Із початку карантину вчителька біології Ольга Халепа із села Яковлівка Харківської області публікує дистанційні уроки, де римує наукові терміни під біт. На її «YouTube»-каналі можна знайти хіп-хоп про онтогенез, вагітність, лишайники та кротів.
Вчителька нового зразка викладає у 5—8 класах Яковлівського ліцею. «Репчик» від Ольги Володимирівни» вона читає як доповнення до уроків. Виклала вже дев’ять роликів, найпопулярніший із них — про особливості грибів — наразі зібрав понад 42 тисячі переглядів.
Пані Ольга розповідає: над чернетками може просидіти по сім годин, щоб знайти риму до складних термінів, однак «зарепувати» можна не кожну тему. «Біологічний» реп Ольга записує у власному саду. Там під рукою живі посібники для навчання.
За оператора в Ольги — донька, а за консультанта — старший син. Роман — студент біологічного факультету одного з харківських вишів. Іноді корегує не лише наукові дослідження, а й мамин реп.
«Біологічний» реп Ольги Халепи односельцям подобається. У захваті не лише школярі, а й їхні батьки. Єдине зауваження — швидкий темп речитативу, але уроки завжди можна передивитися. Вчителька може викладати не тільки в стилі репу. Її дистанційний урок про лишайники для учнів 6 класу став «кавером» на пісню легендарного гурту «Queen». Журналісти видання «Слух» зв’язалися з Ольгою Халепою й розпитали про її початок шляху в репі.
— Як ви вдалися до репу, і звідки з’явилася ідея таких уроків?
— Усе відбулося випадково. Звісно, я виросла на репі 90-х. Він був трохи інший, ніж зараз, але стиль цей відомий мені давно. У навчальній програмі доволі інформативні великі за обсягом теми, але, відверто кажучи, нуднуваті для сприйняття. Отож у мене з’явилася ідея захопити дітей музикою і ритмом, красивою картинкою та модним стилем. Поки вони очі розплющили, вуха розвісили, інформація уже й залетіла до пам’яті.
— Чи слухаєте ви таку музику? Якщо ні, то яку слухаєте?
— Раніше слухала Куліо, Емінема, гурти «Kris Kross», «Limp Bizkit», «Offspring». Боже, а ще ж був «Мальчишник», у 90-х то була наша «бомба»! А із сучасних люблю гурти «Тартак», «ТНМК» і просто «балдію» від «MiyaGi & Эндшпиль» (нині «Miyagi & Andy Panda»).
До речі, мене тут кілька разів порівняли з реп-виконавицею «Аlyona Аlyona». Довелося і її послухати. Теж молодчинка. Деякі моменти не зовсім подобаються, але цей реп має сенс. Пишаюся колегою. Останніми роками я перестала слухати реп, бо він став якийсь нудний і теми одноманітні. Чи то я вже подорослішала.
— Де берете натхнення писати вірші? Яких поетів і поетес, реперів вважаєте своїми вчителями?
— Натхнення написати вірш на будь-яку тему може виникнути будь-коли. Як тільки фраза, подія, емоція заскочать у мозок, так і можу написати. Наприклад, мені зробили якесь зауваження, а я знаю, що це деструктив, просто негативна людина на шляху трапилася, — от і вірш про таку підлоту. Або ж до степу виїхала, а вдалині вогні — і знову вірш філософський. Чи літня жінка пройшла повз — от і вірш про матір, яку забули діти. Натхнення є будь-де і будь-коли. А щодо текстів для уроків, то в кожного вчителя є план уроків. Заглядаю туди кожного дня і заздалегідь думаю, яку тему можна перетворити на пісню. От і все.
— Як до ваших уроків ставляться учні, батьки, керівництво школи?
— Люди ставляться по-різному, і діти, і дорослі. Я не хочу говорити про негатив, бо то не варті уваги особи. Позитивних відгуків більше. Варто врахувати, що навчальний рік уже закінчується. Ми і за звичайних обставин у травні вже всі втомлені, а зараз тим паче.
— Чи плануєте записати щось разом з учнями та чи робитимете такі уроки після карантину?
— Через втому разом з учнями поки що нічого не писатимемо, нехай швидше закінчують своє дистанційне навчання і відпочивають. А з першого вересня буду звичайним вчителем біології. Я і раніше заряджала всю школу своєю енергією. Але до школи прийшла працювати одна пані, яка заблокувала мою діяльність повністю. Якщо чесно, я хотіла взагалі зі школи піти. Оце добре, що всі вчителі стали самостійними під час дистанційного навчання, тож я можу знову креативити від душі. Із таким підходом Україна років через 20, напевне, зробить прорив у біології.
Додати новий коментар