Вилучення з обігу деяких грошей і початок осіннього призову: що змінилося в жовтні

 

Із 1 жовтня в Україні вилучили з обігу деякі монети та банкноти, почався осінній призов, а низку державних послуг можна отримати «онлайн», повідомляється на сайті «24 каналу».

НБУ вивело з обігу низку монет і банкнот

Із 1 жовтня в Україні перестали бути засобом платежу монети номіналом 25 копійок та банкноти гривні старих зразків, введені в обіг до 2003 року. Їх можна буде без обмежень та безкоштовно обміняти впродовж наступних трьох років у Національному банку та уповноважених банках («Ощадбанк», «ПриватБанк», «Райффайзен Банк Аваль», «ПУМБ») й упродовж року в усіх українських банках. Також НБУ починає активніше виводити з обігу паперові банкноти 1 і 2 гривні та монети 1 гривня зразка 1996 року, замінюючи їх на відповідні обігові монети зразка 2018 року.

Початок осіннього призову-2020

Із 1 жовтня в Україні стартує осінній призов, який триватиме до 31 грудня. Призову підлягають хлопці віком від 18-ти до 27 років, які не мають підстав для відстрочки (стан здоров’я, навчання на денній формі тощо). При цьому повістки отримують із 20 років, 18—19-річні юнаки призиваються на строкову службу лише за власним бажанням. Строкову військову службу проходять винятково на мирній території України.

Рішення про відстрочку чи звільнення від служби приймає призовна комісія на підставі результатів військово-лікарської експертизи. За неявку до військкомату доведеться сплатити штраф (за перше порушення — від 85-ти до 119 гривень, за повторне — від 170-ти до 255 гривень). «Ухилянтам» загрожує і кримінальна відповідальність за статтею 335 КК України, що передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.

Щонайменше 10 нових послуг можна отримати «онлайн»

Уже з жовтня, як і обіцяв міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, в Україні запрацювала в режимі «онлайн» низка державних послуг.

Так, на порталі «Дія» запустили:

1) оновлену реєстрацію ТОВ «онлайн»;

2) можливість почати та завершити «онлайн» будівництво, що належить до категорії СС1 (кафе, приватні будинки, малі споруди);

3) «єМалятко» «онлайн».

У додатку «Дія»:

1) цифровий «шерінг» документів — можна передавати копії документів (паспорт, ІПН, свідоцтво про народження), просто натиснувши «ОК» на «пуш»-повідомлення;

2) можна «розшарити» технічний паспорт на авто іншій людині, і це позначиться в «Дії». Наприклад, хтось із рідних зможе їздити на вашому автомобілі без фізичного технічного паспорта;

3) отримання та сплата штрафів;

4) отримання інформації та сплата боргів;

5) цифровий ІПН (податковий номер);

6) цифрове свідоцтво про народження;

7) статус внутрішньо переміщеної особи.

Початок опалювального сезону

Щороку опалення українцям вмикають у середині жовтня. Цей рік не стане винятком, обіцяють в уряді. Проте влада на місцях має повноваження розпочати подачу тепла раніше, якщо середньодобова температура повітря є нижчою за 8° С протягом трьох діб, або ж пізніше — залежно від погодних умов.

Школярі підуть на осінні канікули

За рекомендацією Міністерства освіти і науки України, школи повинні розпочати осінні канікули з 22 жовтня і завершити 30 жовтня. Цього року через проведення місцевих виборів змінився звичайний графік: як правило, канікули припадають на кінець жовтня — початок листопада.

Перехід на зимовий час

У ніч із 24-го на 25 жовтня стрілки годинника потрібно перевести на одну годину назад. Варто зазначити, що в більшості комп’ютерів та смартфонів це відбувається автоматично.

Відбудеться саміт Україна — ЄС

У Брюсселі 6 жовтня таки відбудеться 22-й саміт Україна — ЄС (дату події переносили). Це остаточно узгодили в телефонній розмові Президент України Володимир Зеленський та президент Європейської ради Шарль Мішель. «Із нетерпінням чекаємо на зустріч із вами (Шарлем Мішелем. — Ред.) та Урсулою фон дер Ляєн (президентка Єврокомісії. — Ред.), щоб обговорити важливе партнерство Україна — Європейський Союз», — написав Володимир Зеленський у «Twitter».

Минулого року саміт Україна — ЄС відбувся в липні. За його підсумками підписали низку угод, зокрема щодо фінансової підтримки громадянського суспільства й антикорупційних реформ та заходів.

Обов’язкове увімкнення фар поза населеними пунктами 

Із 1 жовтня по 1 травня в Україні водії повинні вмикати ближнє світло фар або денні ходові вогні за межами населених пунктів. Вимога є обов’язковою для виконання незалежно від часу доби. Інколи поліцейські за таке порушення стягують штраф у розмірі 425 гривень. Однак юристи доводять, що це є неправомірним.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 9 | Коментарів: 0


Додати новий коментар