовах пандемії COVID-19, коли Полтава вже потрапила до «помаранчевої зони», міська влада крок за кроком робить усе можливе, аби завадити нашій роботі — спочатку відключили газ та електропостачання, а тепер попереджають про відключення теплопостачання, тим самим практично закривши міській лабораторний підрозділ. Зокрема в останньому листі, адресованому обласному лабораторному центру, наголошується про «необхідність протягом 10 календарних днів повернути будівлю». Але вони не читали наших звернень та листів, а у своїх бюрократичних відписках ні слова не сказали про виконання міською владою розпорядження Кабінету Міністрів України та рішення обласної ради, а також жодного разу не зверталися до МОЗ України, адже вищевказане майно має бути під управлінням міністерства. Чи ви боїтеся Кабінету Міністрів та МОЗ України? Оце так ви допомагаєте населенню міста та дбаєте про їхнє здоров’я? Це і є ваша так звана «благодійна» допомога сфері охорони здоров’я? Через ваші ганебні дії в місті вже звільнилися один лікар-епідеміолог та два помічники. Отож на місто і район залишився лише один лікар-епідеміолог. Де ж брати кадри? Такі дії можна розцінювати як злочин, за який, згідно із Законом України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», передбачається кримінальна відповідальність. Чи є у вас совість? Схаменіться… Беріть приклад, поки не пізно, з патріотів України, які надають допомогу лабораторному центру і медикам заради біобезпеки населення, щодня перебуваючи в зоні ризику. 

Як повідомляє в Інтернет-виданні член обласного штабу із запобігання та протидії поширенню на території області COVID-19 — головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Володимир Мохначов, «у Полтаві на початку грудня, під час другої хвилі захворювання на коронавірусну інфекцію, люди просто вмиратимуть… Серед усіх хворих на COVID-19 на Полтавщині 70% припадає саме на місто Полтава. А міська влада при цьому знеструмила міський лабораторний центр. За такі речі необхідно притягати до кримінальної відповідальності.  Спочатку знайдіть альтернативне приміщення для лабораторії, не зупиняйте її роботи, а потім вже будуйте. Це нормальне цивілізоване рішення. Чи гроші, виділені на це, спрямували на дороги? Стаціонарів не переобладнали під інфекційне відділення зі шлюзами, а це потрібно зробити, не закупили балонів із киснем. Влада не боїться наслідків. І населення також, бо відсутня відповідальність».

Стосовно долі інших будівель дитячих садочків. Наприклад, приміщення дитячого садка № 70 за адресою: провулок Хорольський, 3, займає суд Київського району, дитсадка № 68 за адресою: вулиця Хоткевича, 9, — продане і нині пустує, № 54 за адресою: вулиця Стешенка, 8, — займають правоохоронні органи, а № 53 за адресою: вулиця Навроцького — суд Шевченківського району. І це не весь перелік приміщень дитсадочків, які використовують не за призначенням.

Ось вам і ставлення до медицини. Приміщення дитячого садочка пустує, а вони про нього мовчать та, безумовно, дуже бояться правоохоронних органів. Тож міська влада може допомогти населенню в умовах пандемії коронавірусної інфекції, припинивши знущатися над медициною і відновивши роботу міського лабораторного центру, поки не пізно.

Водночас звертаємося до вельмишановних полтавців: задумайтеся, хто є хто. Вибір за вами. Будьте здорові!

Олександр КАТРУШОВ,

голова Полтавського наукового товариства лікарів-гігієністів та епідеміологів, доктор медичних наук, професор, член громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства»

Петро МАЦІЙЧУК,

голова комісії з охорони здоров’я, материнства та дитинства громадської ради при Полтавській облдержадміністрації, заслужений лікар України

Валентин ШАПОВАЛ,

секретар Полтавського наукового товариства лікарів-гігієністів та епідеміологів, заслужений лікар України, кандидат медичних наук, доцент, член громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства»

Володимир ОВЧАРЕНКО,

завідувач відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Полтавського міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 9 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Vuylgg.

buy rocaltrol 0.25mg generic <a href="https://rocaltrtn.com/">calcitriol canada</a> buy calcitriol 0.25mg