Новини України

 

До окупантів на Донбас надійшли чергові вагони зі зброєю та танками з Росії

За повідомленням Головного управління розвідки Міноборони України, командування ЗС РФ під виглядом логістичного забезпечення бойової підготовки військ у літній період навчання цього року посилює готовність до застосування з’єднань і частин 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК.

Так, минулого тижня з території Росії через неконтрольовані Україною ділянки кордону до окупаційних підрозділів доставлено три вагони з боєприпасами, зокрема для озброєння заборонених калібрів, понад десять танків, із них три нових, решта — після ремонту, вісім бойових броньованих автомобілів та близько тридцяти, завантажених боєприпасами для стрілецької зброї і гранатометів.

Крім того, російські пропагандисти намагаються виправдати збільшення обсягів постачання зброї на тимчасово окуповану територію у Донецькій та Луганській областях нібито «загрозою наступу» підрозділів Об’єднаних сил наприкінці травня.

Українські бійці знищили вантажівку, яка везла зброю бойовикам

Українські військові провели ще одну потужну спецоперацію на Донбасі. Бойова група «К-2» 54-ї окремої механізованої бригади знищила вантажний автомобіль окупантів, який доставляв їм боєприпаси.

Підконтрольні Росії бойовики почали частіше обстрілювати передові й тилові позиції українських захисників на донецькому напрямку. Тоді розвідники почали з’ясовувати, звідки в окупантів з’явилися боєприпаси. До справи взялися розвідники. З допомогою «безпілотника» й інших засобів розвідки була встановлена позиція та вантажний військовий автомобіль «УРАЛ», який підвозив небезпечні подарунки «мишебратам», відзначили бійці.

Згодом під час одного з ворожих обстрілів військові ЗСУ відкрили у відповідь вогонь із мінометів, калібр яких не перевищує 73 міліметрів. У результаті бійцям вдалося знищити вантажний автомобіль окупантів і перекрити їм постачання боєприпасів.

Бізнес починає відновлюватися після карантину

За останній тиждень в Україні зареєструвалися 3 887 підприємців, що становить 80% від докарантинних показників. Про це свідчить інформація на платформі «Опендатабот» станом на 18 травня.

«Український бізнес починає виходити з карантину. За період карантину найбільш кризовим для українського бізнесу виявився шостий тиждень. Однак із цього часу показники українського бізнесу починають зростати», — повідомляють на сайті.

Які зміни відбулися:

в Україні працює 61% ресторанів, а їхній оборот становить 44% від докарантинних показників. Найгірші показники серед ресторанів були зафіксовані 12 квітня. Працювали тільки 32% закладів, а оборот становив лише 22%;

із 12 березня щотижня в Україні реєструвалися близько 5 тисяч підприємців. За два місяці кількість нових реєстрацій зменшилася майже втричі. 26 квітня зареєструвалися лише півтори тисячі підприємців. З того часу кількість нових реєстрацій почала зростати. На минулому тижні було зареєстровано 3 887 підприємців;

12 березня на сайті Work.ua було опубліковано 54 тисячі вакансій, нині ж налічується 27 708 активних вакансій. 5 квітня на сервісі пошуку роботи для ІТ-спеціалістів «Djinni» було опубліковано 4 216 вакансій, а зараз — 5 092;

українці почали пересуватися на автомобілях на 14% активніше, ніж під час карантину;

12 березня середня вартість оренди однокімнатної квартири становила 12 500 гривень. Через місяць її вартість впала на тисячу гривень і з того часу не зростала. Зараз вона становить 11 600 гривень. Оренда двокімнатних та трикімнатних квартир лишається весь цей час майже стабільною;

станом на 12 березня однокімнатні квартири коштували 1,7 мільйона гривень, тепер — 1,6 мільйона. Двокімнатні сягали 2,5 мільйона, тепер — 2,4 мільйона. Їхня ціна впала майже на 10%. Трикімнатні квартири в ціні майже не змінилися.

За даними Федерації роботодавців, три чверті підприємств продовжують працювати в умовах пандемії, а 89% респондентів вказали, що від початку пандемії не звільняли працівників.

Карантин триватиме до 22 червня

За сприятливих обставин карантин пом’якшуватимуть, однак наразі заплановано, що він діятиме до 22 червня. Про це в ефірі одного з телеканалів повідомив заступник міністра охорони здоров’я і головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

«Ми не можемо враховувати сезонність, оскільки ще не розуміємо, як вірус поводитиметься влітку в наших умовах. Приблизно до 22 червня будемо продовжувати карантин, але він буде адаптивний із пом’якшувальними заходами. Загалом все залежатиме від епідситуації», — цитує чиновника «РБК-Україна». 

Втім, Віктор Ляшко допускає, що в разі стрімкого зниження рівня захворюваності карантин припинять раніше.

Прем’єр-міністр припускає, що міжнародне авіасполучення відновлять у червні

Про це Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив в ефірі програми «Свобода слова». «Авіасполучення, зокрема міжнародне відновиться, імовірно, у червні. Але для цього потрібно, щоб його відновили і в інших країнах. Оскільки відкрити аеропорти в Україні й не мати, куди вилетіти, — це не відновлення авіасполучення. Наші партнери з європейських країн раніше наводили приблизну дату відновлення авіасполучення — це відбудеться не раніше 15 червня», — заявив Денис Шмигаль.

Нагадаємо, 17 березня Україна призупинила міжнародне авіасполучення, щоб запобігти поширенню коронавірусної інфекції. Періодично здійснюються спеціальні рейси, зокрема і для повернення українців із-за кордону.

За не вклеєну вчасно фотокартку у паспорт під час карантину штрафів не застосовуватимуть

Міграційна служба По-лтавщини інформує, що під час карантину жодних штрафів за несвоєчасне звернення для оформлення ID-картки чи несвоєчасне вклеювання фотокарток у паспорт громадянина України у формі книжечки у зв’язку з досягненням особою відповідного віку не застосовуватимуть.

Варто зазначити, що термін подачі документів обраховується до дня установлення карантину та продовжується від дня припинення карантину. Отже, якщо особі виповнилося 25 чи 45 років у період дії карантину, вона матиме змогу вклеїти фото у паспорт протягом 30 календарних днів від дати припинення карантинних заходів. Якщо ж місячний термін для вклеювання фотокартки не сплив до дня введення карантину, то перебіг цього терміну буде продовжено з дня припинення карантину.

Зазначаємо, що на видачу готових документів зараз працюють абсолютно всі територіальні підрозділи Управління ДМС України в Полтавській області, проте за визначеним графіком під час карантинних заходів, ознайомитися з яким можна у «Facebook» за посиланням: https://www.facebook.com/udmspl/ або на сайті ДМС України: https://dmsu.gov.ua/news/region/7220.html.

Вкотре нагадуємо: звертатися до підрозділів Міграційної служби для отримання готового документа під час карантину необов’язково, адже паспортні документи зберігаються у підрозділах протягом року. Тож без нагальної потреби звертатися до підрозділів Міграційної служби Полтавщини у період карантину не рекомендуємо. Усі необхідні консультації можна отримати дистанційно, не ризикуючи власним здоров’ям. Номери телефонів для консультацій можна знайти за посиланням: https://dmsu.gov.ua/news/region/7220.html, https://www.facebook.com/udmspl/.

Управління ДМС України в Полтавській області

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 10 | Коментарів: 0


Додати новий коментар