«Біологічний» реп: як вчителька з Харківщини осучаснила уроки для школярів

Ольга Халепа.
 

Із початку карантину вчителька біології Ольга Халепа із села Яковлівка Харківської області публікує дистанційні уроки, де римує наукові терміни під біт. На її «YouTube»-каналі можна знайти хіп-хоп про онтогенез, вагітність, лишайники та кротів.

Вчителька нового зразка викладає у 5—8 класах Яковлівського ліцею. «Репчик» від Ольги Володимирівни» вона читає як доповнення до уроків. Виклала вже дев’ять роликів, найпопулярніший із них — про особливості грибів — наразі зібрав понад 42 тисячі переглядів.

Пані Ольга розповідає: над чернетками може просидіти по сім годин, щоб знайти риму до складних термінів, однак «зарепувати» можна не кожну тему. «Біологічний» реп Ольга записує у власному саду. Там під рукою живі посібники для навчання.

За оператора в Ольги — донька, а за консультанта — старший син. Роман — студент біологічного факультету одного з харківських вишів. Іноді корегує не лише наукові дослідження, а й мамин реп.

«Біологічний» реп Ольги Халепи односельцям подобається. У захваті не лише школярі, а й їхні батьки. Єдине зауваження — швидкий темп речитативу, але уроки завжди можна передивитися. Вчителька може викладати не тільки в стилі репу. Її дистанційний урок про лишайники для учнів 6 класу став «кавером» на пісню легендарного гурту «Queen». Журналісти видання «Слух» зв’язалися з Ольгою Халепою й розпитали про її початок шляху в репі.

— Як ви вдалися до репу, і звідки з’явилася ідея таких уроків? 

— Усе відбулося випадково. Звісно, я виросла на репі 90-х. Він був трохи інший, ніж зараз, але стиль цей відомий мені давно. У навчальній програмі доволі інформативні великі за обсягом теми, але, відверто кажучи, нуднуваті для сприйняття. Отож у мене з’явилася ідея захопити дітей музикою і ритмом, красивою картинкою та модним стилем. Поки вони очі розплющили, вуха розвісили, інформація уже й залетіла до пам’яті. 

— Чи слухаєте ви таку музику? Якщо ні, то яку слухаєте? 

— Раніше слухала Куліо, Емінема, гурти «Kris Kross», «Limp Bizkit», «Offspring». Боже, а ще ж був «Мальчишник», у 90-х то була наша «бомба»! А із сучасних люблю гурти «Тартак», «ТНМК» і просто «балдію» від «MiyaGi & Эндшпиль» (нині «Miyagi & Andy Panda»).

До речі, мене тут кілька разів порівняли з реп-виконавицею «Аlyona Аlyona». Довелося і її послухати. Теж молодчинка. Деякі моменти не зовсім подобаються, але цей реп має сенс. Пишаюся колегою. Останніми роками я перестала слухати реп, бо він став якийсь нудний і теми одноманітні. Чи то я вже подорослішала.

— Де берете натхнення писати вірші? Яких поетів і поетес, реперів вважаєте своїми вчителями?

— Натхнення написати вірш на будь-яку тему може виникнути будь-коли. Як тільки фраза, подія, емоція заскочать у мозок, так і можу написати. Наприклад, мені зробили якесь зауваження, а я знаю, що це деструктив, просто негативна людина на шляху трапилася, — от і вірш про таку підлоту. Або ж до степу виїхала, а вдалині вогні — і знову вірш філософський. Чи літня жінка пройшла повз — от і вірш про матір, яку забули діти. Натхнення є будь-де і будь-коли. А щодо текстів для уроків, то в кожного вчителя є план уроків. Заглядаю туди кожного дня і заздалегідь думаю, яку тему можна перетворити на пісню. От і все.

— Як до ваших уроків ставляться учні, батьки, керівництво школи? 

— Люди ставляться по-різному, і діти, і дорослі. Я не хочу говорити про негатив, бо то не варті уваги особи. Позитивних відгуків більше. Варто врахувати, що навчальний рік уже закінчується. Ми і за звичайних обставин у травні вже всі втомлені, а зараз тим паче.

— Чи плануєте записати щось разом з учнями та чи робитимете такі уроки після карантину?

— Через втому разом з учнями поки що нічого не писатимемо, нехай швидше закінчують своє дистанційне навчання і відпочивають. А з першого вересня буду звичайним вчителем біології. Я і раніше заряджала всю школу своєю енергією. Але до школи прийшла працювати одна пані, яка заблокувала мою діяльність повністю. Якщо чесно, я хотіла взагалі зі школи піти. Оце добре, що всі вчителі стали самостійними під час дистанційного навчання, тож я можу знову креативити від душі. Із таким підходом Україна років через 20, напевне, зробить прорив у біології. 

 

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 12 | Коментарів: 0


Додати новий коментар