«Землю треба любити, і вона обов’язково віддячить хорошим урожаєм»

Студенти-зелевпорядники з викладачем Григорієм Стрілою  під час екскурсії на виробництво.
 
Студенти-землевпорядники з викладачем Дмитром Калашником.
 

Ось так щиро й відверто сказав якось у розмові один господар, який упродовж багатьох років трудиться на землі. Є істина в цих словах, адже земля була і є головним джерелом існування людства. Більше того, це наше найцінніше багатство. 

Не менш важливо правильно й уміло розпоряджатися чорноземами, використовувати їх за цільовим призначенням. Тому суспільно значущою є професія землевпорядника, який бере безпосередню участь у сфері регулювання земельних відносин, здійсненні контролю за використанням та охороною земель тощо. 

Однак чи всі у сфері землеустрою мають землевпорядну освіту, чи всі професіонали своєї справи, чи дійсно люблять і шанують наш найбільший скарб? Відповідь очевидна… Певно, тому наша земля й потерпає від засмічення, забруднення, неналежного еколого-економічного та на-уково необгрунтованого використання. А має бути навпаки: ми повинні працювати на землі не заради власного збагачення, а заради збагачення чорноземів корисними властивостями. Розумієте різницю? Тільки за таких умов земля відплатить сторицею, а наші діти й онуки споживатимуть натуральні продукти, а отже, країна матиме здорове покоління в майбутньому.

Тому землевпорядна освіта — це основа, на яку нанизуються інші професійні знання й навики, що формують професіонала. В аграрно-економічному коледжі Полтавської державної аграрної академії готують землевпорядників, які оволодівають, а в подальшому використовують свої професійні знання відповідно до законодавства України і земельного зокрема. Набувши професію землевпорядника, студенти вміють не лише проектувати на земельних ділянках сільськогосподарського призначення, а й виконувати проектування доріг, населених пунктів, знайомі з основами проектування зрошувальних систем. Вивчаючи геодезію, добре розуміються на всіх видах знімальних робіт і виконанні сучасних зйомок. Важливим моментом у ході їхньої підготовки є застосування земельного законодавства в поєднанні з екологічним, сімейним, спадковим, цивільним і кримінальним правом, наявність просторового уявлення і правильного, науково обгрунтованого підходу під час вирішення спірних та інших життєвих питань.

Кожного року в студентську сім’ю вливаються нові діти з різним багажем знань, різними характерами, вимогами, вподобаннями, але до кожного викладачам удається знайти підхід. Приємно, що є дуже багато таких, які знають, чого прагнуть, хочуть навчатися й розвиватися в запропонованому напрямку.

Педагогічний колектив, який викладає землевпорядні дисципліни в аграрно-економічному коледжі  Полтавської державної аграрної академії, значно омолодився і вже має вагомий досвід із питань землеустрою, підкріплений практикою. 

Так, завідувачка відділення Лілія Гладка докладає чимало зусиль для згуртування колективу викладачів і студентів у сучасних складних соціально-економічних умовах через індивідуальний підхід до кожного. Завжди спокійна і толерантна Валентина Соколова, яка очолює циклову комісію землевпорядних дисциплін, вміє донести будь-які завдання до колег та добитися їхнього якісного виконання в необхідні терміни. С. І. Гончар, О. А. Максименко, Д. А. Калашник, І. І. Лотиш, І. П. Приходько — цим викладачам притаманна здатність дохідливо, цікаво й наглядно доносити до кожного студента знання і вміння з дисциплін, що формують професію спеціаліста-землевпорядника. Вони показують своєю спільною працею, як треба поводитися в колективі, досягати високих результатів у роботі і при цьому мати солідну зарплату.

П. П. Климко, Т. С. Одарюк, Г. П. Стріла, В. І. Томечек, З. І. Шевченко, маючи ветеранський стаж та великий досвід викладання спеціальних дисциплін на різних етапах розвитку українського суспільства, постійно підвищуючи майстерність викладання відповідно до вимог сучасного землевпорядного виробництва, переймаються прагненням донести до сучасного спеціаліста основні тези про важливість турботи про землю, непідкупність, дотримання букви закону, виконання робіт із високою точністю і достовірністю.

Доброю традицією залишається спілкування колективу землевпорядників коледжу з ветеранами Володимиром Суботським, Наталією Веремєєвою, Василем Суботським. Людяність, вимогливість, чуйне ставлення до кожного студента — ці риси притаманні всьому колективу викладачів аграрно-економічного коледжу на чолі з директором закладу — професором Миколою Шевніковим.

Щиро вітаю всю велику родину аграрно-економічного коледжу з професійним святом — Днем землевпорядника — й зичу міцного здоров’я, добра, щастя й успіхів у почесній і відповідальній справі!

Зоя ШЕВЧЕНКО

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 14 | Коментарів: 0


Додати новий коментар